Samsung Galaxy S3 gubi zasięg

Cześć, mam spory problem z telefonem, od jakichś dwóch miesięcy bardzo często tracę zasięg, zrywa mi połączenia w czasie ich trwania, czasem też nie widzi w ogóle sieci przez parę godzin. Dzwoniłem do operatora i oni mówią że z ich strony wszystko ok, więc wychodzi na to że może to być problem z anteną. Czy jest sens w ogóle bawić się w naprawę tego telefonu (ma też stłuczoną szybkę), czy to już walka z wiatrakami i lepiej kupić nowy?

sprawdź za ile możesz wyrwać taki telefon np na znanym portalu aukcyjnym.

dowiedz się ile może pochłonąć naprawa

podejmij decyzję.

 

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne, może to coś da. Jeśli denerwuje Cię ten model i przeszkadza stłuczona szybka zmień na inny, jeśli nie to dalej go używaj. 

A  zasięg tarcił przed rozbiciem dotyku czy zaczął tracić po rozbiciu? Bo może to być właśnie skutek upadku .

Też mam podobny problem z zasięgiem w telefonie w LG L5II. Dzięki za podpowiedź, rzeczywiście to może być coś z anteną

A co ci się może zepsuć w antenie? Jak już coś to po upadku mogą nie łączyc styki anteny z płytą. 

upadł już dawno, działał normalnie przez długi czas, ale nagle zaczęły się te problemy i już sam nie wiem. jestem mocno przywiązany do tego telefonu, dużo razem przeszliśmy :slight_smile:

próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne, wgrywałem nawet na nowo soft - nadal bez zmian.

Może to być spowodowane upadkiem. Rozebrać telefo i obejrzeć czy coś nie odłączyło się ,styki od anteny.

czy wystarczy rozkręcić tył, czy muszę rozbierać całość?

Prosze service manual http://www.s-manuals.com/phone/samsung_gt-i9300

Dzięki! Biorę się za rozkręcanie, zobaczymy co z tego wyjdzie

tak kombinowałem że przekombinowałem, antena jak nie działała tak nie działa, a teraz dodatkowo padł wyświetlacz :frowning: to chyba znak że pora pożegnać się z Samsungiem

rozejrzyj się za jakimś Huaweiem, są bardzo fajne i korzystne cenowo, sam mam i polecam

spojrzę, to też zależy od tego co będzie dostępne u mojego operatora, bo akurat kończy mi się umowa, a średnio stoję z gotówką, więc osobno nie dam rady kupić

nie wiem jaką masz sieć, ale jeśli brałbyś pod uwagę zmianę sieci to polecam zaczaić się na Szalone dni Orange, można wyrwać telefon za grosze. A póki co wejdź sobie może na komórkomat i porównaj ceny u różnych operatorów