Samsung galaxy s4 imei null null

Witajcie. Starałem się odnaleźć odpowiedź na mój problem ale niestety nic konkretnego nie doszukałem się… 

Najpewniej na rozbitym wyświetlaczu wady tego telefonu się nie kończą. Miałem taki sam przypadek w S2, niby tylko kwestia wgrania softu (nie działała karta SIM) a wyszło że płyta główna jest uszkodzona, ponieważ telefon był zalany wcześniej. Oczywiście w aukcji ani słowa o tym.

Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne.To tak na początek.

http://forum.gsmhosting.com/vbb/f777/galaxy-s4-gt-i9505-repair-imei-null-null-1714820/      http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop/tool-antaresone-s-imei-backup-restore-t2975136

Telefon dostał od razu master reset. Nic to nie pomogło. 

http://lmgtfy.com/?q=s4+imei+repair+tool

Jeśli z wyszukanych pozycji naprawisz ten problem to przeleje CI całą moją wypłatę… 

Wytłumaczę ci wszystko po kolei bo widzę że kolega albo olał szkołę albo nie wie co to jest słownik.

W każdym razie. Czy telefon posiada zainstalowany dostęp do root’a? Jeśli nie to to zrób i od razu zainstaluj “Terminal emulator”

szkoły nie olałem i dobrze się wykształciłem :) 

Żadna? Wszystko ogranicza się do strefy software. Chyba że płyta główna już jest uszkodzona i dlatego nie można uzyskać dostępu do gniazda karty sim.

po tym zabiegu który mi wypunktowałeś powinien przywrócić się nr imei tak? 

Tak wynika z poradnika który po prostu przetłumaczyłem w dość łopatologiczny sposób. Ale sam nie posiadam tego telefonu i głowy nie dam że wszystko zadziała. W każdym razie telefon w kwestii samego sprzętu na 100% nie uszkodzi się po tym zabiegu.

Teraz przyszło mi do głowy że mógłbyś po prostu zrobić pełny format telefonu i od nowa wgrać oryginalne oprogramowanie samsunga z ich strony. Jeśli to nie pomoże wtedy zajmiemy się pomysłem powyżej. Mogę ci napisać jak to zrobić jeśli zajdzie taka potrzeba.

hmmm tylko pytanie czy po czymś takim nie zniszczy mi pamięci telefonu? 

W jakim sensie zniszczy? Stracisz wszystkie obecne dane tam zapisane bo prawie cała pamięć telefonu zostanie od nowa spartycjonowana i od nowa skonfigurowana oraz zostanie na nich zainstalowany czysty system dostarczony przez samsung. Zabieg jest w 99% bezpieczny. Na swoim tablecie jak i telefonie robiłem to kilkadziesiąt razy ponieważ często testuję autorskie wersje oprogramowania. Problem z IMEI też nie jest mi obcy.

Ok. Ryzyk fizyk. Posłucham się Ciebie skoro jesteś już doświadczony w tej sprawie. 

Po pierwsze upewnij się że masz zainstalowane sterowniki do telefonu na komputerze. Najprościej jest zainstalowanie programu kies który automatycznie zainstaluje potrzebne sterowniki.

Następnie pobierz program odin który zainstaluje system na twoim telefonie.

Pobierz oprogramowanie swojego telefonu z tego linku. Rozpakuj je za pomocą jakiegoś menadżera archiwum.

Uruchom telefon w trybie “download” przytrzymując klawisz głośności w górę, powrotu do ekranu domowego i zasilania jednocześnie.

Na dołączonym zdjęciu zaznaczyłem miejsca w oknie programu odin które musisz sprawdzić. W kwadracie nr 1. po podłączeniu telefonu pole powinno się zmienić na zielone i wyświetlić jakiś numer ID. Jeśli tak się nie stanie oznacza że telefon nie został wykryty. Upewnij się że opcje z kwadratu nr 2 masz tak samo ustawione jak na zdjęciu. w polu nr 3 wybierz plik z oprogramowaniem które pobrałeś. Kiedy zostanie ono załadowane (może to zająć minutę lub dwie) kliknij “start” i czekaj aż telefon się automatycznie zrestartuję.

Gotowe, twój system został zainstalowany!

link do zdjęcia. Ponieważ są problemy z udostępnieniem go bezpośrednio na forum.

 

Ok, ok tylko nie wiem czy mam problemy z orientacją w terenie czy jestem łomny ale nie widzę zdjęcia na podstawie którego miałbym porównywać ustawienia. 

Już dodałem link do niego bo był problem z dodaniem go bezpośrednio na forum :wink:

Mój komputer ma tendencję do wyłączenia się. Jeśli stanie się to w czasie instalowania systemu to domyślam się, że konsekwencje mogą być nie ciekawe? Lepiej to zrobić na pewniejszym sprzęcie? 

Jeśli przerwiesz ten proces będzie bardzo ciężko później poderwać telefon na nogi więc radziłbym mieć pewność że nic takiego się nie stanie. Chociaż sam proces zajmuję góra 10 min.

tutaj jest linik do najnowszej wersji oprogramowania udostępnionego przez samsung właśnie w tej wersji. Przygotuj się jednak na długie ściąganie bo ich hostingi są bardzo wolne. Co do wcześniejszego linku to nie jestem pewien jeśli chodzi o wersje systemu więc radziłbym z niego nie korzystać. Przepraszam że zapomniałem o tak ważnej kwestii.

Zacznę jutro od rana ściągać przez cały dzień raczej na pewno dam radę ;d