Samsung Galaxy S czy SE Neo V?

Witam. Mam ok 700-750zł na telefon. Interesuje mnie telefon z dobrym wyświetlaczem i w miarę dobrym układem graficznym. Mam troszkę nocek i świetnie nada się na “zabijanie” czasu. Czas pracy na beteryjce też się liczy. Słuchawki mam swoje więc na to nie patrze. Telefon oczywiście ma płynnie działać. Aktualnie mam samsunga spice i sobie chwalę ale jak wiadomo brak tam prawdziwych sterowników 3D. Jeśli ktoś posiadał lub miał styczność z tymi telefonami to proszę o plusy za lub przeciw.

SGS ma AMOLED, działa płynnie (posiadam SGS+ dokładniej), aparat jako taki jest, a na baterii przy intensywnym użytkowaniu ok 2 dni ciągnie. Sam miałem dylemat między SGS+, a Neo V. SGS a Neo V są strasznie podobne, tylko wyświetlacze są inne. Neo V ma zwykły LCD z Mobile BRAVIA Engine, SGS SuperAMOLED i Gorilla Glass. Jest też trochę cieńszy (nie ma wybrzuszenia z tyłu). Neo V ma trochę mniej pamięci wew. czyli ok 320 Mb, SGS 8 Gb. Tutaj tylko pozostaje kwestia aktualizacji do ICS. Neo ją dostało. Reszta jak nagrywanie video, jak i zdjęcia są podobne czyli 5 Mpx i HD. GPU w SGS jest wydajniejszy niż Adreno 205.

Dla porównania Xperia Neo V vs. Galaxy S

Ekran: 480 x 854 px (3,7") vs. 480 x 800 px, (4,0")

CPU: Qualcomm MSM8255 (1 GHz) vs. Cortex-A8 (1 GHz)

GPU: Adreno 205 vs. PowerVR SGX540

Bateria: 1500 mAh vs. 1500 mAh

Galaxy S ma chip audio Wolfson WM8994 Sound CODEC, który jest jednym z najlepszych chipsetów audio dla smartfonów i wydajniejszą grafike. Dodatkowo wsparcie deweloperów (nieoficjalne) czyni ten telefon nieśmiertelnym.

Osobiście bym brał Galaxy S.

Pozdrawiam!

Oczywiście, że SGS lub SGS+, przy czym ten ostatni będzie znacznie wydajniejszy od SGS po modyfikacjach takich jak nowsze sterowniki do układu graficznego (co da wydajność zbliżoną do układu z SGS) oraz podkręceniu procesora na 1,8GHz. Da to świetne rezultaty jak na jednordzeniowca i nawet niektóre dwurdzeniowce wymiękną przy tym tandemie.

:slight_smile:

Czyli sgs :slight_smile: gdzieś widziałem na necie recenzje, że podobno SE ma lepszy dźwięk ale to mniejszy szczegół. Poweramp i bedzie śmigać. Wiem, że SE ma ICS’a a SGS chyba 2.3.6 ale wgrywanie romów i modów to nie problem. Na swoją spicę wgrywałem już chyba wszystko. Aktualnie cm 7.2 build 7,4 i aparat v3 i kernel absync 166 mt … więc aż taki zielony nie jestem. Telefon właściwie ma być dla zony. Ja ogólnie też jestem za SGS i też mam na niego ochotę :slight_smile: więc wybór jasny.