Samsung Galaxy S3 gubi zasięg

(Mariusz Pudzien) #1

Cześć, mam spory problem z telefonem, od jakichś dwóch miesięcy bardzo często tracę zasięg, zrywa mi połączenia w czasie ich trwania, czasem też nie widzi w ogóle sieci przez parę godzin. Dzwoniłem do operatora i oni mówią że z ich strony wszystko ok, więc wychodzi na to że może to być problem z anteną. Czy jest sens w ogóle bawić się w naprawę tego telefonu (ma też stłuczoną szybkę), czy to już walka z wiatrakami i lepiej kupić nowy?

(skrzek) #2

sprawdź za ile możesz wyrwać taki telefon np na znanym portalu aukcyjnym.

dowiedz się ile może pochłonąć naprawa

podejmij decyzję.

(lordjahu) #3

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne, może to coś da. Jeśli denerwuje Cię ten model i przeszkadza stłuczona szybka zmień na inny, jeśli nie to dalej go używaj. 

(rubin714p) #4

A  zasięg tarcił przed rozbiciem dotyku czy zaczął tracić po rozbiciu? Bo może to być właśnie skutek upadku .

(Orianka) #5

Też mam podobny problem z zasięgiem w telefonie w LG L5II. Dzięki za podpowiedź, rzeczywiście to może być coś z anteną

(rubin714p) #6

A co ci się może zepsuć w antenie? Jak już coś to po upadku mogą nie łączyc styki anteny z płytą. 

(Mariusz Pudzien) #7

upadł już dawno, działał normalnie przez długi czas, ale nagle zaczęły się te problemy i już sam nie wiem. jestem mocno przywiązany do tego telefonu, dużo razem przeszliśmy :slight_smile:

próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne, wgrywałem nawet na nowo soft - nadal bez zmian.

(rubin714p) #8

Może to być spowodowane upadkiem. Rozebrać telefo i obejrzeć czy coś nie odłączyło się ,styki od anteny.

(Mariusz Pudzien) #9

czy wystarczy rozkręcić tył, czy muszę rozbierać całość?

(rubin714p) #10

Prosze service manual http://www.s-manuals.com/phone/samsung_gt-i9300

(Mariusz Pudzien) #11

Dzięki! Biorę się za rozkręcanie, zobaczymy co z tego wyjdzie

(Mariusz Pudzien) #12

tak kombinowałem że przekombinowałem, antena jak nie działała tak nie działa, a teraz dodatkowo padł wyświetlacz :frowning: to chyba znak że pora pożegnać się z Samsungiem

(Antnik) #13

rozejrzyj się za jakimś Huaweiem, są bardzo fajne i korzystne cenowo, sam mam i polecam

(Mariusz Pudzien) #14

spojrzę, to też zależy od tego co będzie dostępne u mojego operatora, bo akurat kończy mi się umowa, a średnio stoję z gotówką, więc osobno nie dam rady kupić

(Antnik) #15

nie wiem jaką masz sieć, ale jeśli brałbyś pod uwagę zmianę sieci to polecam zaczaić się na Szalone dni Orange, można wyrwać telefon za grosze. A póki co wejdź sobie może na komórkomat i porównaj ceny u różnych operatorów