Samsung - Nowy Win8 na starym kluczu z biosa?

(N4s) #1

Witam. Jakiś czas temu zakupiłem Samsunga NP535 (Seria 5) z wgranym już fabrycznie Windows'em 8 i kluczem chyba ukrytym w biosie ponieważ na naklejce z dołu widnieje tylko ładne logo W8. Niestety mój brat bawił się kompem w zmiany partycji itp. i usunął mi dane właśnie z tej gdzie miałem całe recovery. I kicha- systemu już nie dało się odzyskać gdy zawiódł. A że miałem okazję w dobrej cenie kupić nową wersje OEM Windows'a 8 z pełnym nowym kluczem to i się skusiłem. Kupiłem i zainstalowałem... i tu co dziwne podczas instalacji systemu nie było zapytania o wpisanie klucza, a kiedy też poinstalowałem wszystkie sterowniki w tym i karty sieciowej, system sam się zaktywował (w opcjach systemu mam taki sam ostatni ciąg znaków klucza jaki miałem wcześniej). I tutaj mam pytanie- czy to oznacza że niepotrzebnie wydałem 200 zł na nowy Windows z nowym kluczem? Wystarczyło zainstalować z jakiegokolwiek nośnika nowy system który podpiał się pod klucz wbity w biosie? I znowu mam pełny legal?

(rgabrysiak) #2

Cześć,

Dokładnie tak, kupując laptopa "nabyłeś" również licencję na system. Wystarczył więc dowolny nośnik aby zainstalować system na czysto.

Niepotrzebnie kupowałeś nową licencję.

(N4s) #3

Super. Pięknie ci dziękuje za odpowiedź :slight_smile: No to mam do sprzedania nowego Windows'a 8 OEM 64 bit jak by ktoś był zainteresowany :slight_smile:

A mam jeszcze jedno pytanie- jest w ogole jakiś sposób na to aby odczytać pełny klucz wbity w bios?

(rgabrysiak) #4

Cześć,

Nie testowałem więc nie wiem czy takie rozwiązanie działa ale jak chcesz możesz sam sprawdzić: http://superuser.com/questions/513904/h ... n-the-bios

(N4s) #5

Potwierdzam :slight_smile: Działa. Wyświetliło klucz wbity w Bios :slight_smile: Wielkie dzięki :slight_smile: