Samsung Gio - problem z aktualizacjami

(greghostor) #1

nie moge zauktualizaować gier i programów na androidzie. Pisze że mało miejsca, wczesniej nie było problemów, mam karte 2gb ale mysle ze chodzi o ram telefonu. Co poradzić ?

(sosen86) #2

Tak. Chodzi tutaj o pamięć telefonu. Spróbuj wyczyścić dane aplikacji lub usuń aplikacje z których nie korzystasz. Jeśli masz Facebooka i masz synchronizację kontaktów z FB to niestety zajmuje on bardzo dużo pamięci. Jest to problematyczne zwłaszcza w telefonach z mniejszą ilością własnej pamięci. 

(Xemidra) #3

Niestety ten telefon jest już dość starym modelem (mam takie dwa) i niestety wykonanie aktualizacji nawet podstawowych aplikacji może sprawiać problemy. Główną tego przyczyną jest bardzo mała ilość pamięci przeznaczona na dane (nie mylić z pamięcią RAM), gdzie instalowane są aplikacje. Możesz zastosować program, który przeniesie apki na kartę pamięci (ja używam link2sd). To powinno pomóc. 

(janki111) #4

Jest jeszcze inna metoda, ale ogólnie upierdliwa :stuck_out_tongue_winking_eye: 

Możesz usunąć aplikacje, które wymagają aktualizacji, a następnie zainstalować już nowsze wersje bezpośrednio ze sklepu. Wtedy komunikat się nie powinien pojawi. Ale wyżej opisane metody też są godne zainteresowania.

(Xemidra) #5

Lub jeszcze lepiej nie aktualizować aplikacji wcale. Przynajmniej tych, których się na co dzień nie używa. 

(greghostor) #6

dowiedzialem sie że można utworzyć partycje na karcie pamięci i jakos ustawic jako pamiec masowa i sciągać ile wlezie :smiley: ?