Samsung Galaxy S7 - dlna

Witam,

 

Bije się z myślami czy zdecydować się na galaxy s7 czy może sony xperia xz.

 

Podoba mi się S7 - jednak nie mogę znaleźć wiarygodnych informacji co do funkcji DLNA.

 

Chciałbym bezpośrednio z telefonu wysłać np zrobione przed sekunda zdjęcie do mojego TV - czy S7 ma taka funkcjonalność ?

Mam Samsunga galaxy S6 i nie ma problemu z wysyłaniem filmów zdjęc na telewizor nic nie zawiesza się i nie przerywa tak samo miałem w Samsungu S5 wszystko zalezy od sieci i od telewizora który wspiera tą funkcję , nic nie trzeba wgrywac w telefon aniw w tv klkasz rzutuj do … i jest juz wyswietlane na telewizorze . Funkcja działa tylko w obrębie twojej sieci LAN ,czyli sąsiad nie zobaczy :slight_smile:

Czyli po prostu otwierasz zdjęcie w telefonie klikasz opcje i dajesz rzutuj do …i pokazują Ci się dostępne urządzenie w sieli WIFI i np TV?

Jeśli tak jest to spoko.

 

Powiedz mi jeszcze proszę, czy jak już rzucisz fotkę na TV to czy następnie przewijając zdjęcia na telefonie na TV również się przewijają ? czy musisz od nową otwierać inne zdjęcie i znów robić rzutuj do…?

Jeżeli chodzi o DLNA - serwer mediów, więc zawartość jest najpierw wysyłana na urządzenie zdalne (z automatu przy włączonym DLNA), a potem dopiero wyświetlana, więc przełączając fotkę poczekasz z 2-3 sekundy na załadowanie jej na TV.

 

Co prawda mam Xiaomi Mi5 Pro, ale myślę, że na Samsungu tak samo jest - technologia nazywa się WiFi Display i obraz wyświetlany na telefonie wyświetla się na TV w takiej samej formie (screen mirror) (uwzględniając żyroskop, czyli trzymasz telefon pionowo to na TV też pionowo się wyświetla, trzymasz poziomo to obraz jest w 16:9 na całym ekranie w poziomie), w tym trybie widzisz obraz z telefonu LIVE, prawie bez opóźnień.

 

A nie WIFI Direct?

Pytanko - a jak z udostępnieniem filmików na TV - zdjęcia sprawdziłem w Saturnie, że spoko dają radę natomiast filmików nagranych aparatem nie da się otworzyć. Klikam udostępnianie - Smart cos tam i nie wykrywa żadnych TV. Przy zdjęciach nie ma problemu.

Niektóre SmartTV wymagają, aby uruchomić wcześniej aplikację na nich. W moim SmartTV LG to się nazywa “Screen Share” i jest do wyboru tryb “Szybki” i “Normalny”. Dopiero wówczas smartfon widzi telewizor i jest w stanie przekazać obraz.

Oczywiście aplikację mogę uruchomić poprzez smartfona używając aplikacji producenta TV.