Samsung J3 aplikacja - aktualizacja nie jest już zgodna

Posiadam smartfon Samsung J3 (2016) model SM-J320FN z android 5.1.1. bez root Chciałbym aby aktualizować swoje aplikacje ale już niektóre z nich nie są dostępne w google play i nie są zgodne z moim urządzeniem np. Dropbox czy OLX. Pytanie z moje strony czy da się to w jakikolwiek obejść ?

Jakiś klient Open Source do Dropbox lub OLX.

Opcjonalnie oceń czy jesteś w stanie poprawić sieczkę jaka powstała w pliku APK na np. apkmirror lub jak zadziała zamiana wymaganego API na zgodne z Android 5.1.1 (jakby inżynieria wsteczna / odwrotna).

Ja bym tam nie kombinował z APKMirror. Po prostu stary Android i bez custom ROM’u nic nie zrobisz.

W tym temacie nie miałem styczności i też nie wiem i czego zacząć, a jeśli jest mowa o aplikacje to podałem przykładowe pewnie znalazło by się jeszcze. Ale z reguły aktualizowalem gdy poprzednia wersja już słabo chodziła.

Android 5.1.1 jest przestarzały. Brak wsparcia developerów wymusza (i bardzo dobrze) zakup urządzenia z nowszym systemem. Ja rozumiem, że urządzenie nadal spisuje się dobrze, ale cóż - taki mamy klimat…
Wyjściem z sytuacji jest:

  • Nieoficjalny klient do wybranych usług, ale może być blokowany przez same usługi jako orpogramowanie szkodliwe
  • Skorzystanie z CustomROMów - nowszysch wersji androida wydanych przez społeczność internetową bez wsparcia ze strony producenta
  • Zakup nowego sprzętu. Telefon z Androidem 10 i co najmniej 3GB RAMu kupisz już za niecałe 500zł.
    A w przypadku konstrukcji używanych nawet coś lepszego.
2 polubienia

Też coś nieco słyszałem o aplikacji która by zmieniała model telefonu żeby aplikacje były zgodne z moim urządzeniem.

Raczej musiałaby zmienić coś w kodzie binarnym Android 5.1.1, bo jakby sklep play się nabrał, to mechanizm instalacji pewnie się zawiesi/przerwie.

No chyba, że ta magiczna aplikacja to x-kom / morele i tam zlecenie zakupu nowszego modelu.

https://aplikacja.x-kom.pl/
https://www.morele.net/aplikacja/

(raczej na telefonach cena będzie taka sama, to nie części komputerowe by sobie narzucać wysoką marżę/narzut/zysk)

Lub da co ułatwi root i zmianę roomu na nowszy, robiony przez społeczność.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.