Samsung galaxy s II- internet

Witam,

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak można ustawić w Samsungu Galaxy S II żeby za każdym razem jak jestem podłączona do wi fi, nie pobierało mi pieniędzy z konta?

Dodam że to jest moj pierwszy smartfon i póki co to on jest bardziej ‘smart’ niż ja dlatego proszę o wyrozumiałość :slight_smile:

Z góry dziekuje za pomoc!

Może wyłącz dane w roamingu.

Mam wyłączone od samego początku, ale mimo to pobiera kase z konta

przytrzymaj dłużej power i i wyłącz “Tryb Sieci Danych” :slight_smile:

Dziwne… mi na starym Androidzie 2.2 (ale na G3 - nie mylić z SIII) sam dezaktywuje pakiet i przełącza dane na WiFI… Coś znowu popsuli?

A z jakiej sieci masz? Bo z T-Mobile są problemy. Tu nawet APN bloker nie chce poprawnie działać. Chyba że ktos znalazł jakiegoś dobrego. Bo testowałem 2 najpopularniejsze i wyłączało ale za chwilę połaczenie samo się aktywowało. Ale to nie wina softu ale coś z kartą chyba zrobili. Ale w twoim przypadku nie powinno zabierać ci kasy nawet na T-Mobile bo to sprawdziłem. Jeżeli zabiera to znaczy że nie masz połączenia z wifi albo masz jakieś aplikacje które korzystają tylko z “3G”. Np. TV z Orange tak działa. Musi być połaczenie mobilne a nie wifi. Zainstaluj z Google Play apka Onavo Count z niego dowiesz się co ci zabiera kasę w App Watch. Co do blokady APN używam w Orange i Playu APN Lock. Ponieważ używanie danych pakietowych musi być włączone nawet do odbierania MMSów. I jak potrzeba to siobie Internet aktywuje.

Tel mam w play’u ale póki co metoda którą podał mi folusek dziala, za co dziekuję :slight_smile: ale tak jak piszesz rzeczywiscie nie mam możliwosci odbierania mmsów, dlatego prawdopodobnie skorzystam z APN Lock ale czy mógłbyś mi wytłumaczyć jak ta aplikacja działa i jak sie ją konfiguruje?

Dodane 22.07.2012 (N) 20:42

jas_fasola a Ty tez masz galaxy s II? Bo mi po zainstalowaniu i uruchomieniu pokazuje sie komunikat ’ w systemie android 4.0 + zablokowano mozliwosc zapisu ustawien APN dla sieci przez zewnetrzne programy’ da sie cos z tym zrobic?

Nie aktualnie mam ACE i Gio z 2.3.6. Zgadza się APN Lock nie obsługuje Androida 4. Dlatego zastosuj APN-Switch. Obsługa jest prosta dodajesz Widget na pulpit i masz APN ON/OFF.

Ja mam sgs2 niebrand 4.03 ICS a siec Play - i nie mam problemow z zablokowaniem danych. Moze wrzuc roma niebrandowanego