Samsung GT-S5610 oraz GT-C3530-łączenie z komputerem

Posiadam dwa telefony.GT-S5610 oraz GT-C3530.W żadnym z nich nie mam karty pamięci.Mimo to pierwszy z wymienionych łączy się z komputerem za pomocą opcji “pamięć masowa” jako dysk wymienny drugi przy próbie takiego połączenia żąda włożenia karty pamięci.A po podłączeniu telefonu za pomocą programu Kies pojawia się ikona dysku wymiennego ale po kliknięciu na nią pojawia polecenie “Włóż dysk do stacji dysków”.Czy wie ktoś o co w tym chodzi???Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Musisz włoźyć do nich kartę pamięci, bo do pamięci w twlwfonie Ci nie przenieaie plików.

Bzdury.Za pomocą programu kies można przesyłać.Program ten jest bardzo powolny i mulący i nie bardzo mi odpowiada.

Telefon S5610 jest przez mój komputer rozpoznawany jako dysk wymienny mimo braku karty pamięci.Oczywiście w telefonie mam ustawioną pamięć masową.Drugiego telefonu komp nie rozpoznaje.Dlatego tu napisałem bo jestem ciekawy czy tak jest że niektóre telefony mimo braku karty pamięci potrafią się łączyć z kompem za pomocą pamięci masowej.

Tryb pamięci masowej dotyczy raczej karty SD a nie telefonu. Jeśli telefon pojawia się jako dysk, to widocznie jest obsługiwany przez system. Jeśli nie to trudno, rozpozna go tylko dedykowany soft jakim jest KIES.

Miałem przypadki że niektóre komputery nie wygrywały pendrive’ów i dysków zewnętrznych - widać tu jest podobny problem. Te komputery miały Windows XP.

Z menu prosze wybrać zakładkę “Ustaw.”

Następnie na pozycji 8 znajdziesz “Ustawienia USB”

pozostaje wybrać opcję “Pamięć masowa” i już po podłączeniu kablem do komputera można obejrzeć zawartość katalogu pliki

pozdrawiam