Samsung - Internet na laptopie z komórki - Heyah

Witam!

Są wakacje więc jadę na działkę. Tam są straszne nudy. Jest to tak jakby wieś położona 30km od Poznania.

Laptopa biorę ze sobą, więc pomyślałem sobie o internecie.

Mam Samsunga SGH-E200 (typ nieznany - jakiekolwiek porady mogą być także na 250) i sieć Heyah. Zasięg graniczy na 3 kreskach na 6. Telefon obsługuje GPRS i EDGE. Zainstalowałem program z płyty od producenta ( Samsung PC Studio), ale po połączeniu telefonu i naciśnięciu Networking Wizard mogę wybrać tylko ERA, ORANGE, PLAY, PLUS GSM.

PS> W grę echodzi kupienie startera np Play’a, ale tylko na kartę.

PS2> Szukałem na forum, ale nie znalazłem niczego co się tego tyczy.

Proszę o pomoc i z góry dzięki za odpowiedź.

Heyah nie ma własnej sieci nadajników. Jest własnością Ery (Polskiej Telefonii Cyfrowej) i korzysta z jej infrastruktury. Dlatego nigdy nie będziesz miał do wyboru sieci Heyah, tak jak nie będziesz mógł odnaleźć Tak Taka, Simplusa itp.

Heyah, działa na nadajnikach Ery.

A gdybym kupił starter dajmy na to Plusa na kartę i kupił pakiet by się bardziej opłacało?

Plus, to dobry pomysł. W tej chwili mają chyba najatrakcyjniejsze pakiety internetowe:

Rodzaj pakietu----- 25 MB----100 MB-----250 MB-----500 MB

Cena pakietu ---------5 zl ------10 zl ------ 20 zl-------- 35 zl

Hmm, to wystarczy że kupię kartę Plusa, doładuję konto, i ewentualnie jakiś pakiet dodam i to wystarczy? Będzie tanio?

Witam

Szczerze jak masz HEYAH to zostań przy HEYAH (opłata za połączenie to 2gr=100kb lub bardziej obrazowo 0,02zł za 100kb danych).

W “iPlusie” połączenie kosztuje 0,03zł za 100kb danych. A trzeba pamiętać, że dane są przesyłane cały czas w obu kierunkach.

A jest jakiś specjalny pakiet na internet?

Czytaj wszystko dokładnie za nim coś napiszesz. Pakiety Plusa wychodzą duża taniej niż 2gr za 200kB (duże “B”, a nie małe jak napisałeś!).

A jaka to by była szybkość??

To już zależy od możliwości telefonu. Samsung E200, obsługuje EDGE więc sprzętowo nie jest źle (mówimy o przeglądaniu stron, a nie ściąganiu niewiadomo czego). Problem może być z zasięgiem, musisz złapać sygnał EDGE, a jak nie EDGE, to wolniejszy GPRS.

A są jakieś pakiety w Heyah?

Nie jestem pewien, zapoznaj się z ich ofertą http://www.heyah.pl/mobilny-internet

5mb za 5zł na miesiąc…