Samsung Galaxy S20 Plus czy warto i kilka pytań

W Internecie piszą, że Exynox nie obsługuje LDAC i APTX HD. Czy brak tego to jakaś straszna rzecz? Kazali sobie odpuścić. Dodatkowo pisali, że:

procesor straszny kaszalot.

Co mam przez to rozumieć?
Poza tym mam kilka innych pytań. Oto one:

  1. Czy OneUI ma jakiś korektor lub inne ulepszenia dźwięku działające globalnie, tj. w każdej aplikacji?

  2. Jak wygląda sprawa root’owania Galaxy S20 Plus? Po odblokowaniu bootloadera tracimy gwarancję czy jakieś funkcje? O co chodzi z tym Samsung Knox?

  3. Czy Samsung Galaxy S20 Plus to dobry model pod względem muzycznym? Mam na myśli jakość audio po Bluetooth lub inne bajery czy ulepszacze.

  4. Czy Magisk i Viper działa na tym modelu? Ja w sumie nie root’owałbym tego urządzenia jeśli posiada dobry EQ działający globalnie.

  5. Czy Dex działa po zroot’owaniu?

  6. Kolejną i ostatnią rzeczą jest robienie kopii zapasowych aplikacji. Mój obecny LG V30 obsługuje program LG Bridge, który wykonuje backupy aplikacji nawet z danymi i to bez Root’a! Da się tak szybko przenieść aplikacje z LG V30 do S20 Plus?

Z góry dzięki za pomoc i liczę na szybkie odpowiedzi. Może też zaproponujecie inny smartfon dobry pod względem audio i wydajności?

dołóż i kup samsunga A71

Lepszy? Seria S to flagowa seria, a seria A to średniopółkowa chyba. Czyżby był droższy i lepszy?

1 polubienie

Nie wiem, ale chyba się pomyliłeś.
Samsung Galaxy A71 SM-A715 6/128GB Czarny - Cena, opinie na Ceneo.pl

Na twoim miejscu kupiłbym Samsung Galaxy S20 FE 5G. Tańszy ale z lepszym procesorem. S20+ nie warto go kupować.

Samsung Galaxy S20 FE 5G 128GB Dual SIM Zielony (SM-G781BZG) w Morele.net

Odpowiedź do 1 punktu - Osobiście mam S10 lite i ma takie funkcję do ulepszania dźwięku. Nie wypowiem się czy działają globalnie, bo nie korzystam.


Odpowiedź do 2 punktu - Tak traci się gwarancję bezpowrotnie.

Odpuściłbym i zakupił S20 FE 5G. Działa na snapdragonie, a co za tym idzie dłużej trzyma na baterii i mniej się grzeję.

2 polubienia

No no… nieźle :smiley:

Może w końcu skończe z Root’em,

Cenowo też wypada lepiej. Dzięki :slight_smile:

Może by się ktoś wypowiedział właśnie co to jest Adapt Sound i o tym Dolby Atmos. Działa to po BT? Pytam, bo mam sprzęt audio od Yamahy (model R-N402D), z którym łączę się po bluetooth. Dodatkowo mam JBL Xtreme 3 i słuchawki JBL Live 500 BT.

Odpuść sobie Galaxy S20 Plus. Procesory Exynosy w nich zastosowane nie były zbyt dobre, przegrzewały się i pod względem wydajności odstawały od Snapdragona 865, czy Kirin 990 5G. Lepiej wybierz Galaxy S20 FE 5G. Jest tańszy i lepszy. Niestety ma plastikową obudowę (podobno, całkiem dobrej jakości, ale jednak) i płaski ekran (co kto woli). Ważne, aby to był S20 FE 5G, bo on posiada procesor Snapdragon 865, a zwykła wersja S20 FE ten sam Exynos co standardowe wersje Galaxy S20.

Jeśli chodzi o obudowę, to i tak wpakuję sprzęt w etui. No, plastik to wiadomo, ale może to lepiej, przynajmniej tył się nie zbije.
Też słyszałem o tym, że Samsung Exynos się grzeje i throttluje.

Jeszcze jedno: jaką dobrą kartę SD kupić, by podczas nagrywania filmów dawała radę? Tam jest chyba 2k, albo i nawet 4k.

Hahahah, no fakt, trzeba szukać pozytywów, nawet w tym plastiku. Sam uważam, że telefon tej klasy powinien być wykonany mimo wszystko z metalu, bądź szkła, bo standardem jest to u innych producentów w telefonach już za 1000zł. Co do kart pamięci za najlepsze uważam ten od Kingstona. Może coś takiego
https://www.morele.net/karta-kingston-canvas-go-plus-microsdxc-128-gb-class-10-uhs-i-u3-a2-v30-sdcg3-128gb-6592274/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser&cvrid=CVR.3099.all_morele.3647.content.product.0c7549212676302a5f6a38aac9cc7cba

Mógłbyś w Media Expert?

Dobry wieczór !

bezapelacyjnie tylko Samsung Galaxy S20 FE 5G - jest dosyć najlepiej grającym smartphone’em i będzie najdłużej wspierany przez Samsunga .

PS: Interfejs One IU jest od początku serii Samsunga Galaxy S10 -bardzo fajną nakładką pod Androida , posiadam na Samsungu Galaxy S10 i bardzo je chwale - One IU 3.1 : taką wersję posiadam ,nie zamula i szybko pracuję a o zasobożerności się mocno zmniejszyło ,teraz mój telefon po naładowaniu baterii trzyma mi 1 dzień a kiedyś w poprzednich nakładkach tylko 23 godziny .

Szczerze bardzo polecam serię S od Samsunga bez zastanowienia się ,tylko od FE i bardziej dopracowane np S21 , miałem w poprzednich latach same średniopółkowe telefony od pierwszego w życiu Samsung Galaxy Ace z starym Andkiem Froyo z możliwości Andka 2.3.6 - używałem go 4 lata , Huaweia P8 Lite 3 lata i rok Sony Xperia XA2 z powrotem wróciłem do Samsunga z przyzwyczajenia .

Odświeżam

Jakie jeszcze etui polecacie, takie na tył? Chodzi mi o back-case. Dodatkowo jakie szkło na ekran? Nie chcę folii, bo szybciej się rysuje i stawia opór większy, niż szkło - mam nadzieję, że wiadomo, o co chodzi.
Etui musi być takie, by działała indukcja, ew. NFC.
Zobaczcie też w Media Expert.

ale lipa to moj 7 letni s5 ma wiecej czujnikow … nie szkoda $? moze i procesor szybki ale to tylko telefon …

Ja przesiadłem się na S21 z telefonu który trzymał na baterii siedem dni. S21 posiadam od dwóch tygodni i do tej pory mimo jego ogromnych zalet niesamowicie wkurza mnie to, że przy podstawowym użytkowaniu bateria wytrzymuje do dwóch dni. Jednak już przy troszkę bardziej intensywniejszym użytkowaniu (ale nie jakoś szczególnie mocnym) wytrzymuje zaledwie od rana do nocy. Mając przez wiele lat telefon który na baterii potrafił pracować przez cały tydzień bez ładowania trudno mi zaakceptować tak niski czas pracy na baterii. Choć podobno jak twierdzą zaawansowani użytkownicy smartfonów taki czas to całkiem dobry wynik. Dla mnie jednak dobrym wynikiem byłoby minimum 2 dni na baterii przy intensywnym użytkowaniu a najlepiej trzy. Może takie czasy kiedyś nadejdą. Bo w smartfonach praktycznie nie ma na ten moment co ulepszać jak tylko czas pracy na jednym ładowaniu. Bo ogólnie to są małe cuda inżynierii… gdyby tylko nie ten akumulator.

Jaki to był telefon? Jakaś Nokia?

Ja kupiłem sobie S20 FE 5G w wersji 8/256 GB i etui od Spigena. Trochę grube, więc martwiłem się, że QI nie zadziała, ale śmiga bez problemu.

Mój brat ma S21 Plus i jakieś no-name etui zamykane i przy tym QI nie działa.

Tak, klasyczna Nokia. Zwykły po prostu telefon, który niby miał internet ale działający tylko w sieci edge.

Też od nich kupiłem etui ale jeszcze nie doszło. Ja tylko chronię nim plecki i właściwie tylko po to by mieć lepszy uchwyt telefonu. Ekranu nie zamierzam chronić ani folią ani szkłem. Samsung twierdzi, ze użył aktualnie najtwardsze dostępne szkło w ekranie. Wychodzę z założenia, że telefon jest po to by go używać. Jak się porysuje trochę to trudno i tak za 2-3 lata wymienię na nowy model. Więc przesadne chuchanie na niego to trochę paranoja.