Samsung Laptop Nowy -same problemy

Witajcie, piszę tego maila, bo chcę pomóc mojego koledze.

Kupił sobie laptopa samsunga, może ktoś zna tą stronę laptopdirect w uk. Zapłacił extra za jakieś sprawdzenia, ustawienia, itd. Nie wiem czego itd, ale ten laptop kosztował więcej od mojego della, a gdy ja na niego popatrzyłem, to jest to jakaś masakra.

Litery w całym laptopie są jakieś dziwne, nieczytelne. Nie pomogło to, że ustawiał sobie wszystko wg mojego lapka.

Np gdy wejdzie na google chrome i otworzy extra kartę, to automatycznie otwiera się ona z ciągiem znaków chińskich z góry na dół.

To samo jest, gdy zaloguje się na konto w hotmailu poprzez stronę www.

Ciekawa rzecz jest w menu dodań/usuń programy. Są tam zainstalowane te same aplikacje z tymi samymi wielkościami, ale w wielu różnych językach; po 7-10. Począwszy od jakiegoś chińskiego, na węgierskich i innych skończywszy. Takich grup zdublowanych instalacji tyle że w różnych językach jest sporo.

Są pewnie również jakieś typowe aplikacje samsunga, ale ja się aż nie chcę w to zagłębiać, a być może one powodują, że ten laptop jest taki fatalny. Zaznaczę, że ma świetne parametry. No, ale co z tego ?

Dla mnie ten lapek nadaje się do reklamacji, ale kumpel głupi lub leniwy i nie chce reklamować. Jak ktoś odpisze tutaj na ten post z jakąś sugestią, to ja mu to przekażę, gdy będzie parę odpowiedzi, to sobie wybierze coś dla siebie i może to mu pomoże rozwiązać problem.

Chyba robił ostatnio przywracania systemu z płyty, może myślał, że to coś pomoże. Ale nic nie pomogło, co mnie nie dziwi. Laptop ma jakieś 3 tygodnie.

Z góry dzięki za odpowiedzi. Wątek będzie śledzony na bieżąco.

Pozdrawiam.

Instalacja Windowsa z “czystej” kopii + sterowniki ze strony Samsunga + unikanie w przyszłości sklepu w którym kupował ten sprzęt.

A przed instalacją zabezpiecz numery seryjne komercyjnego oprogramowania (m.in. Windowsa i Office’a) wraz z rodzajem, by później zainstalować tę samą wersję!