Samsung Galaxy S II - podłącznie do internetu

Właśnie staram się ogarnąć swojego pierwszego w życiu smartfona i niestety padłem już na samym początku.

Chce się podłączyć do internetu - wszedłem w aplikacje->ustawienia->wi-fi. Pokazuje mi się sieć neostrada_xxxx (sprawdzałem na lifeboxie - to na pewno moja sieć :slight_smile: ). Wpisałem niezwykle wymyślne hasło jakie posiadam czyli fabryczne “admin” i kliknąłem połącz. Okienko zniknęło, zero informacji czy się połączył czy nie. Próbuje otworzyć jakąkolwiek aplikację wymagającą sieci to kieruje mnie z powrotem do listy dostępnych sieci WI-FI. Czyli jak widać mnie nie łączy. No i to by było na tyle mojej wiedzy co dalej.

Dodatkowo jakby jeszcze było mało wykupiłem sobie pakiet internetowy. Przyszedł mi sms, że zlecenie zostało przyjęte oraz, że GPRS został włączony, z konta sciągnęło mi kasę za pakiet i… no właśnie - i co dalej. Nie mam sieci ani po WI-FI z neostrady, ani z sieci komórkowej i nie mam zielonego pojęcia co trzeba ustawić, aby działała chociaż jedna nie mówiąc już o tym, że powinny działać obie.

A to hasło “admin” masz do panelu routera czy wifi? bo one są definiowane osobno, ewentualnie po prostu wyłącz zabezpieczenie wifi i wtedy sprawdź czy wszystko działa.

No tu mnie masz. Hasło jest do panelu administracyjnego routera. W takim razie co to jest hasło do sieci Wi-Fi? Klucz WEP? (no cóż laik jestem… :slight_smile: )

Niezależnie czy hasło dobre czy złe to problem leży raczej gdzie indziej. Wyłączyłem zabezpieczenie sieci. I nadal nie łączy. Okienko znika natychmiast. Spodziewałbym się jakiegoś komunikatu lub chociażby “zwiechy” na ułamek sekundy w czasie łączenia. A tu nic. Tak jakby telefon nawet nie próbował się połączyć z siecią.

A sieć komórkowa? Wie ktoś jak to się ustawia? Myślałem, że sieć włączy mi usługę i na tym koniec, wejdę w przeglądarkę i będę mógł serfować a tu ■■■■ blada…

Co do sieci komórkowej to musisz włączyć przesył danych. Zazwyczaj znajduje się to w ustawieniach > sieci komórkowe i powinieneś mieć zaznaczony “włącz przesył danych”. (dostęp do tej opcji może być różny w zależności od wersji androida - albo sieci komórkowe, albo sieci zwykłe i bezprzewodowe). Jak będzie to zaznaczone to i internet będzie bez żadnych ustawień :slight_smile:

A co do liveboxa, to on sam w sobie nie ma zabezpieczenia przed połączeniem? Jakiś przycisk w liveboxie, który pozwoli dopiero na połączenie z nowym urządzeniem? Nie mam neostrady, ale u mojego wujka coś takiego było.

Ustawienia->Sieci telefonii komórkowej->Transmisja danych po sieci. Tą opcję już włączałem. Dla pewności wyłączyłem i jeszcze raz włączyłem. Nawet komunikat jest, który świadczy, że ta opcja powinna połączyć z internetem (uwaga: połączenie przez sieć może spowodować naliczenie dodatkowych opłat. Kontynuować?) OK… a sieci brak. Mój telefon ma mnie najwyraźniej w d…

A co do lifeboxa to kumpel kiedyś do mnie wpadł. Nie pamiętam co mu podyktowałem (na sieciach bezprzewodowych znam się jak świnia na gwiazdach) adres MAC, SSID i klucz WEP, w każdym bądź razie wpisał sobie któryś z tych parametrów w tableta i miał u mnie sieć. Nic tam nie było przestawiane więc skoro wtedy połączenie było możliwe to teraz też powinno być.

Czasami żeby włączyć obsługę przesyłu danych przez sieci komórkowe trzeba przepisać dane ze strony operatora, w jakiej sieci masz telefon.

Napisz jakiego masz liveboxa, starą wersję:

http://www.komputerswiat.pl/media/2011/ … ivebox.jpg

czy nową:

http://www.komputerswiat.pl/media/2011/ … x2-itx.jpg

Sieć - T-Mobile

A livebox - starsza wersja

http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/ … /parametry

parametry które musisz wklepać do ustawień->Sieci zwykłe i bezprzewodowe->Sieci komórkowe->Punkty dostępu.

Upewnij się że wifi jest ustawione w tryb b+g, najlepiej na pierwszym kanale i bez zabezpieczeń i filtracji mac.

System w telefonie masz oryginalny, czy custom rom?

Your are the man! Dzięki.

Miałem b+g ale na kanale 10 i z filtracją mac. Po wrzuceniu Twoich ustawień sieć ruszyła.

Przez sieć komórkową połączenie nadal leży. Jak napisałeś, że czasami trzeba wpisać dane operatora to też znalazłem tą samą stronę, którą mi teraz podałeś i porównałem to z tym co mam w punktach dostępu. W tym wypadku niestety wygląda jakbym miał wszystko dobrze ustawione, a sieci nie było. No ale mam przynajmniej dostęp przez Wi-Fi i mój smartfon zaczyna w końcu być nieco smart :slight_smile: