Samsung Galaxy S3 lte + internet w Play

Cześć,

Na gwiazdkę planuje sobie sprezentować Samsung Galaxy S3 LTE.

Będzie to mój 1 telefon z Androidem i mam kilka pytań odnoście telefonu i nie tylko.

Czy są dostępne aplikacje które utrzymują tel w czystości? Moj brat ma Sony Ericsson Xperia X10 i narzeka na Androida… telefon się wiesza, wyłącza, restartuje, wolno działa… Domyślam się, że jest wina nie świeżej już aktualizacji i zapełnienie pamięci śmieciami… Najprawdopodobniej nie pojawi się już żadna oficjalna wersja aktualizacji…Tak mi się wydaje…

Ciekawi mnie czy wiadomo jak długo Samsung będzie wspierać swoje telefony (galaxy s3)

==

Ponoć androidy są bardzoo internetożerne… cały czas coś się aktualizuje w tle… Czy można wył szukanie/pobieranie aktualizacji jeśli telefon korzysta z sieci operatora?

=====

Jak wygląda jakość wbudowanej karty wifi? Próbował ktoś korzystać z Internetu w telefonie z publicznych hotspotów? Jak oceniacie stabilność Internetu?

===

Jestem w Play i mam telefon na kartę. Głównie interesuje mnie Internet w drugiej kolejności sms a w ostatniej rozmowy.

Jakie pakiety w Play na kartę możecie polecić? Na ile wam pakiet starczy? 500mb, 1gb  przy normalnym użytkowaniu telefonu? (przeglądanie stron, youtube)

 

Jak na razie tyle pytań mi przyszło do głowy :slight_smile:

Bardzo proszę o wasze odpowiedzi.

Nie porównuj X10 do S3 bo to jak maluch do Passata :slight_smile:

Aplikacje do czyszczenia są, ale najważniejsze to nie instalować milion aplikacji na palę :slight_smile:

 

Samsung dla S3 wyda pewnie jeszcze z 1-2 aktualizacje i na tym koniec potem będziesz mógł wgrywać nie oficjalnego androida tworzonego przez społeczność, który to zapewni Ci aktualizacje jeszcze długo po Samsungu :slight_smile:

 

Co do internetożerności to są jak im się na wszystko pozwoli i puści samopas :]

Aktualizacji programów nie pobiera po 3G tylko wyświetla informacje, że jest dostępna(po włączeniu tej opcji w ustawieniach google play). W celu instalacji odpalasz WiFi i dopiero wtedy dane są pobierane.

 

Co do pakietów to trudno wyczuć jak ty korzystasz z neta w telefonie, ale np ja mam 500 mb limitu w abonamencie i przy włączonej non stop synchronizacji/pogodzie/lokalizacji/email i gadaniu na FB nie wykorzystuje nawet 100mb :slight_smile:

Hmmm… A czy aktuazliacji nie wypuszcza Google? Przecież Android jest tworzony przez Google… a samusng dodaje tylko nakładkę…

Google powinno dłużej wspierać swoje oprogramowanie…

 

Powiem tak, Galaxy S3 to już telefon z wysokiej półki, a jego parametry sprawiają, że Android działa wyjątkowo płynnie choć i może jakieś drobne lagi się zdarzają (nakładka TouchWiz od Samsunga jest dosyć ciężka), ale to naprawdę rzadkość (trzeba się postarać). Jest bardzo dobry program Clean Master, którym bez problemu można utrzymać czystość w naszym smartfonie. X10 to akurat zabytek i ma zaledwie 384MB ram, więc… Android często na 512 nieco laguje nie mówiąc już o niższej ilości pamięci operacyjnej. 

 

 

Tu akurat mi się wydaje, że Samsung Galaxy S3 pójdzie w ślady swojego poprzednika, czyli S2, który był wspierany ponad 2 lata i nadal ma duże wsparcie zarówno oficjalne jak i producenta. Jeżeli Samsung się wypnie to zawsze można skorzystać ze wsparcia nieoficjalnego, które jest ogromne i często oferuje dokładniejsze oprogramowanie niż sam producent. 

 

 

Wszystko jak najbardziej można wyłączyć i poustawiać według uznania. 

 

 

 

To już raczej sprawa indywidualna danego modelu telefonu. Zasięg WiFi w każdym smartfonie jest nieco niższy niż w przeciętnym laptopie, ale bez problemu można korzystać z hotspotów nawet tych ze słabym zasięgiem. Mój LG L9 ma dosyć dobry zasięg sieci WiFi i jak potrzebuję to nigdy nie mam problemów. 

 

 

 

Ja osobiście jestem w Orange, a konkretnie nju mobile, więc wykupuję sobie co miesiąc pakiet 700MB i to już jest naprawdę przyzwoita ilość. Wcześniej miałem non stop włączoną transmisję, trochę przeglądania stron, kilka filmików na Youtube, poczta itd. to pod koniec miesiąca zostawał mi jeszcze spory zapas. Włączając transmisję danych kiedy potrzebuję ten zapas jest znacznie większy. Jeżeli chcesz ofertę dla smartfona to najlepsza będzie “Play na Kartę Lubie to!”. Doładowując za 30zł dostajesz 500MB, które spokojnie powinno Ci wystarczyć na miesiąc przy w miarę racjonalnym użytkowaniu, a resztę masz na rozmowy i sms. Jeżeli to wykorzystasz możesz dokupić pakiet 250MB na 7 dni za 5zł lub pakiet 1GB na 30 dni za 10zł, a po ich przekroczeniu masz “lejek”, czyli ograniczenie prędkości internetu do jakichś 16kbps, więc na brak internetu nie ma co narzekać. :slight_smile:

 

 

To znaczy tak… Android oficjalnie wydaje czysty system, z którego później korzystają producenci dostosowując go do swoich urządzeń oraz dodając dodatkowe oprogramowanie (jakby branding producenta z nakładką). To już kwestia polityki producenta jeśli chodzi o wsparcie, ale na Samsunga nie ma co narzekać. Przykładowo LG czy HTC, a nawet Sony dosyć szybko się wypinają na swoje produkty, a przykładowo taki Galaxy Ace 2 dostał Andka 4.1.2 z 2.3.6 bodajże. 

Dzięki za odp.

A możecie podpowiedzieć który z kolorów jest bardziej praktyczny (mniej widoczne rysy, czy obtarcia) Biały czy Niebieski?

 

Ja osobiście posiadam biały telefon i owszem świetnie się prezentuje oraz przyciąga uwagę, ale szybko można go zabrudzić. Posiadam pokrowiec i odnoszę się z telefonem jak “z jajkiem”, więc ogólnie rysy nie są widoczne, otarcia też. Wszystko zależy od tego w jakich warunkach pracujesz lub przebywasz. Jeżeli preferujesz pracę na świeżym powietrzu to bardziej bym raczej polecił niebieski ze względu na mniej widoczne zabrudzenia oraz ogólnie rysy mniej się będą rzucać w oczy. 

W sumie ja też dbam o rzeczy… ale mimo wszystko kupie sobie jakieś etiu na telefon… albo coś typu Flip Cover.

Jednak zdecyduje się na niebieski… IMHO ładniej wygląda :mrgreen:

Właśnie na aukcjoi natrafiłem na taką wersję… Samsung Galaxy Mega 6 calowy wyświetlacz… Tak się zastanawaim czy na telefon to nie jest za duzo?? W sumie strony www bajecznie na nim wyglądają… ale jak obsługa na codzień,…