Samsung Galaxy Mini vs Sony Ericsson Xperia X8

(ema.) #1

Samsung Galaxy Mini vs Sony Ericsson Xperia X8

Witam

Zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych telefonów są bardzo podobne do siebie (nie chodzi mi o wygląd :-D) i dlatego postanowiłem zapytać opinii innych. Tak więc prosiłbym o wasze opinie/doznania związane z tymi telefonami i który Ty byś wybrał jakbyś był na moim miejscu.

Pozdrawiam

(Qba Lukaszczyk) #2

Xperia X8.

(ema.) #3

Może napiszesz coś więcej a nie tylko xperia x8? :smiley:

(Qba Lukaszczyk) #4

Czego oczekujesz od telefonu?

Jeśli chciałbyś wgrać nieoficjalne modyfikacje - bierz X8.

Galaxy Mini jest bardziej casualowy. Nie chcesz wiedzieć co to nieoficjalne modyfikacje i oczekujesz od telefonu, by działał przede wszystkim jako telefon - bierz Galaxy Mini.

(ema.) #5

A co x8 nie działa jak telefon? :smiley:

(Qba Lukaszczyk) #6

Działa, ale ma większy potencjał do wykorzystania dzięki modyfikacjom.

(ema.) #7

Tylko martwi mnie fakt że nie ma MT :frowning:

(Qba Lukaszczyk) #8

Ma, jeśli masz szczęście :smiley: Pozwól, że wyjaśnię...

Otóż X8 jest sprzedawany w 2 wersjach (przynajmniej o tylu wiem). Różnią się one czipem, który odpowiada za rozpoznawanie nacisku.

Dla wersji z czipem Cypress istnieje sterownik, który umożliwia MT. Do wersji z czipem Synaptics jeszcze nikt nie napisał AFAIK.

W moim telefonie (Samsung Galaxy i5700 Spica) też rzekomo nie ma MT, a jakoś mam i działa w modyfikacjach :D.

Lektura:

http://forum.android.com.pl/f257/mod-ax ... ess-85538/

(ema.) #9

Tak tylko zapewne po odblokowaniu MT telefon traci gwarancję, a tego bym nie chciał

(Qba Lukaszczyk) #10

Niestety. Ja jednak dla komfortu zrezygnowałem z gwarancji już w 1 dzień po zakupie telefonu.

(system) #11

A ja szczerze polecam Galaxy Mini, choć ma gorszy wyświetlacz od X8 to moim zdaniem pracuje się na nim o wiele wygodniej i sprawniej niż na X8.

W sumie o jakieś modyfikacje to bym się nie martwił bo na Galaxy mini wyszło już trochę ROMów, ciekawych sztuczek czy themów.

Poza tym wydaje mi się, że w X8 w porównaniu z Mini wyświetlacz jest jakiś "wyblakły"

(Qba Lukaszczyk) #12

(Bognuk22) #13

sunbeam96 , sunbeam96 ,

Witam, przeczytalem ze masz samsunga spice a ja wlasnie sie zastanawiam nad kupnem miedzy spica a xperia x8. Jaki bys mi doradzil w ktory lepiej zainwestowac?? i dlaczego. Twoim zdaniem

(Qba Lukaszczyk) #14

bomek , jeśli masz ochotę zmienić ROM na nieoficjalny (nie od Samsunga), konkretnie Cyanogenmod 7.2, to bierz Spicę.

Jeśli nie chcesz - bierz X8.

W Spicy z Cyanogenmod 7.2 masz Android 2.3.7 (najnowszy możliwy Gingerbread), multitouch (dualtouch) i zdecydowaną poprawę działania względem seryjnego Androida 2.1 lub 1.5.

Nie działa jeszcze tylko kamera i kompas (akcelerometr działa).

Mniej więcej na święta będzie działająca kamera.

Ale do tego czasu da się korzystać z seryjnego 2.1 lub 1.5.

Ale (!) nie da się ukryć, że na obu tych telefonach nie zagrasz w nowe gry 3D.

Do internetu, mejla, muzyki, aplikacji i prostszych gier są idealne (przynajmniej Spica).

W Tibię Mobile i Angry Birds oczywiście zagrasz :slight_smile:

(ra-v) #15

No w takim razie kombinacja z Cyanogenmodem jaki ma sens? Część funkcji nie działa? Mogą pewnie się jeszcze pojawić problemy z GPS, Wifi, BT, 3G...? To tak jakby instalować Linuxa w lodówce.

Ja bym brał Mini - może i wolniejszy, ale nowszy ze standardowo nowszym Androidem bez żadnych kombinacji.

(Qba Lukaszczyk) #16

Problemy mogą się pojawić też na stock ROMie.

Nie działa tylko aparat. Tak jak napisałem, za niedługo będzie dostępny.

Oczywiście, jeśli ktoś się boi grzebać, to lepszym rozwiązaniem będzie Mini.