Samsung HD502HI nie wiem czy warto


(Bjally) #1

Zastanawiam się nad zakupem dysku twardego. Przez ostatni tydzień zbierałem info na temat podanego w temacie dysku i jestem w punkcie wyjścia. Czytałem trochę pozytywnych opini na jego temat. Dzisiaj już miałem go kupić ale po dwóch rozmowach w sklepach komputerowych gdzie sprzedawcy stanowczo odradzili mi jego zakup ze względu na niską ilość obrotów, zrezygnowałem. Czytałem temat, w którym jest mowa o testach, które wykazały, że dorównuje on wydajnością dyskom o prędkości obrotowej 7200obr./min. (co trochę dziwne, bo przecież ma dużo mniej obrotów) - poprawcie mnie jeżeli się mylę. Proszę o poradę. Czy naprawdę warto kupić ten dysk? Znalazłem jeszcze WD Caviara WD5000AACS za prawie tą samą cenę.


(Depedro70) #2

Jeżeli już chcesz kupić to żeby miał 7200obr/min.Caviary. nie są złe


(Attack89) #3

Posiadam ten dysk i mogę śmiało powiedzieć, że jest szybszy od niejednego z pełnymi obrotami. Jeden talerz + gęste „upakowanie” danych = szybkość. Do tego wszystkiego dochodzi cisza, mały pobór prądu oraz chłód. Widocznie w sklepie się nie znają na tyle dobrze lub chcą opchnąć to, co maja aktualnie w sklepie. Wystarczy przeczytać komentarze na stronie komputronika oraz przejrzeć http://dyski.cdrinfo.pl


(Donaszym) #4

HD502HI to rzeczywiście nie zbyt dobry pomysł, lepszy będzie F2EG: http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Samsung_SpinPoint_F2EG_500_GB_SATA_II_16MB_cache_NCQ_/pelny,id,67335/ cichy i wydajny.

Jeżeli myślisz o WD to lepiej serie AAKS, ale nie wydaje mi się to najlepszym rozwiązaniem...

Jeżeli zależy Ci na bezpieczeństwie danych to weź samsunga HE502IJ - nie słyszałem żeby ten dysk padł komuś...

http://dyski.cdrinfo.pl/benchmark/ranking/hdd/35/


(Attack89) #5

HD502HI to jest to samo co F2EG. HD502HI to jest kod producenta


(Adalbert) #6

"HD502HI to rzeczywiście nie zbyt dobry pomysł, lepszy będzie F2EG"

Przecież to to samo. :stuck_out_tongue:

Bierz tego F2EG - nie zawiedziesz się bo to bardzo dobry dysk. Link, który wrzucił tymek_85 potwierdza, że nie odstaje tak strasznie od 7200obr/min (kilka MB/s w skali 100MB/s to nie jest dużo), a dodatkowe atuty (cisza, mały pobór energii, chłód, niezawodność, cena) rekompensują mniejszą prędkość.