Samsung NP-RC710 problem z bootowaniem


(BLADE2042) #1

Witam, mam taki problem i niewiem jak go rozwiązać dlatego proszę o pomoc tu na forum.
Otóż chcę wgrać nowy system operacyjny którym to będzie Windows 10 wersja 64 bitowa.
Już nawet próbowałem z wersją która była wcześniej wgrana czyli Windows 7 Professional lecz pozostaje ten sam problem.
Ustawiłem w biosie bootowanie na napęd dvd który jest w laptopie.
Po uruchomieniu go i za pomocą klawisza F10 bo inne jakoś nie chciały zadziałać ustawiłem w biosie na bootowanie tegoż to napędu.
Po włożeniu płyty ukazała się informacja aby nacisnąć dowolny klawisz więc nacisnąłem spację.
Niby coś tam zaczęło robić bo płyta się obracała w napędzie i dioda też dawała w nim o tym informację.
Po jakiś 2 może 3 minutach napęd przestawał dawać znak.
Myślałem że może pliki się wypakowywują, itd.
Lecz po godzinie zrezygnowałem i doszedłem do wniosku że może coś jest nie halo z napędem optycznym.
Podłączyłem napęd pod usb i w biosie ustawiłem aby pierwszy po starcie bootował też nie zdało egzaminu.
Potem spróbowałem z bootowalnym pendrive i też do czasu potem ukazał się plansza z logo Windows 10 i pomyślałem że może dłużej mu schodzi wypakowywanie plików, itd.
Zostawiłem do dziś rana i okazało się że dalej była widoczna plansza a nic się nie zrobiło, choćby to dalszej sekwencji, itd.
Zastanowiło mnie to że ileż może wypakowywać pliki i za każdym razem ten sam scenariusz obojętne czy z pena, napędu pod usb czy wbudowanym napędzie w laptopie ???
Tym bardziej że i na płytę DVD-RW oraz na pendrive gdzie najpierw z strony Microsofu został pobrany najnowszy obraz pliku iso a potem został nagrany na wymienione nośniki i nic.
Próbowałem aby przetestować na moim kompie stacjonarnym i wszystko działa.
Już nawet z systemem dla próby Windows 7 lecz ten sam scenariusz był.
Postanowiłem się wstrzymać i zapytać na forum w czym konkretnie tkwi problem że tak się zachowuje podczas próby instalacji wyżej opisany model laptopa.
Proszę o pomoc jak można zrobić aby po naciśnięciu dowolnego klawisza podczas restartu i ukazaniu się takiej informacji na ekranie laptopa dalej robiła się instalka na lapku a nie dochodziła do pewnego momentu jak wyżej opisałem i potem zong.


(Astor44) #2

Mam wrażenie, że nie działa Ci klawiatura, lub nie działa prawidłowo. Generalnie w Twoim modelu laptopa wejście do BIOSu następuje przez klawisz F2, a nie F10. Jeśli więc klawiatura nie działa jak należy, to w konsekwencji może nie reagować na “dowolny klawisz” w dalszej sekwencji uruchamiania instalacji. Rozumiem, że na dysku nie masz w tej chwili żadnego systemu operacyjnego i nie ma na nim partycji Recovery? Gdyby była Recovery, można by spróbować użyć dla sprawdzenia klawisza F4 podczas bootowania.


(BLADE2042) #3

Witaj, faktycznie na początku był to klawisz F10 teraz gdy po wyjęciu dysku i sformatowaniu go w innym komputerze powróciły chyba ustawienia fabryczne bo teraz po włączeniu ukazuje się info że bootowanie to F2 a recovery to F4.

Lecz już nic na nim niema po formacie a problem dalej jest ten sam.

Po przestawieniu w biosie na UEFI bottowania i zapamiętania wyboru oraz restarcie ku memu zdziwieniu gdy poprosił aby nacisnąć dowolny klawisz ruszyło z płyty dvd.

Lecz tylko do momentu gdy biały pasek na czarnym tle ekranu na dole zaczął jakby ładować system z płyty.

Doszedł do końca ekranu i potem echo czarny ekran pozostał i nawet kontrolka w napędzie dvd zgasła jakby skończył się ładować.

Poczekałem jeszcze około 15 minut z myślą że pliki wypakowywuje, itd lecz po 30 minutach w końcu zrezygnowałem bo nic to nie zmieniło.

Doradzono mi abym także w biosie ustawił opcję Internal Lan na Disabled lecz to też nie zdało egzaminu.

Już nawet zmieniłem dysk na ssd i dalej to samo.

Pojedyńczo próbowałem nawet z kościami ram także nie dało to większego rezultatu.

Dosłownie nie mam pomysłu co dalej robić poza opcją wyciągnięcia tej karty wi-fi jeszcze lecz nie mam pojęcia czy całego na części mam go rozbierać bo trochę rozbierania będzie w nim, niestety.