Samsung Galexy Ace podłączenie do komputera

Od niedawna jestem posiadaczem Samsunga Galaxy Ace i jak większość użytkowników tego tel mam problemy z podłączeniem go do komputera przejrzałem już mnóstwo for o tej tematyce lecz nigdzie nie znalazłem rozwiązania mianowicie czy idzie ten tel podłączyć w taki sposób żeby był wykrywalny jako dysk wymienny(Windows 7) na razie dane przesyłam tylko ze pomocą bluetootha lecz szybkość transferu jest żałosna i drugie pytanie czy w tym tel jest coś takiego jak oszczędzanie energii ponieważ bateria wytrzymuje max 2 dni

Po podłączeniu telefonu na górnym pasku(powiadomień) powinno ci się pojawić pytanie w jakim trybie podłączyć telefon.

A że smartfony wytrzymują dwa dni to norma, nic za bardzo z tym się nie da zrobić.

Po pierwsze daj sobie spokój z fabrycznym systemem i wgraj najnowszy 2.3.6 to już w zasadzie powinno rozwiązać problem podłączania do kompa. Jeśli nie, spróbuj odinstalować KIESa i zainstalować ponownie.

Co do baterii zależy co na nim robisz, ale…

  • przełącz telefon na 2G,

  • używaj ściemniania ekranu (auto lub manualnie),

  • jeśli nie oczekujesz rozmów w nocy użyj trybu samolotowego (w nocy) - wyłącza moduł GSM,

  • nie używaj żadnego task killera - wbrew pozorom zwiększa zużycie baterii poprzez notoryczne odradzanie się procesów,

  • najnowsze oprogramowanie czyli 2.3.6 - lepsze zarządzanie samą baterią,

  • żadnych aplikacji zarządzających baterią, formowaniem i innych podobnych bzdur,

  • mniej aktywnych widgetów na pulpicie (ew. zmniejszyć częstotliwość ich odświeżania).

Wgrywając fabryczny system np. 2.3.6 nie tracisz gwarancji - co jest dosyć istotne.

http://forum.android.com.pl/f303/

Witam !!

Ustawienia > Komunikacja > Ustawienia usb > Pamiec masowa.

I tyle, powinno śmigać bez żadnych kiesów itd.

Jeśli nie działa to polecam podmienić system na coś nowszego, to proste jak barszcz > http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1439516

Po podłączeniu na pasku powiadomień nie mam żadnych komunikatów wiec ta metoda odpada chyba faktycznie będę musiał zainstalować sobie Kies a ponieważ tel mam od niecałego tyg i jestem jeszcze całkiem zielony mam kilka pytań jak przełączyć zasięg na 2g i w jaki sposób zaktualizować androida obecnie mam wersje 2.3.5

Dodane 02.05.2012 (Śr) 18:15

W zakładce komunikacja nie mam czegoś takiego jak ustawienia USB a przy próbie zmiany na 2G pojawia mi się komunikat nie można zmienić sieci gdy aktywna jest obsługa danych czy chcesz odłączyć obsługę danych i zmienić dostępna siec i nie bardzo wiem czy można to odłączyć