Samsung Galaxy S II czy inny?

Witam, czytam po różnych forach na temat telefonów, iż mam zamiar kupić nowy. Bardzo spodobał mi się Samsung Galaxy S II. Moje pytanie brzmi następująco, kupić ten telefon czy jakiś inny? Może jest jakiś telefon lepszy, ale o zbliżonej cenie? Słyszałem ofertę w play samsung galaxy s II za złotówkę, orientuje się ktoś ile wynosi abonament/doładowania? Jest też Samsung Galaxy S II i Samsung Galaxy S II +, jest w tym jakaś różnica oprócz w nazwie :D? Przyznam szczerze, że pogubiłem się :frowning: .

Tak, w kolorze :slight_smile:

SGSII+ posiada NFC i chyba na tym kończy się jego wyższość nad oryginałem. SGSII posiada więcej wbudowanej pamięci i ekran Super AMOLED Plus z pełnym RGB (nie ma wspólnych subpikseli) przez co obraz wydaje się bardziej ostry. Znajdziemy w nim również mocniejszy układ graficzny.

Ja posiadam SGSII od półtora roku i jest rewelacyjny. Ani myślę o zmianie, chociaż na rynku są już dwie kolejne generacje tego flagowca.

Także posiadam S II już prawie 2 lata i nie zamienie na inny :wink: według mnie to ostatni fajnie wyglądający galaxy :wink: nowsze takie jakieś za okrągłe :stuck_out_tongue_winking_eye: plus 2 rdzenie na procesorze i taki wyświetlacz sprawdzają się idealnie nie powiem o nim słowa :wink: dodatkowo jest mnóstwo przerobionych softów itp… osobiście posiadam cyanogen na androidzie 4.2.2 :wink:

Polecam ten telefon mam go 2 miechy i sprawdza się rewelacyjnie. Przesiadka z Wave’a s8500 z systemem Bada na SII to różnica naprawdę kolosalna. Poza tym, Samsung zapowiedział, aktualizację androida w swoim telefonie do 4.2 więc warto.

Dziękuję bardzo :slight_smile: . Też mi spodobał się ten telefon, a o promocji w play ktoś słyszał :slight_smile: ? Duża jest różnica między SII a SIII?

Od kilku dni jestem posiadaczem tego tel. Przerzuciłem się nań z Nokii E72.

Ekran faktycznie - aż chce się ‘lizać’ (lukasamd).

Ma też wady:

  • zbyt bardzo się nagrzewa podczas rozmów - szczególnie w okolicy głośnika rozmów i część ekranu.

  • głośnik od powiadomień i muzyki jest umieszczony bardzo niefortunnie przez co można go zasłonić i nie usłyszeć powiadomienia

  • brak diody sygnalizującej jakąś akcję (nieodebrane połączenie, etc.)

  • bardzo słaba bateria - przy włączonej synchronizacji, rozmowach ~30-40 min, 15 maili, 40 sms potrafi starczyć od wschodu do zachodu

  • słaby moduł gps (wg mnie)

Możliwe, że za bardzo przesiąkłem Nokią - jednak jest wykonana lepiej i staranniej - Tomek coś o tym wie.


Przy okazji - po co są te diody (?) obok kamery? Jedna to czujnik światła, a druga?

Pozdrawaim

Tuż pod przednią kamerą jest umiejscowiony procesor, więc to miejsce nagrzewa się najbardziej. Swoją drogą dziwne, że tak się nagrzewa podczas rozmów. U mnie zdarza się, że rozmawiam nawet 2 godziny i telefon jest co najwyżej letni.

Fakt.

Widziałem kiedyś jakąś appkę dzięki której powiadomienia były sygnalizowane przez podświetlanie przycisków dotykowych. Nie instalowałem jej jednak, gdyż jest mi to obojętne.

Kwestia tego jak używasz telefonu. Ja mam domyślnie wyłączone wszystkie funkcje związane z Internetem, gdyż dla mnie nie ma sensu być online cały czas. Jeśli czegoś potrzebuję to wtedy włączam daną funkcję. Bateria wytrzymuje mi 36-72h oczywiście w zależności od częstotliwości używania. Mój rekord to 7 dni 14 godzin i ok. 30% baterii (wyłącznie połączenia i SMS). Pewnie dobrnąłby do tych 8 dni, lecz następnego dnia potrzebowałem pełnej baterii, więc podłączyłem na noc do gniazdka.

Według mnie jak na telefon jest bardzo dobry. Oczywiście taki odbiornik jak Nokia LD-3W zjada go na śniadanie.

Czujnik zbliżeniowy. Dezaktywuje ekran gdy przyłożysz telefon do ucha. Dzięki temu podczas rozmowy nie włączysz polikiem każdej możliwej aplikacji w telefonie. :slight_smile:

Czujnik zbliżeniowy. Dezaktywuje ekran gdy przyłożysz telefon do ucha. Dzięki temu podczas rozmowy nie włączysz polikiem każdej możliwej aplikacji w telefonie. :slight_smile:

Już napisałeś. Czujnik natężenia światła :slight_smile:

Nie, nie. Po za aparatem są jeszcze 2 niebieskie oczka. Jedno to czujnik światła. natomiast drugie?

Lewe “niebieskie oczko” to czujnik zbliżeniowy a prawe to czujnik światła. Polecam instrukcję obsługi strona nr 9.

Mam w noki diodę akcji, powiem szczerze, że mnie tyko denerwuje :slight_smile: . Panowie a macie ten telefon za gotówkę czy w jakimś fajnym abonamencie?

Ja zawsze kupuje telefony w wolnej sprzedaży. Czy to w markecie elektronicznym czy jakimś sklepie GSM. Głównie dlatego, że nie zamierzam wiązać się umową z operatorem i płacić haraczu w postaci abonamentu.

Eh i raczej masz rację :frowning: . Z tego co się dowiedziałem w play za złotówkę, ale abonament 120 zł… śmiech. Dzięki bardzo za ważne rady :slight_smile: !!

Ten telefon za nowy leci w cenach od 999 zł do 1100 zł w komisach i na alledrogo. Za tę cenę to dość ciekawy telefon, choć boli najbardziej pamięć wewnętrzna i brak możliwości przenoszenia na kartę pamięci, ale od czego ma się roota :slight_smile: .

Ja akurat kupiłem 6 miesięczny w stanie idealnym za 700 zł - 3-4 miesiące temu.

Warto poszukać w okolicy - często można trafić na taką właśnie okazję :slight_smile:

Wygląd telefonu to już kwestia gustu - jak widać, ja zamieniłem E72 na niego.

Bardzo przyjemnie sprawuje się na nim MIUI - rom wzorowany na iosie.