Samsung Galaxy nie można odbierać połączeń przychodzących

Witam
Mam Samsung Galaxy J5 2016. Wersja Android 7.1.1. Od pewnego czasu nie mogę odebrać połączeń przychodzących.Nie zależnie czy są to nr. zapisane w książce czy jakieś inne. Gdy telefon dzwoni nie pokazuje się nr. dzwoniący ani słuchawka żeby można było odebrać, jest tylko czarny ekran, dopiero po dość długiej chwili pokazuje się słuchawka i info kto dzwoni.
Czy jakoś można rozwiązać problem bez resetu telefonu. Do niedawna było wszystko ok.
Pozdrawiam
Karina

Pewnie wystarczy wyczyścić tzw. pamięć podręczną.
Zrób tak:
Wyłącz telefon;
Włącz go trzymając przyciski Home, Vol+ i włącznik jednocześnie;
Kiedy telefon zacznie wibrować puść przycisk Power, ale resztę trzymaj dalej;
Na ekranie powinno pojawić się menu;
Przyciskami od głośności wybierz opcję “Wipe Cache Partition” i potwierdź włącznikiem;
Wybierz “yes” i potwierdź włącznikiem;
Po ponownym pojawieniu się menu wybierz “Wipe ART / Dalvik Cache” i potwierdź włącznikiem;
Wybierz “yes” i potwierdź włącznikiem;
Po ponownym pojawieniu się menu wybierz "Reboot System Now i potwierdź włącznikiem.
Telefon będzie się nieco dłużej uruchamiał, ale to normalne - on musi odbudować sobie taką bazę danych z informacjami o tym, co masz na nim wgrane. Spokojnie, nic Ci nie zniknie. W razie czego, to pisz pod tym postem.

no niestety nie widzę tego Wipe ART / Dalvik Cache”

jest tylko Rebot system now

A jak to dokładnie wygląda? Załącz foto

Albo może nic nie było (kroki niewymagane w tym modelu) i wyczyściło:

Wybranie funkcji i potwierdzenie:

image

Informacja że czyszczenie partycji cache zostało wykonane:

image

Wtedy to raczej już można by wybrać reboot i test połączenia.

Ale po co tak kombinować? Nie prościej przywrócić ustawienia fabryczne?
Edycja: doczytałem że nie chcesz przywracania.
Możesz spróbować zatrzymać proces “telefon” i wyczyścić jego dane. Jeśli zamiast kontaktów z sim używasz kontaktów w pamięci telefonu, to upewnij się, że masz ich kopie - możesz eksportować wszystkie do pliku.


Nie wiem czy się uda załączyć zdjęcie. Ale mam tylko takie komunikaty

Zrób tylko Wipe Cache Partition, a jak nie pomoże, to zrób tak, jak wspomniał kolega @anon78384242 Mam na myśli zatrzymanie procesu “Telefon” i wyczyszczenie danych.

Możesz spróbować zatrzymać proces “telefon” i wyczyścić jego dane. Jeśli zamiast kontaktów z sim używasz kontaktów w pamięci telefonu, to upewnij się, że masz ich kopie - możesz eksportować wszystkie do pliku.

Jak co, to pisz, a ja spróbuję pomóc.

A mogę w razie czego jak by tamto nie pomogło jeszcze prosić podpowiedź jak się zatrzymuje proces " telefon"
Pozdrawiam

Ustawienia -> Menedżer aplikacji -> Telefon -> [Zatrzymaj]
A pod spodem będzie dane aplikacji i opcja czyszczenia (albo od razu widoczna albo po wejściu).

Wstępnie dzięki za pomoc. Ale skończyło się formatem. Tylko teraz powstał inny problem. Bateria nie ładuje się do końca tylko do 90 lub 80% i przestaje się ładować.
Co można zrobić w tym temacie.
Pozdrawiam

@karina32 W ustawieniach baterii nie masz czegoś takiego, jak “Oszczędzanie baterii” lub “Inteligentne ładowanie”? Jeśli tak, to wyłącz to dziadostwo. Jak tą baterię ładujesz? Przez oryginalną ładowarkę i kabel, czy przez komputer / laptopa / inną ładowarkę i kabel?

Mam ustawione jak zawsze średni tryb oszczędzania baterii. Ładuję przez oryginalna ładowarkę cały czas przez tą samą. Jak ładowałam ładowarką to się naładowało raz 80%, raz 90% . Dzisiaj spróbowałam przez power bank i się naładowała do pełna do 100%, choć bardzo długo się ładował.

sflashuj sobie ROM od producenta prosto, na nowo i nie powinno być żadnych problemów, skoro i tak już przywracałeś…
to flash oficjalnego ROMu, bootloader nie musi być odblokowany, flaga KNOX nie zostaje nabita, gwarancja nie jest anulowana

pobierz Odina oraz sterowniki, zainstaluj je (alternatywnie pobierz i zainstaluj Smart Switch)
https://odindownload.com/download/Odin3_v3.12.3.zip
https://odindownload.com/SamsungUSBDriver/USB_Drivers_1.5.27.0.rar

pobierz Samfirm

pobierz najnowszego oficjalnego ROMa dla tego telefonu (zakładam, że masz J510FN)
SM-J510FN
XEO
J510FNXXS2BRA2
J510FNOXY2BQK6
J510FNXWU2BQJ3
image
ustaw wszystko w ten sposób, kliknij “Check Update”, a potem “Download”

po pobraniu wypakuj ROM
masz 4 pliki, otwórz 7zipem lub WinRARem plik CSC i wyciągnij z niego plik .pit
image

włącz Odina jako administrator, na pierwszym ekranie masz miejsce na 4 pliki, dodaje je, potem przełącz na zakładkę PIT (olej ostrzeżenie) i również podaj ścieżkę

wprowadź telefon w tryb pobierania (power+vol- a następnie vol+), podłącz telefon, gdy Odin go wykryje rozpocznij proces

po zakończeniu telefon sam się zresetuje, poczekaj 5 minut aż do ekranu pierwszych ustawień