Samsung NP530U3C - Totalnie niedziałająca klawiatura w laptopie

Od wczoraj nie działa mi zupełnie klawiatura w laptopie-ultrabooku Samsung NP530U3C. Laptop mi nie spadł, nie został zalany, jedynie przewoziłam go wcześniej w etui, nie był ustawiony pionowo, a leżał pionowo w torbie. Wcześniej, przed wyjazdem był czyszczony zwilżoną wodą chusteczką, ale lekko, nigdy wcześniej nie było z tym problemu, nigdy wcześniej nie było problemów z klawiaturą. Wygląda jakby się zablokowała (jak???). Żaden klawisz nie reaguje obecnie. Sprzęt w Menadżerze urządzeń jest poprawnie zainstalowany, ma aktualny sterownik, działa poprawnie. Na etapie logowania do systemu muszę wybierać z opcji Ułatwienia dostępu (na foto aktualny stan tego okienka) klawiaturę systemową, aby wbić się.

Diagnoza - uszkodzony mostek na płycie głównej… :frowning:

 

Co możesz zrobić ? Wymień płytę główną (ok.300zł) lub udaj się do serwisu i zapytaj czy robią takie rzeczy oraz koszt takiej naprawy? 

 

Możesz podłączyć tymczasowo jakąś klawiaturę zewnętrzną pod działający port USB (ale nie wiadomo jak długo on jeszcze podziała…)

A może tylko uszkodzona klawiatura.

 

Wyjmij akumulator i sprawdź teraz na samym zasilaczu.

 

Czy wejdziesz do biosu i trybu awaryjnego?

Mam wyjąć baterię i sprawdzić na samym prądzie? Czy jakoś inaczej - nie zrozumiałam rady;-)

 

No chyba napisałem jasno? na wyłączonym laptopie wyjmij akumulator i start na samym zasilaczu i sprawdź.

Jezu, ale u mnie nie można wyjąc baterii;-) To ultrabook, nie mam takiej normalj baterii do wyjęcia…

No to serwis.

 

Nie sprawdzałem, co to za typ.