Samsung Galaxy S3 czy Nokia Lumia 920

Cześć.

Postanowiłem założyć nowy temat, ponieważ w internecie ciężko się doszukać konkrentych informacji na temat który mnie interesuje. A mianowicie który z tych dwóch telefonów (SGS 3 czy Lumia 920) wy byście mi polecili. Najważniejsza jest dla mnie opinia osób które posiadają jeden z wymienionych telefonów a jeżeli znalazłaby się osoba która posiada lub też posiadała oba byłoby super. Nad kupnem telefonu zastanawiam się od jakiegoś czasu, właściwie od momentu kiedy to mój SGS zaczął odmawiać mi posłuszeństwa. Zraziłem sie tym samym trochę do Androida, lecz mój ojciec posiada S3 i jest z niego zadowolony. Na nieszczęście nie znam nikogo z Lumia 920 i nie mam jak ocenić tego telefonu. Oglądam nałogowo testy telefonów w internecie, lecz jak narazie nic konkretnego mi one nie powiedziały.

Wiem tylko, że oba telefony to podobna półka jeżeli chodzi o ceny oraz osiągi.

Napiszę jeszcze tylko, że od telefonu oczekuję płynności, co jest dla mnie najważniejsze, żeby po 2-3 miesiącach użytkowania nie łapał lagów albo nie ścinał się przy pisanu smsa. Stan marketu jest mniej istotną sprawą jednak fajnie by było mieć dostęp do podstawowych aplikacji które są potrzebne i ich używam (takie jak: Yanosik, instagram, dropbox, dostęp do banku mobilnie).

Mniej więcej jestem obeznany w plusach i minusach obu telefonów jednakże może znajdą się takie o których nie miałem pojęcia, więc śmiało możecie pisać co was wkurza a co według was zasługuje na pochwałę w danym telefonie.

Yanosik, Dropbox, dostęp do niektórych banków jest w Windows Phone. Instagram jest w postaci nieoficjalnych aplikacji (6tag), oficjalny będzie w przeciągu kilku tygodni.

Używam co prawda 820 jako głównego telefonu, ale mam też 920. Po bardzo długim czasie system jest tak samo płynny jak na początku. Obecnie nie ma już żadnych problemów, przycięć, przywieszeń, restartów, nic.

A ja mam S3 juz z 7 miesięcy i jestem zadowolony. Bateria trzyma jak należy (nawet do 3 dni, jak mało z neta korzystam), Masa aplikacji - też Instagram, dropbox itp… w końcu system to Andek 4.1.2 a niedługo o wiele nowszy :slight_smile: Co do płynności - mam już go długo, duzo aplikacji i skrótów mam na fonie i zwiechy jakiejś jeszcze nie miałem, choć go katowałem permanentnie :smiley:

Polecam jako użytkownik Samsung Galaxy S3 :slight_smile:

Jak dla mnie, to nie ma dylematu… Zdecydowanie wybierałbym S3 i nawet się nie zastanawiał :smiley:

no o to właśnie chodzi, że wolałbym mieć jakieś racjonalne powody dla których wybrał bym ten a nie inny. powiem szczerze, że skłaniam się ku SGS3 ale w Nokii zachęca mnie np. nawigacja offline czy ładowanie bezprzewodowe (co jest bajerem, pewnie, plus trzeba jak znam życie dokupić sobie ową poduszkę za nie małe pieniądze ;d ). No i właśnie mimo tych rzeczy jestem za S3, chyba, że ktoś ma jakieś powody dla których miałbym się jeszcze bardziej zastanowić.

śmiało, proszę o opinię.

Moim zdaniem będziesz spokojnie zadowolony z S3. Jeżeli stawiasz na mapy offline, to wystarczy Andka zaopatrzyć w takie mapy - a jest ich sporo - prócz GoogleMaps. A ładowanie bezprzewodowe to inna bajka - w tym Samsungu tego nie ma, bo po co mu taki bajer :slight_smile:

rozumiem, chciałem się jeszcze dowiedzieć z jaką wersją systemu Orange w tym momencie sprzedaje ten telefon. Jestem trochę zainteresowany i podliczając wszystko opłaca mi się go u nich kupić.

Z drugiej jednak strony może nie do końca i tu chciałbym żebyście napisali co o tym sądzicie, chodzi mi np. o zestaw akcesoriów czy też ich brak przy kupnie z sieci, sam telefon (pamięć wewnętrzna, wersja systemu właśnie)

Zapewne 4.1.2 czyli obecny. Niedługo będzie aktualka do 4.3 ale to za kilka dni.

Ja w pudełku miałem słuchawki douszne, ładowarkę USB + dock do gniazdka, folię na wyświetlacz i sporo papierków - gwarancja i poradnik obsługi :slight_smile:

nie żebym jakoś specjalnie się zastanawiał, ale intryguje mnie ta kwestia a mianowicie Lumia 925…co jest w niej takiego, że jest lepsza od 920? Bo powiem tylko, że pojawiła się opcja albo Lumia 925 albo S3. Z tego co słyszałem 925 to tylko bardziej dopracowana wizualnie 920tka.

Jeżeli się mylę, poprawcie mnie. Może akurat jest godna zainteresowania.

Ja też wybrałbym Samsunga.Po 1.Produkty Nokii w ostanim czasie zeszły na psy. Po2.Zastanó się na tym czy ten bajer (bezprzewodowe Ładowanie) będzie działa dobrze. Po3.Sam wygla Nokii jest…Czasem dodatkowe bajery sprawiaja dużo problemów.Mam Samsunga ACE2 już prawie rok i jestem zadowolny .Odpukać w nie malowane nic się jeszcze nie zepsuło.Orange zakłada simlocki.Nie wiem czy Ci to przeszkadza czy nie?

o ile z telefonem nic nie będzie się działo to simlock akurat mi nie przeszkadza.

właściwie jestem zdecydowany, jak narazie czekam na dostępność w sklepie :slight_smile:

Poszperaj po internecie - fajne oferty sa ostatnio przed świętami :stuck_out_tongue: