Samsung Galaxy Note 2 czy Note 3? Podpowiedzcie

Witam.

 

Przymierzam się do zmiany telefonu. Obecnie mam Nokię E72 i przez kilka miesięcy miałem LG L7. LG wspominam dobrze, Nokię… niezbyt. W związku z tym, że telefonu nie zmieniam często chcę byście podpowiedzieli, jaki model bardziej polecacie? Samsunga Galaxy Note 2 czy Samsunga Galaxy Note 3? Podobają mi się oba, Nota 2 trzymałem w dłoni i jest świetny, przypadł mi od razu do gustu. “Trójki” nie widziałem na oczy.

 

Cała sprawa polega na tym, że nie wiem, czy warto po prostu dopłacać do nowszego Nota. Czytałem o nim, że gorzej łapie zasięg GSM, ma problemy z zasięgiem WIFI, a poza tym bateria nie jest tak dobra jak w Note 2.

 

Za Note 3 przemawia na pewno CPU, GPU i ilość RAM oraz S-PEN, który ma coraz więcej zastosowań, a w przyszłości kto wie, może i jeszcze wyższa aktualizacja do Androida niż obecnej wersji KitKat.

 

Jeśli możecie, proszę powiedzcie jak wygląda jakość wykonania obu słuchawek, czy Samsung zmierza w dobrym kierunku i jest coraz lepiej czy “raz wyjdzie lepiej, raz gorzej”.

 

Szkoda by było wydać tyle pieniędzy tylko dla mocniejszych bebechów i obudowy…

 

Pozdrawiam.

Ja osobiście nie polecam note’ów , no chyba ze to jest ostateczny wybór to 3 , jeśli nie to szczerze polecam LG G2 lub Sony xperia z1 compact :wink: to 2 telefony które są naprawdę dobre :slight_smile:

Tak szczerze to nie po co komu taki wielki smartfon :smiley:

SGN3

Note 3 to flagowy model z tej serii i pewnie jeszcze jakiś czas będzie. Na horyzoncie gdzieś już jest Note 4 ale ja osobiście poszedłbym w Note 3.

Miałem w ręku SGS IV Black Edition, który ma tą plastikową skórę na tyle i jest to 100 razy lepsze niż klasyczny śliski plastik to raz. Dwa to to, że aktualizację jeszcze jakiś czas będzie miał. Kolejną znaczną różnicą jesto rozdzielczość ekranu. W Note 2 masz 720 x 1280 px (5.50") 267 ppi a w Note 3 masz 1080 x 1920 px (5.70") 386 ppi więc różnica jest jednak znaczna. Wg mnie jak masz $ to Note 3 będzie lepszym wyborem na dłuższą metę. Pytanie jakie jeszcze trzeba sobie postawić to to czy chcesz taki duży ekran. Jeżeli nie to LG G2 albo Nexus 5 lub SGS 4

Z pewnością Note 3 będzie lepszą inwestycją.

 

Przede wszystkim patrząc długoterminowo :wink: Note 3 z pewnością otrzyma jeszcze 2-3 duże aktualizacje. S-Pen jak sam powiedziałeś jest co raz lepiej rozwijany :slight_smile:

Ekran w Galaxy Note 2 w stosunku do Note 3, jest poprzednią generacją. W najnowszym wydaniu Note, Samsung naprawdę się postarał, a S5 jest jeszcze lepsze :slight_smile: Jeżeli jesteś z okolic Wrocławia / Krakowa / Warszawy - udaj się do Brand Store Samsung i sam przetestuj i oceń :wink:

note3 Lepsze :slight_smile:

Ja ogólnie nie przepadam za Samsungami… Zależy czy chcesz mieć telefon jak komputer do gier czy telefon tylko do dzwonienia. Ja zdecydowanie wole telefony które mają nie złe specyfikacje i pewnie wybrałbym Note 3. Chociaż ten wielki ekran jest sporą wadą jak dla mnie bo wyglądałbym z takim telefon jak z telewizorem w kieszeni… Ale wolałbym Note 3.