Samsung Galaxy S II - zaczyna się problem. Bateria?

Coś się dzieje z komą…

Kiedyś i dzisiaj podczas ładowania telefonu przez USB albo normalnie ładowarką, po pewnym czasie ładowania, nie wiem jaki to dokładny czas, komórka-bateria spadła nagle załóżmy z 70% do 40% a koma normalnie gorąca… co to ma być?!

Hmmm, no dziwne ;/ ale nie jestem pewny czy to jest przez ładowanie albo co…

Soft oryginalny czy jakaś przeróbka z android.com.pl ? :slight_smile:

spróbuj pobrać jakiś program do kalibracji baterii z google play. Jak masz custom recovery to wipe battery data można spróbować,

Kupiłem tel nowy i nic się w sofcie nie bawiłem…

Uruchom ponownie telefon i zobacz czy problem występuje dalej.

Być może było to tzw. battery drain - czasami tak się po prostu dzieje bo jakiś proces zostaje zawieszony w tle i żzera procesor.

jest to też bardzo możliwe…

https://play.google.com/store/apps/deta … rch_result ogarnąłem to i nie wiem czy pomogło czy nie… tylko coś pisało że coś jest lepiej o 9%… może ktoś ma jakiś konkretny program?

Ten co powinien jest git. Oczywiście kalibrujesz gdy bateria ma 100%.

Ponowne uruchomienie pomogło?

ale to mi się zdarzyło dwa razy także nie widzę że coś jest lepiej po restarcie komy…

Coś go pozera. CO było ostatnio instalowane?

Zobacz w systemowy menadżer usług i zobacz co tam jest nietypowego.

Chyba dokładniej o 9%. Te programy to naprawdę pic na wodę - używałem ich i nic nie dają. Tak naprawdę to miały być programy do korekty zużycia baterii wyrażonych % a u mnie i tak potrafi wisieć na 1% przez pół dnia;-) Niestety w Androidzie 2.2 algorytm mierzenia baterii jest popsuty, w 2.3 też się użytkownicy skarżyli.

Spróbuj może Android Assistand zainstalować lub inny odpowiedni program znaleziony w GP. W Android Assistand masz opcję Użycie baterii, wg mnie jakaś aplikacja ją pożera.

Tak na marginesie proponuję zainstalowac najnowszy możliwy ze strony producenta, a nie operatora, który czasem może być zabugowany (jak np. Orange z miesiąc temu). Jak to zrobić to poczytaj na forach Androidowych.