Samsung OMNIA i900 kontra E71

Witam serdecznie. :^o

Potrzebuje pewnych porad = )

Wymieniam telefon z dotychczasowej N90 na cos bardziej zaawansowanego = )

Myślę o wyborze pomiędzy Samsung OMNIA I900 oraz NOKIA E71

Generalnie kryterium wyboru jest proste: dostęp do Internetu.

Nokia ma klasyczna klawe qwerty co jest ogromnym plusem Samsung oczywiście posiada klawe ale w formie wirtualnej =/

Z drugiej jednak strony Samsung posiada wygodę poruszania się po sieci (mazanie palcem po szybie) oraz wygląd stron (100% odwzorowanie jakości z kompa )

Przyznam ze nie znam wygladu stron na Nokii ale nie spodziewam się mocnego efektu ( macie może jakies screeny z przeglądarki –nie moglem nic złapać w sieci =/ )

Pytanko jeszcze odnośnie cen Internetu w Polsce?

Co sądzicie o pakiecie 50mb misiecznie ? Czy jest on opłacalny? Na ile czasu starcza taki pakiet w praktyce a nie w przeliczeniu na „kb” ?

Czy ktos miał może doczynienia z tym programem Navigo?

Rozumiem ze jeżeli korzystam z niego (ma wbudowane bazy miast) nie płacę za połączenie.

Czy w słowniku T9 w Samsungu jest podony problem co w Nokii (polska czcionka)

Ogromne Thanks za jakieś Info = ) pozdrawiam …

posiadam omnie i jak dla mnie w zupełności wystarcza co do przegladarki zawsze można coś zainstalować ma w końcu windows mobile 6.1

co do pytan :

50mb powinno starczyć na tel przecież nie będziesz sciągał filmów :smiley:

jesli chodzi o GPS to płacisz jedynie jesli masz włączone aGps a za Gps nie.

nie używam T9

Jeśli chodzi o klawiaturkę to jest duży wybór ładnych “palcoprzyjaznych” klawiatur - FingerKeyboard, SPB Keyboard, EZ Input, Resco keyboard. Ja osobiście gdybym miał tylko te dwa telefony do wyboru wziąłbym Omnię - ma Windows Mobile i jest dużo wygodniejsza do Internetu - co sam wspomniałeś.

prawde mówiąc tez skłaniał bym sie do telefonu OMNIA

Aczkolwiek tak jak pisałem pod warunkiem ze uzytkowanie internetu bedzie opłacalne ( pakiet 50mb miesiecznie wystarczy na codzienne kilkunasto minutowe poruszanie sie po internecie)

Jakie ciekawe aplikacje na platforme WM 6.1 polecicie ? Z których wy osobiscie korzystacie…

Dziękuje za wpisy… i pozdrawiam

znajdziesz tu na omnie rózne przydatne rzeczy

http://eomnia.pl/

http://www.omniaforum.pl/

Dziękuje bardzo za linki = )

Juz zabieram sie za studiowanie stron = )))

Pozdrawiam i dziekuje