Samsung NP550P5C-S03PL - usunięta partycja recovery

Witam wszystkich,

kilka dni temu zakupiłem Samsunga NP550P5C-S03PL i chciałem podzielić dysk na partycje. Niestety przez przypadek usunąłem partycję recovery i nie mam jak odbudować laptopa. Pytanie moje brzmi: czy ktoś, kto również ma tego notebook’a, byłby taki miły i odpaliłby Recovery Solution (ten program do odzyskiwania, nie wiem jak się nazywa, nie pamiętam) i zapisałby obraz ISO dysku twardego, albo, jeśli nie można zapisać obrazu, to wypaliłby płytki i mi wysłał? Oczywiście oddałbym kasę za płytki. :slight_smile: Samsung chce za to 200 zł, nie umożliwia dostarczenia tej partycji do klienta. Ehhh… nowy laptop… Jeśli ktoś ma ten model, bardzo proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Wiktor

Jaki masz tam system, jak win8 to bierzesz pierwszą lepszą płytę z systemem w wersji zgodnej z twoją (czyli nie PRO), klucz będzie pobrany z UEFI i zyskasz czysty system bez dodatków (choć ja też na ultrabooku Samsunga mam czysty, poza logo przy ładowaniu i we właściwościach systemu).

Mam win 8 i tak też zrobiłem. Z tym że wiadomo, że recovery nie ma. Oczywiście jest super fajny programik, który nazywa się SW Update i tam tak naprawde jest ta “partycja”, a raczej dane z tej partycji (bez systemu oczywiście). Jeśli znowu coś spierdzielę, to będę musiał od nowa instalować system, bo nie ma recovery i się nie naprawi… Można jakoś, wiecie, stworzyć tę partycję samemu?

Witam.

Jest kilka sposobów na stworzenie czegoś podobnego do partycji recovery - tylko dla Windows XP, Vista, 7. Nie wiem, czy to działa na Windows 8

Własna ukryta partycja Recovery

System Recovery “prawie” profesjonalnie i kompleksowo

Jeżeli Twój system nie jest jeszcze zaśmiecony, to możesz wykonać obraz systemu oraz dysk naprawy systemu .

Tworzenie oraz przywracanie obrazu systemu Windows 8

Jeszcze jeden sposób by adam9870

Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków

Wszystkie operacje wykonujesz na własną odpowiedzialność

Pozdrawiam.