Samsung Galaxy Spica I5700 - root, problemy


(Gmadigm) #1

Chciałbym zrobić roota, lecz za ch** nie mogę zainstalować sterowników na ten telefon (flashUSB). Windows 7 po prostu nie uznaje tego i koniec, próbowałem różnymi sposobami. Wyskakuje że System windows napotkał problem podczas instalowania sterowników.

http://symbiane.pl/galaxy-spica-i5700-w ... r=&start=0

Może mi ktoś powiedzieć jak to zrobić dokładnie(sterowniki)

Debugowanie usb włączone - nie działa

Debugowanie usb wyłączone - nie działa

Help !


(plasmat) #2

Nie podoba mi się ta strona z linku, wejdź na tą stronę: http://forum.android.com.pl/f132/, tam znajdziesz Custom Romy i sterowniki do telefonu a co najważniejsze wzorowe opisy jak robić roota Spicy.Nazywa się "Windows USB drivers" i pasuje do większości modeli Samsunga, u mnie ten sterownik obsługuje modele i9000, i5700,i5800 bez problemu.


(Jas162) #3

Postępuj wg tego poradnika: http://forum.android.com.pl/f132/aktualizacja-softu-przez-odin-oraz-root-lk-2-08-dla-spicy-8876/


(Gmadigm) #4

Dobra, a może ktoś odpowie na temat ? Nie mogę zainstalować sterowników.

usb1.png


(mozilla007) #5

To spróbuj ręcznie zainstalować sterowniki, przez menadżer urządzeń.


(Gmadigm) #6

Tak też nie działa,

gownoc.png


(ra-v) #7

Jeśli sterowniki są instalowane przez jakiś instalator EXE jakimś to zainstaluje w trybie zgodności z XP. Fakt że na 1 raz to może zadziałać, potem może się wywalić (miałem tak w grafice) ale telefon dasz radę zaktualizować i zrootować.

Inna opcja to instalacja jakiegoś Windows XP na maszynie wirtualnej np. VirtualBox z włączonym dostępem do USB - więcej zabawy ale może ruszyć.


(Jas162) #8

Pobrałeś sterowniki z tego poradnika co podałem?

Pobierasz pełną paczkę 12 MB i instalujesz przy odłączonym telefonie. Następnie tryb download i podłączasz telefon.


(Gmadigm) #9

Tak z tego poradnika, jak mam to zainstalować jak tam nie ma .bat, .exe tylko inne pliki. Gratki bez plików .exe nie dam rady zainstalowac sterownika przy odłączonym telefonie.

No menedżer urządzeń instaluje stery dla podłączonych urządzeń.