Samsung - Nowy Win8 na starym kluczu z biosa?

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem Samsunga NP535 (Seria 5) z wgranym już fabrycznie Windows’em 8 i kluczem chyba ukrytym w biosie ponieważ na naklejce z dołu widnieje tylko ładne logo W8. Niestety mój brat bawił się kompem w zmiany partycji itp. i usunął mi dane właśnie z tej gdzie miałem całe recovery. I kicha- systemu już nie dało się odzyskać gdy zawiódł. A że miałem okazję w dobrej cenie kupić nową wersje OEM Windows’a 8 z pełnym nowym kluczem to i się skusiłem. Kupiłem i zainstalowałem… i tu co dziwne podczas instalacji systemu nie było zapytania o wpisanie klucza, a kiedy też poinstalowałem wszystkie sterowniki w tym i karty sieciowej, system sam się zaktywował (w opcjach systemu mam taki sam ostatni ciąg znaków klucza jaki miałem wcześniej). I tutaj mam pytanie- czy to oznacza że niepotrzebnie wydałem 200 zł na nowy Windows z nowym kluczem? Wystarczyło zainstalować z jakiegokolwiek nośnika nowy system który podpiał się pod klucz wbity w biosie? I znowu mam pełny legal?

Cześć,

Dokładnie tak, kupując laptopa “nabyłeś” również licencję na system. Wystarczył więc dowolny nośnik aby zainstalować system na czysto.

Niepotrzebnie kupowałeś nową licencję.

Super. Pięknie ci dziękuje za odpowiedź :slight_smile: No to mam do sprzedania nowego Windows’a 8 OEM 64 bit jak by ktoś był zainteresowany :slight_smile:

A mam jeszcze jedno pytanie- jest w ogole jakiś sposób na to aby odczytać pełny klucz wbity w bios?

Cześć,

Nie testowałem więc nie wiem czy takie rozwiązanie działa ale jak chcesz możesz sam sprawdzić: http://superuser.com/questions/513904/h … n-the-bios

Potwierdzam :slight_smile: Działa. Wyświetliło klucz wbity w Bios :slight_smile: Wielkie dzięki :slight_smile: