Samsung Galaxy S7 Edge VS Apple IPHONE 6S


(Astorre5) #1

Cześć,

zastanawiam się nad zakupem pomiędzy w/w telefonami. Ogólnie przez długi czas korzystam z produktów Samsunga i chciałbym raz spróbować z telefonem od Apple. Tak w skrócie chciałbym się Was poradzić co wybrać, co jest lepsze etc.

Z tego co przeszperałem,poczytałem i pooglądałem to w skrócie oba telefony są bardzo dobre, z lekką przewagę wydajnościową w stronę S7.

Największe różnice jakie zauwżyłem t :

  1. Brak slotu kart pamięci w Apple, w S7 możliwość włożenia karty do 200GB

  2. Lekko lepszy aparat w S7

  3. Apple wypada lepiej pod względem tylnej obudowy

  4. Apple nie jest wodoodporny jak S7

  5. Dla mnie ładniejszy jest iphone :wink:

  6. Ciut większy ekran w S7 vs Iphone

  7. W S7 jest możliwość bezprzewodowego ładowania czego nie ma w Apple

 

Jeszcze pytanie jeśli jesteście użytkownikami w/w modeli jak wygląda sprawa z awaryjnością? I ew. kosztami naprawy?

dzięki za podpowiedzi,

 

niezdecydowany człowiek

Pozdrawiam

 


(Piotrek2255) #2

Powiem tak, jak zastanawiasz się nad Apple to kup Apple. Jak ci się nie spodoba to sprzedaż, może z 1-2% stratą, to nie jest Samsung, gdzie zaraz po wyjściu ze sklepu telefon traci na wartości 30%. 

 

 

S7 nie serwisowałem, za to wymieniałem ekran w S6 i iPhonie 6S, po kosztach wygląda to tak: ORYGINALNY ekran do S6 wyszedł mnie 220 euro z montażem, oryginalny ekran do iPhone’a wyszedł 145 euro z montażem(wyszedłby 150 gdyby był biały). 

Co do awaryjności- oba urządzenia wyglądają podobnie. To jest wysoka półka, bardziej się postarali niż w średniej. 

W przypadku Apple zachęcam do kupienia Apple Care.


(Astorre5) #3

dzieki za info.

A jak wygląda sprawa z baterią? Podobno jest dość kiepska … czy wytrzymuje w miarę?


(Piotrek2255) #4

Ja nie narzekam, od rana do wieczora spokojnie wytrzymuje- rozmawiam, smsuje, internet LTE, trochę zdjęć i spotify. 


(scripter1) #5

Od paru miesięcy jestem zadowolonym posiadaczem iPhone 6s i sprawuje mi się on bardzo dobrze.

Mimo małej pojemności baterii spokojnie wytrzymuje mi on 3 dni (dzięki bardzo sprawnemu usypiania aplikacji pracujących tle w odróżnieniu od androida)  a mając rano 20% baterii spokojnie wytrzyma do wieczora przy normalnym użytkowaniu (słuchanie muzyki; dzwonienie; przeglądanie neta itp), z grami trochę gorzej bo niektóre potrafią mocno czerpać z baterii. Dodatkowo dzięki małej pojemności baterii szybko się ona ładuje ( zwłaszcza jak użyje się ładowarki mocniejszej od standardowej 1A dołączanej do tel) nawet gdy podczas ładowania używa się telefonu (nawet podczas grania).

 

Musisz pamiętać że iPhony mocno różnią się interfejsem i funkcjonowaniem od androidowych smartfonów co nie każdemu odpowiada ale maja kilka cech charakterystycznych które bardzo ułatwiają ich użytkowanie oraz przyspieszają prace z nimi (zwłaszcza funkcja 3D Touch bazująca na sprzętowym wykrywaniu nacisku a nie jedynie programowym jak na androidzie), najlepiej udaj się gdzieś do sklepu lub salonów Apple i samsung aby samemu się pobawić tymi telefonami i sprawdzić który ci bardziej odpowiada.


(szyszek2121) #6

Także mogę się wypowiedzieć na temat IP6S ponieważ posiadałem go i mogę szczerze polecić, z całego serca. Telefon jest miodny, wyświetlacz świetny (mimo że ciągle Retina), samo “chodzenie” telefonu zachwyca, po prostu ten system nie ma prawa się zaciąć. W kwestii aparatu rzuca na łopatki nie jedne nowsze telefony, zarówno tył i przód. No i pytałeś o baterię, moim zdaniem trzyma najdłużej ze wszystkich smartfonów jakie posiadałem (a miałem m.in. IP5S i trzymała tam tyle samo z dużo mniejszym ekranem). 


(Astorre5) #7

dziękuję za opinie. ogólnie ostatnio spotykam się z sugestiami, żeby nie kupować iphone bo bateria, bo drogie wymiany, bo drogie akcesoria i w zasadzie jestem w kropce bo edge s7 nie za bardzo do mnie przemawia.

a z iphonów zastanawiam się nad s6 plus i 7. Tylko plus jest chyba trochę przy duży do codziennych zajęć typu noszenie w kieszeni etc.


(szyszek2121) #8

Ani 6 plus ani 7 (przepłacanie). Najlepszy Iphone jaki do tej pory wyszedł to 6S i jego kupuj :wink: