Samsung Galaxy S zamiast HTC Desire czy warto?

Na początek podam ceny obu telefonów :

Samsung Galaxy S -ok. 1200

HTC Desire - ok. 900

Wiem że SGS jest lepszym telefonem , ale czy naprawdę o tyle lepszym od HTC Desire że warto za niego dać 300 złoty więcej ?

Od siebie bym polecił HTC Desire S: http://allegro.pl/nowy-nieuzywany-htc-desire-s-bez-sim-gw-2-lata-i1702035289.html.

Tu: http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/4911/4258/4325/0/ porównanie

Desire S? Moim zdaniem nie warto - to odgrzewany kotlet na bazie Desire HD.

Co do pytania w temacie - moim zdaniem warto - bawiłem się dwoma tymi sprzętami - HTC nie chodzi do końca płynnie, zdarzają się zacięcia. SGS za to śmiga - płynność jest na wysokim poziomie, ekran ma bardzo dobre kolory. Nie wspomnę już o GPU, które bije na głowę Adreno 200 z Desire. No i SGS to dość pewne urządzenie - nadal wspierane przez Samsunga jak i społeczność xda-dev.

Dzieki za opinie , + dla SGS , czekam na kolejne wypowiedzi które pomogą mi podjąć decyzje .

  • dla HTC

Dużo poczytałem o obu telefonach i mogę stwierdzić że SGS:

-ma szybszy procesor i wydajniejszy układ graficzny

-Wiekszy ekran wykonany w lepszej technologi

-Lepiej obsluguje multi-touch

-Dluzej w nim trzyma bateria

-Ma lepszy glośnik

-Lepszy aparat

-Ma wiecej wbudowanej pamieci

Jedyne co mnie w nim się nie podoba to brak flash-a ( btw co idiota wymyślił żeby w ogóle takie coś zrobić ?! ) , i jest ponoć gorzej wykonany , ale oglądałem pare testów i telefon jest w stanie wytrzymać upadek , a poza tym wg. mnie dzięki plastykowi jest lżejszy od HTC .

SGS ma dwie ogromne wady: wykonanie i brak lampy błyskowej…

Procesor, wyświetlacz super, ale co z tego, kiedy nie chroni tego solidna obudowa, ale tandetny plastik? Troszkę się zawiodłam… Z kolei SGSII jest już elegancko wykonany, ale za to dużo droższy…

W zestawieniu HTC Desire i SGS skłaniam się bardziej raczej ku HTC…

I właśnie stoję przed takim wyborem… Więc chciałam spytać o to, czy opłaca się dopłacić do HTC Desire S?? I jak wygląda sprawa z zasięgiem, bo słyszałam, że w HTC bywa z tym różnie (np Wildfire często go ponoć gubi…)