Samsung Galaxy Mini vs Sony Ericsson Xperia X8

Samsung Galaxy Mini vs Sony Ericsson Xperia X8

Witam

Zastanawiam się nad kupnem któregoś z tych telefonów są bardzo podobne do siebie (nie chodzi mi o wygląd :-D) i dlatego postanowiłem zapytać opinii innych. Tak więc prosiłbym o wasze opinie/doznania związane z tymi telefonami i który Ty byś wybrał jakbyś był na moim miejscu.

Pozdrawiam

Xperia X8.

Może napiszesz coś więcej a nie tylko xperia x8? :smiley:

Czego oczekujesz od telefonu?

Jeśli chciałbyś wgrać nieoficjalne modyfikacje - bierz X8.

Galaxy Mini jest bardziej casualowy. Nie chcesz wiedzieć co to nieoficjalne modyfikacje i oczekujesz od telefonu, by działał przede wszystkim jako telefon - bierz Galaxy Mini.

A co x8 nie działa jak telefon? :smiley:

Działa, ale ma większy potencjał do wykorzystania dzięki modyfikacjom.

Tylko martwi mnie fakt że nie ma MT :frowning:

Ma, jeśli masz szczęście :smiley: Pozwól, że wyjaśnię…

Otóż X8 jest sprzedawany w 2 wersjach (przynajmniej o tylu wiem). Różnią się one czipem, który odpowiada za rozpoznawanie nacisku.

Dla wersji z czipem Cypress istnieje sterownik, który umożliwia MT. Do wersji z czipem Synaptics jeszcze nikt nie napisał AFAIK.

W moim telefonie (Samsung Galaxy i5700 Spica) też rzekomo nie ma MT, a jakoś mam i działa w modyfikacjach :D.

Lektura:

http://forum.android.com.pl/f257/mod-ax … ess-85538/

Tak tylko zapewne po odblokowaniu MT telefon traci gwarancję, a tego bym nie chciał

Niestety. Ja jednak dla komfortu zrezygnowałem z gwarancji już w 1 dzień po zakupie telefonu.

A ja szczerze polecam Galaxy Mini, choć ma gorszy wyświetlacz od X8 to moim zdaniem pracuje się na nim o wiele wygodniej i sprawniej niż na X8.

W sumie o jakieś modyfikacje to bym się nie martwił bo na Galaxy mini wyszło już trochę ROMów, ciekawych sztuczek czy themów.

Poza tym wydaje mi się, że w X8 w porównaniu z Mini wyświetlacz jest jakiś “wyblakły”

http://www.youtube.com/watch?v=S9fHYVpapJo

sunbeam96 , sunbeam96 ,

Witam, przeczytalem ze masz samsunga spice a ja wlasnie sie zastanawiam nad kupnem miedzy spica a xperia x8. Jaki bys mi doradzil w ktory lepiej zainwestowac?? i dlaczego. Twoim zdaniem

bomek , jeśli masz ochotę zmienić ROM na nieoficjalny (nie od Samsunga), konkretnie Cyanogenmod 7.2, to bierz Spicę.

Jeśli nie chcesz - bierz X8.

W Spicy z Cyanogenmod 7.2 masz Android 2.3.7 (najnowszy możliwy Gingerbread), multitouch (dualtouch) i zdecydowaną poprawę działania względem seryjnego Androida 2.1 lub 1.5.

Nie działa jeszcze tylko kamera i kompas (akcelerometr działa).

Mniej więcej na święta będzie działająca kamera.

Ale do tego czasu da się korzystać z seryjnego 2.1 lub 1.5.

Ale (!) nie da się ukryć, że na obu tych telefonach nie zagrasz w nowe gry 3D.

Do internetu, mejla, muzyki, aplikacji i prostszych gier są idealne (przynajmniej Spica).

W Tibię Mobile i Angry Birds oczywiście zagrasz :slight_smile:

No w takim razie kombinacja z Cyanogenmodem jaki ma sens? Część funkcji nie działa? Mogą pewnie się jeszcze pojawić problemy z GPS, Wifi, BT, 3G…? To tak jakby instalować Linuxa w lodówce.

Ja bym brał Mini - może i wolniejszy, ale nowszy ze standardowo nowszym Androidem bez żadnych kombinacji.

Problemy mogą się pojawić też na stock ROMie.

Nie działa tylko aparat. Tak jak napisałem, za niedługo będzie dostępny.

Oczywiście, jeśli ktoś się boi grzebać, to lepszym rozwiązaniem będzie Mini.