Samsung Galaxy Tab 2 P5100 telefoniczne menu android 6.0.1 - CyanogenMod

Zainstalowałem według You Tuba nowszy system na ten stary tablet, czyli android 6.0.1 (pierwszy raz to robiłem, ale się udało).
Tylko ten nowy system jest przeznaczony w sumie na telefon, menu jest telefoniczne i na przykład aplikacja aparat też źle działa, obraz jest rozciągnięty i nie na cały ekran.
Jest jakaś możliwość, aby przystosować ten system typowo pod tablet?
Wgrywałem pliki przeznaczone konkretnie na ten model tabletu.

To custom ROM, więc różnie będzie. Najlepszy zawsze Stock.

Niestety, ale miałem wersję 4 androida a była potrzeba zainstalowania apki Play 24, która wymaga co najmniej 5 - producent porzucił wsparcie już w 4 wersji a w sieci nie ma oryginalnego z wyższą wersją obrazu na ten model.
Już doszedłem, że menu można dostosować, aparat dobrze działający pewnie uda się dociągnąć ze sklepu.

Goigle camera ?

Próbowałeś użyć starszej wersji Play24 dla kitkata?
https://m.apkpure.com/pl/play24-od-play-–-zarządzaj-swoimi-usługami/com.play.play24m/download/5173-APK?from=versions%2Fversion
Ewentualnie jeszcze można spróbować z wersjami 4.x.
Co do androida to cm, lineage, aosp są domyślnie dostosowane do telefonów. Spróbuj użyć jakiegoś launchera.

Dzieki za info, ale apka już działa dobrze na tym nowo zainstalowanym systemie, więc nie ma potrzeby instalowania starszej wersji…
Po zmianie ustawień menu też jest już funkcjonalne.
Z apkami aparatu jest kłopot ponieważ, kiedy dobrze robią zdjęcia i nagrywają, to znowu mają zły podglą (nie wyskalowany, albo do góry nogam menu lub obraz i tym podobne, dobrze działajace znowu nie zapisują w domyślnej lokacji i nie można tego zmienić).
Będę testował jeszcze inne.
Ta dobrze działa
“Open Camera”,
ale nie wiem dlaczego nie chce zapisywać w domyślnej lokacji i nie można tego zmienić.
W sumie mam inne tablety (też ze starymi wersjami andka) i kamerka w nim nie jest mi tak potrzebna, chodziło mi więcej o tę apkę Play, ponieważ tylko w niej można włączyć darmowe 100 GB a nie ma możliwości przez przeglądarkę, bo tak głupio Play sobie to wymyślił.