Samsung nc10 - upgrade?

Hej,

Posiadam już dość wiekowy netbook samsung nc10. Procek Atom 1,6 GHz, 1GB Ram, 250 MB dysk Sata2 (fabryczny 160 na sata1 padł po roku czasu), grafika nie za mocna intel GMA950. Laptop swego czasu pracował jako “główny” komp u mnie. Co prawda mam od dwóch lat “normalny” sprzęt ale chciałbym z tego laptopa małego jeszcze skorzystać. Głównie chodzi mi o internet. Jak sami dobrze wiecie, to dzisiejsza sieć już nie przypomina tej z przed kilku lat, gdzie był tekst i trochę grafiki a reklamy to animowany gif, tylko już troche mocy obliczeniowej przeglądarka potrzebuje (choć sam się zastanawiam na co). Podpowiedźcie co mogę jeszcze z tym małym laptopem zrobić, aby można było bezproblemowo przeglądać net? Laptop nie jest jakoś zaśmiecony toolbarami innymi “pierdołami” zainstalowane to co potrzebne i najnowsze wersje, firefox, flash, java (7) i przy przeglądaniu neta dość sporo zamula. Nie ważne czy to przeglądarka firefox, chrome czy IE. Po odpaleniu strony procek na 100% i czekam aż przemieli i wyświetli. Odpalenie mapy na google maps to już jakaś maskra. System legalny windows xp sp3.

Z góry dzięki za podowiedź.

 

 

Niestety największym problemem jest procesor i tego nie da się zmienić.

 

Można dołożyć pamięci RAM.

Według specyfikacji laptop ma na stałe przymocowany (przylutowany) 1 GB moduł do płyty głównej, dodatkowo można włożyć 1 GB pamięci (co powinno usprawnić działanie systemu i odciążyć trochę dysk).

 

Można też pomyśleć o dysku SSD.

Tak się zastanawiam czy jest sens pakowac kolejne złotówki w niego, najlepsze, że pracowałem przez ajkiś czas na nim w cadzie i wieszać się nie wieszał, nawet fajnie się w nim rysowało, troche brakowało przestrzeni na ekranie ale za to mało zajmował miejsca na biurku.

Myślałem, żeby też jakoś odciążyć go software’owo. Choć już nic nie przychodzi mi do głowy. Słyszałem, że procek wydajnością nie powala. Można podkręcać go programowo chyba softfsb, ale za wiele się nie ugra.

A nie wiecie, czy nie ma jakiś lżejszych przeglądarek?