Samsung l760 - oddany na gware - problem

Witam, byłem na wycieczce rowerowej i w kieszeni miałem samsunga l760. Zawsze go nosze w prawej kieszeni i to nie byl 1 raz jak jeździłem z nim na rowerze. Po powrocie do domu wyjąłem telefon i okazuje się, że jest wyłączony. Próbuje go włączyć, ale niestety bezskutecznie. Wyjąłem więc baterie i włożyłem ją spowrotem. Telefon się włączył i wtedy zawiesił się w połowie ładowania. Znów wyjąłem baterie i telefon zawiesił sie gdy pasek ładowania doxhodził do końca. I tak mu zostalo- zawieszał się po skończeniu ładowania. Wiadomka - oddałem go na gware i dostałem wczoraj odpowiedz , że gwarancja odrzucona bo telefon został zalany. Jest to kompletną bzdurą, bo telefon nigdy nie był zalany! Co mogę w tej sytuacji zrobić? Wydaje mi się, że mi po prostu ściemnili ;/

Dzięki za wszelkie podpowiedzi.

powinieneś dostać pisemną odpowiedź od serwisu, najczęściej dołączone są do niej zdjęcia przedstawiające zalanie (korozje i paski które różowieją pod wpływem wody)

witam ponownie,

nie dostałem żadnych zdjęć. Tylko taki tekst :

OPIS USZKODZEIVIA:

Nie włącza się. Zawiesza się. [brak zaslepki lewej na sliderze] OPIS NAPRAWY:	

W wyniku przeprowadzonej ekspertyzy technicznej serwis stwierdził, iż usterka telefonu powstała w wyniku zamoczenia, lub uzytkowania w warunkach nadmiernej wilgotności. Świadczą o tym slady cieczy i elektrokorozji której pozostałości są widoczne na płycie głównej aparatu.Wniknięcie cieczy w wielowarstwową strukturę płyty głównej powoduje uszkodzenie jej warstw wewnętrznych i uniemożliwia dokonanie skutecznej naprawy.Z uwagi na fakt, iż usterka powstała w wyniku działania czynników zewnętrznych jesteśmy zmuszeni odmówić dokonania naprawytelefonu'w ramach gwarancji. Ponowne nieuzasadnione przysłanie telefonu do serwisu spowoduje obciążenie klienta kosztami ekspertyzy oraz transportu.

Oczywiście jest to bzdura, ponieważ mogę zaręczyć, że telefon nie został zamoczony, ani nie dostała się do niego wilgoć! Teraz jak go włączam, to mam pasek pomarańczowy a na nim napis DOWNLOAD. Co polecacie abym zrobił w tej sprawie?

możesz próbować z nimi walczyć (np. rzecznik praw konsumenta), bo piszą jedynie o mikrokorozjach zamiast powołać się na “czujniki wilgoci” są pod obudową takie białe paski, które robią się różowe pod wpływem wody (jeden np. jest na baterii obok styków) i generalnie zdjęcia tego potwierdzają zamoczenie telefonu.

mam nadzieję, że pod tym tekstem, który dostałeś była pieczątka i podpis serwisanta??

alternatywą, skoro tel się włącza jest sflashowanie jego softu - bo pewnie to jest przyczyną.

tu masz 2 instrukcje:

http://www.samsungi.pl/viewtopic.php?t=2674

http://www.sgh-l760.yoyo.pl/viewtopic.php?f=7&t=12

na jednej jest coś o download na wyświetlaczu.

ja bym flashował - jedyne co możesz stracić to gwarancje - której wg nich już nie masz, bo tel zalany.

Standard.

Najpopularniesza furteczka i broń w walce z użytkownikiem, który oddaje niesprawny telefon.

Wilgoć w naszym kraju występuje wszędzie, nie dziwota więc że w takich warunkach używany był telefon :slight_smile:

Niektóre telefony ponadto nadmiernie się “pocą” co niestety jeszcze bardziej pogrąża szanse klienta na uzyskanie pomocy od serwisu gwarancyjnego.

Mogłes próbować oddać telefon na niezgodność z umową o ile byłes pierwszym uzytkownikiem tej słuchawki.

Może być tak, że nie kalkuluje się Samsungowi naprawiać telefonu, stąd takie a nie inne podejście do tematu.

Teraz to już możesz tylko próbować naprawić go na własną rękę (odpłatnie itd.)

tak :slight_smile:

oraz w pismie od nich jest napisane, że

co jest nieprawdą, bo zaślepka jest :slight_smile:

włącza sie - to prawda, ale jest problem, że ten multiloader mi go nie wykrywa :frowning: jak podepne telefon, to mam, że znalazl nowy sprzęt samsung pc modem, czy cos w tym stylu, wiec instaluje stery, a potem juz klapa-- ten program mi fona nie wykrywa.

i tak mam zamiar zrobić. nie podaruje im oszustom :stuck_out_tongue:

a robisz to w ten sposób:

??

bo w tym przypadku raczej nie możliwe by wykryto modem…