Samsung NC110 - problem z modemem na Xp

Witajcie

Mam wyżej podanego Notebooka…

Był na nim windows 7 starter no ale strasznie mulił nawet nie dało sie filmów dobrze oglądać

Postanowiłem zainstalować windows XP no na stronie producenta były sterowniki do windows xp wiec sie nie przejmowałem.

Sciągnołem wszystko i mam problem… teraz on śmiga naprawde szybko i to o wiele… ale nie mam neta.

Net jest w Orange a modem jest w laptopa wbudowany.

Zainstalowałem Connection Manager ale w programie jest napis NIE ZNALEZIONO MODEMU…

Proszę POMÓŻCIE MI!!

Dziękuje za odpowiedzi ;**

Czy w menedżerze sprzętu widać modem?

Być może trzeba sterownika do niego.

Sprawdzałem w zakładce modemy i tak widzi modem ale nic poza tym.

Dodane 15.02.2012 (Śr) 10:15

Ma ktoś pomysł??prosze pomozcie

Znalazłem podobny problem na stronie:

http://www.orange.pl/kid,4000377137,id, … ticle.html

Jest to aktualizacja firmware.

Niestety juz to wcześniej próbowałem ale nic nie dawało ;-/

Spróbowałbym jeszcze utworzyć połączenie ręcznie.Czyli:

1.Panel sterowania–>Połączenia sieciowe i internetowe–>Połączenia sieciowe–>Utwórz nowe połączenie.

2.Wyskakuje okienko z kreatorem.Klikamy -->DALEJ.Wybieramy opcję -->Połącz z internetem i klikamy–>dalej.Następnie wybieramy opcję–>Konfiguruj nowe połączenie ręcznie i klikamy–>dalej.

3.Wybieramy opcję–>Połącz używając modemu telefonicznego.Klikamy–>dalej.

4.Wpisujemy nazwę połączenia np: “Orange2” i klikamy–>dalej.

5.W następnym okienku wpisujemy numer *99# i klikamy–>dalej.

6.Wyskoczy okienko do wpisania nazwy użytkownika i hasła.Można pozostawić puste rubryki.Pozostawić haczyki w kratkach dotyczących dowolnego użytkownika i domyślnego połączenia.Klikamy -->dalej.

7.Wyskoczy okienko kończące pracę kreatora internetowego.Zaznaczamy kratkę “dodaj skrót na pulpicie” i klikamy -->zakończ.

8.Teraz wyskoczy najważniejsze okienko zatytułowane “Łączenie z Orange2”.

Tutaj nie wpisujemy nic do rubryk.W polu "wybierz numer " powinien widnieć numer *99#.

Klikamy na “Wybierz numer” i powinno rozpocząć się połączenie.

9.Numer *99# jest uniwersalnym numerem oprócz niego niekiedy stosuje się *99***1#

8.Powyższe punkty 1-8 przetestowałem u siebie przed chwilą i nawiązałem połączenie.Stosuję zamiennie karty Play i Orange.

10.Jeżeli uda się nawiązać połączenie to można później zmodyfikować niektóre opcje.

A jeśli chodzi o wpisanie kodu PIN to gdzie?

Ja mam odblokowany pin.

Żeby zobaczyć reakcję włożyłem kartę SIM do telefonu i ustawiłem z powrotem żądanie PIN-u.

Po włożeniu karty do modemu nie chciało mi połączyć.

Uruchomiłem program do obsługi modemu “Mobile Partner 21.003.27.00.03” i tam zażądano tego PIN-u.

Po wpisaniu poprawnego kodu wszystko poszło bez przeszkód.

Proponowałbym przełożyć kartę do komórki i odblokować.

Kiedy mi program wogóle nie widzi modemu czy nikt tego nie rozumie?

W takim razie wydaje mi się,że brak jest jeszcze jakiegoś sterownika dla Windows XP albo przez pomyłkę zainstalował się jakiś sterownik od Windows 7.

Zamykam