Samsung Galaxy nie można odbierać połączeń przychodzących

(karina32) #1

Witam
Mam Samsung Galaxy J5 2016. Wersja Android 7.1.1. Od pewnego czasu nie mogę odebrać połączeń przychodzących.Nie zależnie czy są to nr. zapisane w książce czy jakieś inne. Gdy telefon dzwoni nie pokazuje się nr. dzwoniący ani słuchawka żeby można było odebrać, jest tylko czarny ekran, dopiero po dość długiej chwili pokazuje się słuchawka i info kto dzwoni.
Czy jakoś można rozwiązać problem bez resetu telefonu. Do niedawna było wszystko ok.
Pozdrawiam
Karina

(blumberplumber) #2

Pewnie wystarczy wyczyścić tzw. pamięć podręczną.
Zrób tak:
Wyłącz telefon;
Włącz go trzymając przyciski Home, Vol+ i włącznik jednocześnie;
Kiedy telefon zacznie wibrować puść przycisk Power, ale resztę trzymaj dalej;
Na ekranie powinno pojawić się menu;
Przyciskami od głośności wybierz opcję “Wipe Cache Partition” i potwierdź włącznikiem;
Wybierz “yes” i potwierdź włącznikiem;
Po ponownym pojawieniu się menu wybierz “Wipe ART / Dalvik Cache” i potwierdź włącznikiem;
Wybierz “yes” i potwierdź włącznikiem;
Po ponownym pojawieniu się menu wybierz "Reboot System Now i potwierdź włącznikiem.
Telefon będzie się nieco dłużej uruchamiał, ale to normalne - on musi odbudować sobie taką bazę danych z informacjami o tym, co masz na nim wgrane. Spokojnie, nic Ci nie zniknie. W razie czego, to pisz pod tym postem.

(karina32) #3

no niestety nie widzę tego Wipe ART / Dalvik Cache”

(karina32) #4

jest tylko Rebot system now

(blumberplumber) #5

A jak to dokładnie wygląda? Załącz foto

(krystian3w) #6

Albo może nic nie było (kroki niewymagane w tym modelu) i wyczyściło:

Wybranie funkcji i potwierdzenie:

image

Informacja że czyszczenie partycji cache zostało wykonane:

image

Wtedy to raczej już można by wybrać reboot i test połączenia.

(AnonimX) #7

Ale po co tak kombinować? Nie prościej przywrócić ustawienia fabryczne?
Edycja: doczytałem że nie chcesz przywracania.
Możesz spróbować zatrzymać proces “telefon” i wyczyścić jego dane. Jeśli zamiast kontaktów z sim używasz kontaktów w pamięci telefonu, to upewnij się, że masz ich kopie - możesz eksportować wszystkie do pliku.

(karina32) #8

Nie wiem czy się uda załączyć zdjęcie. Ale mam tylko takie komunikaty

(blumberplumber) #9

Zrób tylko Wipe Cache Partition, a jak nie pomoże, to zrób tak, jak wspomniał kolega @AnonimX Mam na myśli zatrzymanie procesu “Telefon” i wyczyszczenie danych.

Możesz spróbować zatrzymać proces “telefon” i wyczyścić jego dane. Jeśli zamiast kontaktów z sim używasz kontaktów w pamięci telefonu, to upewnij się, że masz ich kopie - możesz eksportować wszystkie do pliku.

Jak co, to pisz, a ja spróbuję pomóc.

(karina32) #10

A mogę w razie czego jak by tamto nie pomogło jeszcze prosić podpowiedź jak się zatrzymuje proces " telefon"
Pozdrawiam

(AnonimX) #11

Ustawienia -> Menedżer aplikacji -> Telefon -> [Zatrzymaj]
A pod spodem będzie dane aplikacji i opcja czyszczenia (albo od razu widoczna albo po wejściu).

(karina32) #12

Wstępnie dzięki za pomoc. Ale skończyło się formatem. Tylko teraz powstał inny problem. Bateria nie ładuje się do końca tylko do 90 lub 80% i przestaje się ładować.
Co można zrobić w tym temacie.
Pozdrawiam

(blumberplumber) #13

@karina32 W ustawieniach baterii nie masz czegoś takiego, jak “Oszczędzanie baterii” lub “Inteligentne ładowanie”? Jeśli tak, to wyłącz to dziadostwo. Jak tą baterię ładujesz? Przez oryginalną ładowarkę i kabel, czy przez komputer / laptopa / inną ładowarkę i kabel?

(karina32) #14

Mam ustawione jak zawsze średni tryb oszczędzania baterii. Ładuję przez oryginalna ładowarkę cały czas przez tą samą. Jak ładowałam ładowarką to się naładowało raz 80%, raz 90% . Dzisiaj spróbowałam przez power bank i się naładowała do pełna do 100%, choć bardzo długo się ładował.

sflashuj sobie ROM od producenta prosto, na nowo i nie powinno być żadnych problemów, skoro i tak już przywracałeś…
to flash oficjalnego ROMu, bootloader nie musi być odblokowany, flaga KNOX nie zostaje nabita, gwarancja nie jest anulowana

pobierz Odina oraz sterowniki, zainstaluj je (alternatywnie pobierz i zainstaluj Smart Switch)
https://odindownload.com/download/Odin3_v3.12.3.zip
https://odindownload.com/SamsungUSBDriver/USB_Drivers_1.5.27.0.rar

pobierz Samfirm

pobierz najnowszego oficjalnego ROMa dla tego telefonu (zakładam, że masz J510FN)
SM-J510FN
XEO
J510FNXXS2BRA2
J510FNOXY2BQK6
J510FNXWU2BQJ3
image
ustaw wszystko w ten sposób, kliknij “Check Update”, a potem “Download”

po pobraniu wypakuj ROM
masz 4 pliki, otwórz 7zipem lub WinRARem plik CSC i wyciągnij z niego plik .pit
image

włącz Odina jako administrator, na pierwszym ekranie masz miejsce na 4 pliki, dodaje je, potem przełącz na zakładkę PIT (olej ostrzeżenie) i również podaj ścieżkę

wprowadź telefon w tryb pobierania (power+vol- a następnie vol+), podłącz telefon, gdy Odin go wykryje rozpocznij proces

po zakończeniu telefon sam się zresetuje, poczekaj 5 minut aż do ekranu pierwszych ustawień