Samsung Galaxy y- kilka pytań początkującego

Witam!

Od kilku godzin posiadam Samsunga Galaxy y- mojego pierwszego Androida(recenzja niedługo na moim blogu). Już trochę ogarnąłem Androida, ale nadal ie nie rozumiem kilku rzeczy:

1.Telefon nie łączy się z Internetem, przez UTMS/HDSPA, pomimo, że mam kaskę i pakiet.

2.Jak zmienić skórkę w odtwarzaczu(nakładka to Touchwizz)muzyki?

3.Jak podłączyć go w tryb pamięci masowej?

Z góry dziękuję za odp.

  1. Nie wiem, moze GPRS- nie wiem jak w androidach.

  2. Nie wiem.

  3. Przy połączeniu do komputera przez USB bądź w ustawieniach. Tryb polaczenia, itp…

Ad. 1.

Może masz wyłączoną transmisję danych w roamingu? Też kiedyś miałem taki przypadek. Spróbuj włączyć.

Sieci telefonii komórkowej -> Roaming danych (albo “Dane w roamingu”).

  1. W ustawieniach masz funkcję Debugowanie USB —> ustaw na TAK i bedzie Ci wykrywało kartę pamięci z telefonu jako pamięć masową

Nie zmienisz wyglądu odtwarzacza - niestety - standardowy player ma standardowy wygląd - możesz pobrać lub kupić na Android Market (czy jak kto woli Sklep Play) jakiś odtwarzacz (polecam Poweramp).

Co do transmisji danych - są dwie opcje:

  1. w miejscu gdzie mieszkasz/przebywasz nie ma dostępnego 3G, UMTS, HSDPA, HSUPA tylko GPRS (tak jest często w mniejszych miejscowościach)

  2. Wejdź w USTAWIENIA->Komunikacja->Sieci telefonii komórkowej-> i ODZNACZ opcję Korzystaj tylko z sieci 2G. Fakt faktem bateria schodzi szybciej, ale masz łączność 3G/HSUPA jeżeli jest dostępna (patrz punkt 1.). Jeżeli ta opcja jest zaznaczona to niestety telefon w ramach oszczędzania baterii nie będzie się łączył z siecią 3G.

Ad. 1. Jeżeli zmieniałeś plan taryfowy to najprawdopodobniej nie masz włączonej transmisji danych. Ja tak miałem w Orange. Jest kilka sposobów aby to włączyć, salon, rozmowa z BOK lub na stronie zarządzania pakietami/usługami.

Ad. 2 Pharun wyjaśnił bardzo dobrze.

Ad. 3. Ściągnij “kurtynę” w dół i wybierz Podłączone USB Wybierz, aby skopiować pliki z komputera lub na komputer.

poczytaj na android.com.pl

Ja mam wyłączoną tą opcję 2G, jeszcze spróbuje z Roamingiem.

misza_88 dzięki działa.