Samsung Monte S5620-pytania

Witam, pierwszy jestem na tym forum ale nurtuje mnie kilka pytań na które pani z salonu nie potrafiła odpowiedzieć.

  1. Wchodząc do folderu normalne jest że odtwarzacz puszcza tylko piosenki znajdujące się w folderze czy da się wtedy zminimalizować ten odtwarzacz. Z góry zaznaczam że nie chodzi mi o to by wejść w mini odtwarzacz z widgetów, (w trzeba tworzyć listę odtwarzania by odtwarzać dany folder) chodzi mi o to że, chciałbym wchodzić do folderu a włączać piosenkę i minimalizować ją da radę? Czy jestem skazany na otwarzacz mini i tworzenie playlist?

  2. Czy można włączyć funkcję podświetlenia klawiatury?

  3. Jak włączyć GPS, tzn. gdy wchodzę w menu>ustawienie>telefon>ustawienia GPS mam pozycję (szer. geog. 0 wys. geo.0).

Proszę o pomoc z z góry dziękuję:)

Moja siostra ma ten telefon, ale w sumie ja się nim więcej bawię niż ona.

  1. Da radę, ale musiałbym zobaczyć jak bo nie potrafię z pamięci ;p

  2. Monte jest dotykowy więc podświetlenie działa na cały ekran, nie tylko na klawiaturę (chyba że nie o to ci chodzi) :wink:

  3. Musisz wejść w “menu>ustawienie>telefon>ustawienia GPS” i tam pobrać dane pakietowe, aby GPS mógł się łączyć. Ważność takich danych to coś ok. ~160h, więc po tym czasie znów musisz pobrać dane. Są one pobierane z internetu więc jeśli nie ma w pobliżu jakiegoś darmowego neta bezprzewodowego to pociągnie sporo siana z karty :stuck_out_tongue:

Z tym podświetleniem chodziło mi o to że świeci sam ekran a nie te trzy klawisze pod nim i nie wiem jak włączyć ich podświetlenie (chodzi mi głównie o to że w nocy jak chcę kliknąć wstecz to muszę celować) :wink:

A co do tego odtwarzacza byłbym bardzo happy jak byś powiedział bo mnie to do szału doprowadza ![-o<

Do GPS ściągnąłem te dane (ważność 167h) ale jak wejdę w GPS to nadal mam pozycję “0”, a jak wezmę pokaż satelity to mam "liczba satelit “0”, chociaż na początku mi mrugnęła jakaś ale to tak na 2 sek. a dodam że mieszkam w centrum Polski więc powinien łapać. Iść z tym do salonu?

Właśnie trzymam ten telefon w ręku i powiem tak:

  1. Klawisze nie są podświetlane. Po prostu nie jest to potrzebne. :wink:

  2. Jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki to inaczej zminimalizować tego niż do widgetu się nie da. Po prostu takie jest oprogramowanie w komórce.

  3. Co do GPS-a to najlepiej łapie satelity jak podejdziesz do okna, albo jak w ogóle na zewnątrz wyjdziesz. To gdzie mieszkasz, czy w centrum Polski, na zachodzie, wschodzie czy na “końcu świata” nie ma żadnego znaczenia. :stuck_out_tongue: Sygnał GPS jest pobierany prosto z satelit nad naszymi głowami a nie z wież antenowych które masz niedaleko siebie :wink:

zajrzyj tu http://my-samsung.pl/viewforum.php?f=138&sid=74feecaf540eb480d77883a65a6c5e8e

Na stronie którą polecił folusek jest temat dot. zmiany oprogramowania na nowsze, które posiada klawiaturę QWERTY. Z tym że nie ma tam opisane jak przywrócić tel. do poprzedniego stanu tj. z przed zmiany softu. Czy moglibyście mi jakoś pomóc ( na guglach są tylko ogólnikowe info. o Avili)? Chodzi mi o podanie sposobu w jaki wgrywa się oryginalny softłer. Aha, i czy to bardzo niebezpieczne? Tzn. jakie jest ryzyko awarii systemu, i ew. koszt naprawy? Z góry dzięki za odp. i przepraszam za uciążliwość :oops:

Ja siostrze wygrywałem najnowszego softa. Napisz do mnie na gg. 7891671. Powiem ci co i jak.