Samsung I5700 Spica czy Nokia 5800?


(Stevemaister007) #1

Witam,

mam pytania dotyczące telefonów nokia 5800 i samsung i5700.

Obecnie posiadam nokie 5800, ale zastanawiam sie nad zmiana telefonu na samsunga.

Funkcje jakie potrzebuje to GPS darmowy (poprzez satelitę, a nie przez internet), profil A2DP (tj. połączenie ze słuchawkami bluetooth typu: Nokia BH-503) oraz wygodny wyświetlacz z optymalnym dotykiem.

Proszę o opisanie kogoś kto się zna na danych modelach telefonów :slight_smile:

Ewentualnie prosiłbym o alternatywne pomysły na kupno telefonu.

Cena max 400zł.

Pozdrawiam


(mozilla007) #2

Spica jest ciekawym telefonem odnośnie modyfikacji, których jest na ten model pełno. Telefon jest napewno mniej awaryjny niż Nokia 5800, akurat moja spica działa do dziś i nigdy w serwisie nie była, sam się zdziwiłem, że są takie telefony jeszcze dziś. Co do alternatywy to HTC Wildfire też stoi w podobnej cenie.


(ra-v) #3

Co do Spicy czytałem i widziałem że ekran reaguje trochę topornie, w porównaniu do nowszych, tanich Samsungów.

Jeśli chodzi o GPS - nie wiem czy i5700 nie miał tych samych problemów co i5800 z łapaniem sygnałów. Są na to tzw. GPS fixy, więc da się to załatwić.

i5700 nie ma standardowo sterowników do GPU, więc nie wiem jak to będzie chodzić z jakimiś mapami w 3D innymi niż Google (Samsung dał D innymi słowy, ale na szczęście społeczność nie spała i stworzyła co trzeba).


(mozilla007) #4

Topornie działający ekran jest zależny od ROMu zauważyłem, na jednym działa jak marzenie, na innym trzeba dociskać, aż się ma sine palce.


(luk4$h) #5

Nad czym tu się zastanawiać i5700 ma dużo różnych romów, andków,już modyfikują androida 4.0 więc może na nim będzie ładnie chodził telefon. Nawet spoko telefonik do podkręcania procka. Poza tym na androida znajdziesz praktycznie wszystko to co cię będzie interesowało :slight_smile:

Sam mam galaxy mini i galaxy 511 i nie ma problemów z GPSem czy czymkolwiek innym więc polecam ;p


(folusek) #6

a może tak ZTE Blade :slight_smile:

ma androida :smiley:

http://allegro.pl/listing.php/search?ca … de&order=p


(mozilla007) #7

@folusek

mam ZTE Blade i na ICSie strasznie żre baterie, nie wiem czym to spowodowane było, ale na romach 2.3 + bateria działała 2-3 dni, przy ICS jeden dzień góra dwa ile wyciągnąłem. ZTE za to lepszy ma hardware i przez to aplikacje 3D chodzą bardzo ładnie. Asphalt, Dungeon Hunter i inne tytuły bardzo ładnie działają i co najważniejsze nie traci tekstur.


(ra-v) #8

Bo ten telefon nie nadaje się na A4, jest za słaby i chyba nie jest oficjalny na dodatek.


(mozilla007) #9

Nie nie jest oficjalny ROM na ZTE, za to chodzi jak burza, lepiej od androida 2.3. Gdyby nie bateria to by dalej siedział na moim ZTE.


(ra-v) #10

Bateria pewnie pada przez to że A4 wyciska z procesora i pamięci ostatnie soki. Pobór mocy jest znacznie wyższy niż na Androidach 2.


(mozilla007) #11

No fakt, ale i tak chciałem zobaczyć jak ICS działa na słabych telefonach i się przekonałem, że producenci klientów ładują jak nic, na i5700 też jest dostępny ICS, ale nie testowałem ze względu na małą ilość pamięci jaką telefon posiada.