Samsung Galaxy S2, porównanie z Iphonem i zapis plików

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem Samsunga Galaxy S2 i Iphone’a 4. Jak na razie bardziej jestem przekonany na wybór Samsunga, ale dowiedziałem się dzisiaj, że pamięć wewnętrzna tego telefonu może zostać użyta tylko do wgrania gier i aplikacji, tzn. że wszystkie filmy, które nagrywam, zdjęcia, oraz rzeczy które wgram na telefon (muzyka, filmy) będą mogły być wgrane tylko na kartę pamięci, a nie na pamięć telefonu?

Wydaje mi się to trochę bez sensu, bo po co w takim razie taka duża pamięć do tego telefonu.

Tak więc chce się upewnić. Czy na Samsunga Galaxy S2 można wgrywać na pamięć telefonu filmy, muzykę itd. i czy nagrywanie filmów i robienie zdjęć może być zapiswane na pamięci telefonu?

Ależ naturalnie, że można przechowywać w pamięci telefonu. Gdzie takie bzdury wyczytałeś?

Karta microSD jest dla tych, którym te 16GB nie wystarcza…

Aha, na Twoim miejscu wstrzymałbym się z kupnem telefonu na jakiś czas i kupił zapowiadanego Nexusa Prime.

Z powodu zastosowania nietypowego procesora jest parę niekompatybilnych aplikacji i SGS II nie dostanie aktualizacji do Androida 4.0 właśnie przez ten

felerny procesor.

Poczekaj chwilę i kup Nexus Prime z Androidem 4, bo będzie to prawdziwa rewolucja, a po kupieniu SGSa II plułbyś sobie w brodę.

A jak na już, to inny high-endowy z Androidem.

Lektura:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Samsung_I9 … II#Krytyka

Kolega mi takie coś dzisiaj powiedział, jednak warto zawsze sprawdzić informacje z niepewnych źródeł. Skoro nie ma problemu tego problemu to mam dodatkowe pytanie:

Który telefon sprawdza się lepiej w takich o to opcjach:

  • Nagrywanie filmów ze względu na jakość obrazu

  • Nagrywanie filmów ze względu na jakość dźwięku

  • Żywotność baterii (jakie różnice)

  • Który telefon jest lepszy w korzystaniu z internetu (WiFi oraz internetu od operatora 3G czy WAP, nie wiem jak prawidłowo napisać)

No i pierwszy raz mam doświadczenie z systemem Android, czy są w nim jakieś rażące wady?

Raczej i tak kupie Galaxy S2 bo nowego można kupić za około 1700zł, a Nexus Prime pewnie będzie kosztował trochę ponad 2tys jak nie więcej.

  1. SGS II - lepsza kamerka.

  2. SGS II - to co wyżej.

  3. Bardzo podobnie. Niestety oba telefony przy intensywnym graniu przetrwają max dzień. Dodam od siebie, że w mój telefon (inny Samsung z Androidem) przy bardzo intensywnym użytkowaniu wytrzymuje dzień, a przy zaledwie paru połączeniach 5 dni…

  4. W internecie możesz znaleźć recenzje. Od siebie dodam, że nie ma specjalnej różnicy (SGS II lepiej trzyma sygnał WiFi i szybciej wczytuje strony internetowe).

W przeciwieństwie do iOS można ustawić na nim niestandardowy dzwonek.

Ja na Twoim miejscu wziąłbym HTC Sensation, LG Optimus 2X lub Motorolę Atrix. Podobna cena, parametry i dostaną aktualizację do Androida 4.0.

Samsungowi zachciało się kombinować :wink:

SGS 2 jest dla Ciebie :slight_smile:

Owszem, przykładowo takie.

@sunbeam96

Co w nim rewolucyjnego?

Dlaczego?

Już pisałem. Ze względu na procesor Exynos SGSII nie dostanie Ice Cream Sandwich.

SGS II: Exynos 4210

SGS III: Exynos 4212.

SGS III również nie dostanie ICS’a?

Co w nim rewolucyjnego?

Jako pierwszy z Androidem 4.

Naturalnie, że będzie miał. Po prostu wyczytałem, że SGSII ze względu na Exynosa nie będzie miał ICS…

No to wyczytałeś bzdury. Poza tym gdzie jeszcze o tym było wspominane poza artykułem na Wikipedii? Tu masz np. artykuł, który stwierdza że nawet Galaxy S 1 otrzyma ICS: http://komorkomania.pl/2011/10/23/galax … m-sandwich Nie wiem też kto wymyślił te bajki o dedykacji ICS OMAP’owi. Może to być co najwyżej procesor zalecany (tak jak było z Honeycombem i Tegrą II).

Dalej Galaxy Nexus to jak dla mnie żadna rewolucja. Bebechy niewiele lepsze od SGS II, tylko ekran większy i z wyższą rozdzielczością (i tak zjedzoną przez PenTile) i ICS na starcie. Jak dla mnie nie ma co za to przepłacać. SGS II na pewno dostanie ICS i na pewno będą powstawać nieoficjalne modyfikacje (ICS w przeciwieństwie do Honeycomba ma mieć w pełni otwarty kod źródłowy)

Pablo55 , dzięki za wyjaśnienie.

Ostatecznie padło na Samsunga Galaxy SII. Jestem w pełni zadowolony, świetny Smartfon. Nie spodziewałem się przede wszystkim takiej jakości nagrywania Dźwięku! Jakość filmu jest imponująca! Chociaż na początku wpadłem w pułapkę! Telefon sam pobierał coś z internetu i w 20min poszło mi 25zł… No ale już się uporałem z tym problemem.

Jak najbardziej polecam ten telefon! Ekran jest niesamowity!