Samsung Galaxy Trend wiesi się - zmienić czy coś zrobić?

Posiadam Samsunga Galaxy Trend od wigilii 2013. W kwietniu 2015 rodzice zdecydowali się na zainstalowanie sieci bezprzewodowej i mogłem pełnoprawnie używać mego smartfona. Pewnie to nie jedyny przypadek z tym modelem ale telefon mi się przycina, zawiesza. Najbardziej Facebook i musiałem zainstalować wersję Lite ale inne aplikacje też się zawieszają ale znośnie - Instagram, Sklep Play i inne apki Googla. Gdy wchodzę w grze METAL SLUG DEFENSE do sklepu z jednostkami i się ładuje - gra się wyłącza - i to było po ostatniej aktualizacji gry… Pobrałem launchera, Clean Mastera, Speed Boostera, Game Boostera ale to przecież tylko chwilowe i nie daje większych rezultatów (ale do sklepu w METAL SLUG DEFENSE w końcu wszedłem). Nawet jak wyczyści 110 MB RAMu to wkrótce znów się zapełni. Nie mam funkcji przeniesienia aplikacji na kartę SD. Znacie jakieś inne sposoby bez rootowania i instalacji jakiś romów ani innych tego typu eksperymentów czy lepiej po prostu zmienić telefon na powiedzmy Galaxy S4?

Zapomnij. Samsung Galaxy Trend to nie jest demon wydajności, więc spadki jakości w grach i korzystaniu z telefonu masz jak w banku. Instalując programy “wspomagające” jak wyżej wymienione nie tylko nic nie wskórasz, ale niepotrzebnie zapełniasz system śmieciowym-niepotrzebnym oprogramowaniem.

 

Przesiadka na S4 powinna dać Ci się we znaki znacznym podwyższeniem wydajności, np. ze względu na o wiele lepsze komponenty. 

Przecież czytalem o S4 na wikipedi to wiem :P, gdybym nie wiedzial to w pytaniu nie podalbym galaxy s4 jako przykladowy zamiennik :smiley:

 

Dobra, spoko, zamykam sprawę, będę zbierał na Galaxy S4. W listopadzie mam urodziny to akurat świetnie się złoży ;D

 

Pozdro

Jako były właściciel S4 i obecny S5 wypowiem się adekwatnie do problemu.

 

Tekst z wikipedii widzę że wszyscy kopiują i opierają się tylko na nim. Miałem S4 i takiego mankamentu z wyświetlaczem nie zaobserwowałem. Wszystko zależne kto z takiego sprzętu korzysta i do czego jest mu potrzebne.

 

Jeśli masz wybór i możliwość przesiadki na S5 to polecam z całego serca.  Na tym modelu testowałem większość aplikacji i gier “Po godzinach” i przy żadnej nawet nie pisknął że czegoś nie uruchomi. 

Słyszałem że czytnik odcisków palców jest niedopracowany. Nie ma innej blokady ekranu np wzór?

 

Ad 1 - jest. Prócz “opcjonalnego” czytnika odcisków, wciąż masz do wyboru Przeciągniecie, Symbol, PIN czy Hasło. Można też blokadę wyłaczyć.

 

Ad 2  - ogromnej różnicy nie zobaczysz. S5 a S6 to wciąż za małe detale jeśli chodzi o aparat. Zapewne S6 radzi sobie lepiej przy słabym świetle, ale na razie nie wygrałem miliona by kupować tak drogi telefon.

 

Ad 3 - dopracowany jest też w S5 - wina wcześniejszych aktualizacji, już naprawiona.

 

Ad 4 - a tutaj możemy rozwijać sobie :slight_smile:

Odkryłem skuteczny sposób jak przyśpieszyć Samsunga Galaxy Trend. Ustawienia > Menedżer Aplikacji > Pobrane i zatrzymuję te aplikacje które się da (oprócz gier bo będą błędy występować, już się przekonałem :smiley: ).  Byłem przez chwilę szczęśliwy ale pomyślałem o Galaxy S4 i humor mi się pogorszył. Gdybym zmienił sobie telefon - to na Galaxy S6 :slight_smile:

 

Na urodziny zaplanuję kupno nowego tabletu a Galaxy S6 kiedy indziej, może na święta, albo w nagrodę za ukończenie gimnazjum :smiley:

 

Pozdro, temat zamknięty :wink: