Samsung Galaxy s Advance - pomoc w doborze karty + pytania

Witam

Podpisałam umowę z orange na dobrych warunkach a przynajmniej tak Mi się wydaje :-). W ramach umowy w najbliższym czasie dostanę telefon Samsung Galaxy S Advance. I w związku z tym mam 3 pytania.

  1. Jaką kartę kupić. Zastanawiam się na 8-16 GB. Większa nie jest Mi potrzebna. Problem dotyczy która class? Wyczytałam że 10 minimum ale czy aby na pewno taka potrzebna? Proszę o poradę i ewentualne linki z kartą odpowiednią dla tego telefonu.

  2. Jakie wyłączyć bądź odinstalować aplikacje, procesy (zbędne lub takie których nie będę pewnie używać) aby bateria dłużej wytrzymała. Proszę o nazwy z opisem do czego służą abym mogła ocenić czy będzie ona Mi potrzebna.

  3. Czytałam że na androida jest sporo aplikacji m.in dostępnych z funkcji telefonu w sklepie Google (androimarket czy coś takiego). Czy te aplikacje sa darmowe? Jak to funkcjonuje.

Z góry serdecznie dziękuje za pomoc.

  1. Szczerze ? Nigdy nie patrzę jakiej klasy mam kartę pamięci. Trzymam na niej zwykle jakąs muzykę albo video lub zdjęcia więc nie potrzebuję jakiejś super szybkiej karty pamięci do tego. Czym szybsza tym droższa.

  2. To sobie sama będziesz musiała zobaczyć. Większości aplikacji nie będzie dało się odinstalować (przynajmniej bez pewnych modyfikacji). Zobaczysz co Ci nie potrzebne i sobie to usuniesz.

  3. Teraz już Google Play i tak są tam aplikacje darmowe tak samo jak i płatne. Posegregowane są one w odpowiednie kategorię, więc nie będziesz miała problemu z odróżnieniem która jest która.

do AD. 2 - Ale czytałam gdzieś że automatycznie android sprawdza w tle jakie sieci są dostępne przez wifi i np. żeby to wyłączyć bo to baterie obciąża. Więc oprócz zbędnych aplikacji proszę o porady takie jak ten przykład z wifi aby zmniejszyć zużycie baterii.

Dzięki Xemidra za odpowiedź

A co będzie na tej karcie? Muzyka, filmy, zdjęcia i pozostałe pliki? To nie ma potrzeby inwestowania w superszybką kartę. Przykładowo lustrzanka zapisująca film FullHD nie ma problemu z zapisem na karcie class6. Zwłaszcza, że w Twoim przypadku, większość danych będzie odczytywanych.

http://forum.android.com.pl/f31/jestea- … faq-14130/

A jakiej firmy? Czy to ma znaczenie?

Co do oszczędności baterii na androidzie i innych smartfonach:

  • wyłączyć wifi w opcjach sieci bezprzewodowych

  • wyłączyć bluetooth w opcjach sieci bezprzewodowych

  • wyłączyć automatyczną synchronizacje konta google w opcjach synchronizacji

  • wyłączyć GPS w opcjach lokalizacji

  • wyłączyć przesył danych i 3G w opcjach sieci bezprzewodowych > sieci komórkowe

Oczywiście jak czegoś z tych rzeczy używasz to zostawiasz włączone lub włączasz w razie potrzeby.

  1. Bez znaczenia. Używałem wielu kart, nigdy z żadną nie miałem problemu, a te wszystkie oznaczenia to bujda dla nerdów, żeby mieli się o co kłócić. Dla zwykłego użytkownika to naprawdę błahostka, którą nie powinien się przejmować. Wybierz taką, żeby pasowała i działała.

  2. Na Advance masz belkę górną, ew. taki widżet jak “Oszczędzanie energii”, gdzie będziesz mogła w dowolnej chwili włączyć i wyłączyć interesujące Cię funkcje. Domyślnie coś takiego jak 3G, Wifi, Bluetooth i GPS polecam mieć wyłączone i włączać je wtedy, gdy będą potrzebne. Można to robić albo za pomocą górnej belki (przesunięcie palcem z góry ekranu w dół) albo właśnie za pomocą tego widżetu. Przytrzymując prawy klawisz funkcyjny, masz też coś takiego jak “Tryb sieci danych”, który również przełącz na wyłączony i włączaj, gdy tylko potrzebujesz. Dodatkowo jasność ekranu - w domciu nie potrzebujesz jej na maxa, więc można się pobawić.

Co do aplikacji i procesów - nie musisz niczego odinstalowywać, pilnuj tylko, aby nic niepotrzebnie nie wisiało, bo często jest tak, że aplikacje same się nie zamykają, tylko przechodzą w tryb oczekiwania, ale dalej są aktywne! W telefonie masz taki widżet jak “Menadżer zadań”. Staraj się go używać i zamykać aktywne zadania z których nie korzystasz, jak i czyść od czasu do czasu pamięć RAM.

  1. Są aplikacje zarówno darmowe, jak i płatne, wszystko ładnie posegregowane, wybór jest dość duży, więc jest w czym wybierać. Ogólnie - staraj się nie dublować, czyli nie pobieraj kilku aplikacji, które oferują to samo - niepotrzebne zaśmiecanie telefonu. A tak to luzik :slight_smile:

Dodatkowo możesz poczytać sobie na forum Androida w tym temacie:

http://forum.android.com.pl/f797/

Tam masz wszystko o tym fonie :slight_smile: