Samsung NC10 z HSPA i niezgodność Connection Manager

Witam

Wrzuciłem Windows 7 na swojego netbooka, obok Windows XP.

Mam wersję z wbudowanym modemem HSPA, z Plusa.

Z resztą sterowników sobie poradziłem. Jednak została aplikacja Samsung Connection Manager.

Uruchamia się, jednak otrzymuję komunikat “nie znaleziono modemu”. Próbowałem z trybami zgodności itd.

Skonfigurowałem sobie połączenie ręcznie i działa. Jednak przez to nie mam dostępu do mojej skrzynki SMS na karcie simdata. Nie widzi mi się wyjmowanie karty za każdym razem by sprawdzić, czy nie dostałem żadnego smsa albo gdy chcę się zalogować do panelu na plus.pl - za każdym razem otrzymuję kod autoryzacji, itd.

Czy ktoś się z tym uporał, a jak nie - to czy są jakieś alternatywne aplikacje, bym mógł mieć dostęp do smsów, pod Windows 7.

Po pierwsze: aplikacja ta nie jest zgodna z tym systemem, o ile się nie mylę to sprzedawany on jest z XP.

Po drugie: najprostszym rozwiązaniem będzie kontakt z działem technicznym IPlusa i przedstawienie problemu

Naprawdę? :roll: Skoro piszę, że nie działa i się temu nie dziwię, to dobrze o tym wiem, ale chcę znaleźć jakieś rozwiązanie. Nie po to zakładałem ten wątek by otrzymywać takie odpowiedzi.

Obawiam się, że nie, bo program w tej chwili nie ma oficjalnego wsparcia na Windows 7 :slight_smile:

Jednak zrobię to później, ale już wiem co mi odpowiedzą.

Kliknij prawym na skrót do tego programu i daj mu tryb zgodności z Vista SP1 (tak mam u siebie) i powinno zadziałać…bo u mnie śmiga aż miło :smiley: