Samsung Galaxy S II czy HTC Sensation czy HTC HD2?

Witam wszystkich,jestem na kupnie nowego telefonu i nie mogę się zdecydować.

Zastanawiam się nad trzema modelami Galaxy S II , Sensation i HD2.

Jeżeli chodzi o HD2 to podoba mi się ten telefon od dawna,ale jestem pewien że tuż po zakupię i “rzuceniu” okiem na WM 6.5 zainstaluje na nim jakiś ROM Androida. Pozostałe dwa mają Androida w standardzie bez możliwości zmiany OS’a. Opłaca się jeszcze brać HD2 tylko po to żeby w 90% czasu pracować na Androidzie? Pozostałe 10% to zapewne zabawy z WP7 i WM 6.5.

Jeżeli HD2 odpada to co wybrać pomiędzy SGSII i Sensation oba oferują bardzo dużo.

Dodam że jestem fanem muzyki i zależy mi na dobrej jakości dźwięku na słuchawkach oraz głośniku.

Proszę o poradę oraz krytykę.

Galaxy S II

Spośród tych dwóch modeli lepszej jakości dźwięk wychodzi z SGSII. Gdzieś wyczytałem, że ma on chip zaprojektowany na zamówienie przez firmę Yamaha. Dźwięk jest przyjemny, neutralny, scena szeroka. Dobrze się zgrywa z niskoomowymi słuchawkami. Jednak trzeba dodać, że choć dźwięk jest bardzo dobry, nie jest on rewelacyjny, na co mają wpływ szumy elektroniki.

Rzeczywiście, też bym był za SGSII. Dźwięk najlepszy z całej trójki, i telefon bdb. Jeżeli nie masz zamiaru wykorzystywać potencjału WP7, nie bierz HD2 Samsung bd lepszym wyborem. Chodź na Twoim miejscu bym się zastanowił, według mnie Win Phone jest teraz bdb systemem, bardziej poważnym od cukierkowego Androida.

A jak wygląda sprawa baterii w HD2? Słyszałem wiele na temat że jest bardzo słaba?

Nie wiem jak sprawa wygląda w tym konkretnym modelu, ale miałem w rękach kilka modeli HTC i w każdym bateria starczała na krótko.

W SGS II z baterią szału też nie ma. Co do tematu to najważniejsze pytanie to czy zależy ci na HTC Sense. Jeśli tak to Sensation, a jeśli nie to SGS II. HD2 to już jednak dość stary sprzęt i mimo swojej multiplatformowości nie dorasta do pięt pozostałej dwójce (no chyba że planujesz używać WP7 - on będzie działał dobrze, bo taki sam lub podobny hardware miała cała seria HTC z WP - port Windows Phone na HD2 jest bazowany na HD7, który nie różnił się niczym poza obudową i trzema przciskami pod ekranem zamiast pięciu i klawiszem aparatu).

W każdym z tych telefonów bateria krótko potrzyma. Według mnie nie ma sensu brać Sensation dla samego sense. IMHO wziąłbym HD2, ze względu na multiplatformowość, jak Android Ci się znudzi zainstalujesz port WP7. Jeżeli nie bd się bawił w romy itp. bierz SGS2.

Coś czuję że zdecyduję się jednak na HD2,gdyby jakiś użytkownik tego telefonu mógł się wypowiedzieć na jego temat byłbym wdzięczny. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Ostatnio kupiłem Sensation i zdecydowanie polecam. Różnicę w wykonaniu między SGS II a Sensation widać od razu, a jestem nawet w stanie zaryzykować stwierdzenie, że jest lepiej wykonany niż niejedna Nokia.

Osobiście wyszedłem z takiego założenia że szukam telefonu na co najmniej 2 lata, ma być poręczny (w sumie to mój pierwszy w pełni dotykowy), wygodny do czytania dużej ilości tekstu (kłania się qHD), wytrzymały i z dobrym supportem. Jeśli chodzi o to ostatnie - jest dość spora różnica w serwisowaniu Samsunga i HTC, poza tym z tego co wyczytałem na forum Samsung traktuje niejako “po macoszemu” starsze telefony (np. Spica).

a ja polecam tylko i wyłącznie sgII !!

-system android- masz tutaj wszystko czego tylko chccesz a w połączeniu z bardzo dużą szybkością procka telefon po prostu śmiga! nie zdarzyła mi się jeszcze żadne ,zwiecha"

-bateria- nie wiem dlaczego wypisujecie że bez szału? Przy takim wyświetlaczu (oczywiście jak w takich telefonach w celu zmniejszenia poboru energii jasność na min), ciągłym pisaniu smsów, słuchaniu muzyki i szukaniu co jakiś czas czegoś w necie i mailingu trzyma mi średnia 2 dniu 15-20 godzin (rekord 3 dni 7 godzin), dodatkowy plus menedżer pamięcie- jeśli jest na pulpicie to w 2 ruchach czyścimy pamięć z niechcianych aplikacji i odciążamy procesor zwiększając tym czas działania!

  • muzyka- po zakupie słuchawek z wyższej klasy jest rewelacja! Choć te w standardowe też dają radę !!

  • telefon ten pod wieloma względami porównywany z iphonem 4 z dużą szalą korzystnych głosów na sgII

HTC- dobre wcześniej, zanim wyszedł sg2 i ip4, teraz trochę w cieniu, polecam Galaxy2

Fakt. HTC ma fajne metalowe wsztawki, ale z drugiej strony wykonanie SGS II też jest dobre - całość jest zwarta, nie trzeszczy. Ogólnie bardzo poprawnie. No i SGS nie ma problemu z death gripem który to miały pierwsze serie Sensation.

Co ma Spica która od zawsze była low-endem do drogiego sprzętu. SGS ma pewny update do ICS tak jak Sensation więc tu jest tak samo. Oba urządzenia mają dobre wsparcie na xda-dev, więc jeszcze trochę pożyją.

Nie wiem. Nigdy nie miałem “przyjemności” z tego korzystać i mam nadzieję że nie będę musiał.

Piszesz to tak, jakby tylko SGS II miał Andka ;]

Jedyna różnica w tym porównaniu to nakładki systemowe i ich wersje.