Samsung Galaxy, prędkość internetu 19Mbps nie więcej

W ustawieniach wi-fi na Samsungu Galaxy mam prędkość 19Mbps, a na starym telefonie mam prędkość 79Mbps, pomimo że internet w domu mam o prędkości 150Mb/s. Na trzecim telefonie prędkość wynosi 139Mb/s. Jak mogę poprawić w telefonie prędkość internetu po wi-fi?

Te prętkości w ustawieniach zależą pewnie od modułu WI-FI, który został zamontowany na płycie głównej danego smartfona.
Co to za telefony?

Samsung Galaxy J5 2017 na Androidzie 8.1.0 i to na nim mam 19Mbps, drugi telefon to Moto G 2nd, trzeci Moto C Plus.

Speedtest wykonywałeś i rzeczywiście jest tak słabo, czyli te 19 Mbps? Ja bym za bardzo się tym nie przejmował, bo i tak tych 150 Mbps w telefonie nie wykorzystasz.

Speedtest informuje o 20MB/s.

No, czyli tel, na którym robiłeś Speedtesta ma modół WI-FI o maksymalnej prędkości pobierania 20Mbps, choć wydaje mi się to nieco dziwne. Może ktoś bardziej obeznany z Samsungami Galaxy J się wypowie, bo ja mam Sony Xperię M5.

Ok. Warto wspomnieć, że na danych pakietowych od Play, speedtest wykazuje ok. 34MB/s.

No to jak na LTE w tym modelu, to jest w miarę dobrze :slight_smile:

1 polubienie

Ponoć Play ostro zaniżał prędkość pobierania. Ale czy to jeszcze praktykują, nie wiem.

Ja też nie wiem, bo jestem w Plusie

@anon423116 http://recomhub.com/blog/how-to-fix-samsung-galaxy-j5-slow-wifi-problem/

Kontaktowałem się w tej sprawie z Samsungiem. Winowajcą jest sam router, z telefonem wszystko ok.