[SAMSUNG NP530U4B] Problem ze sterownikami Intel+Radeon. Czarny ekran

Witam wszystkich,

może ktoś z was przerabiał już ten temat więc proszę o jakąś poradę. Laptop Samsung seria Ultrabook 5 model NP530U4B-S01PL, procesor Intel Core i5-2467M, pamięć 6GB, Dysk SSD 128GB Plextor, karta grafiki Intel HD 3000 + Ati Radeon HD 7550M (nazwa kodowa karty Ati AMD Thames Radeon HD 7550M/7570M/7650M)
Sprawa wygląda następująco, niezależnie od systemu który bym instalował, czy to będzie Windows 7 Home SP1 czy Windows 10 Home 1909, po instalacji laptop działa prawidłowo.
Instalacja sterowników do wszystkich sterowników łącznie z kartą grafiki Intel przebiega prawidłowo, przy próbie instalacji sterownika do karty Radeon (nie ma znaczenia czy sterownik pobierany jest przez Windows Update czy instaluję ręcznie) robi się czarny ekran. O ile w Windows 7 ekran zostaje czarny i muszę ręcznie go wyłączyć, o tyle w Windows 10 po jakimś czasie pojawia się BSOD z dopiskiem DCP Watchdog Violation. Dodatkowo w czasie kiedy komputer zatrzymuje się na czarnym ekranie obroty wentylatora wskakują na 100% i do póki go nie wyłączę wentylator działa na pełnej mocy.
To czego już próbowałem to: Aktualizacja BIOS, Instalacja sterownika ze strony producenta, instalacja sterwonika w wersji Catalyst lub Crimson ze strony AMD, ręczna instalacja sterownika bez instalatora, uruchomienie narzędzia DDU (Display Driver Uninstaller)+ czysta instalacja sterownika, blokowanie aktualizacji sterowników przez system Windows przed instalacją sterowników.
Ktoś pomoże?

Czy to jest ten sterownik ?

Tak.
VGA(Graphics),AMD wer 8.951.9.3000 (MULTI LANGUAGE) : Windows 7(32bit,64bit)
Dla Windows 7 lub nowszy ze strony AMD dla Windows 10.

Mam bardzo podobnego laptopa swojego prywatnego, ale wydaje mi się, że BSOD nie jest związany z problemami z grafiką. O ile miałem tego samego BSODa, o tyle nie miał on nigdy związku ze sterami grafiki.
Co do sterów to od kiedy używam sterowników w wersji 19.5.2 to nie mam żadnych problemów.
Co do BSOD to chyba w ustawieniach planu zasilania wyłączyłem szybkie bootowanie i od tego czasu przestał wyskakiwać.
Oczywiście Win10.

Dzięki wielkie za pomoc panicagaming. tak jak napisałeś wyłączenie szybkiego uruchamiania, ręczna instalacja sterownika po przez funkcje “aktualizuj sterownik” w Menedżer urządzeń pomogło. Dodatkowo wyłączyłem aktualizację sterownika AMD narzędziem od Microsoft http://download.microsoft.com/download/f/2/2/f22d5fdb-59cd-4275-8c95-1be17bf70b21/wushowhide.diagcab