Samsung OMNIA M - co on jest wart?

Dzień dobry.

Z tego co wiem niedawno wyszedł Samsung omnia M z Widnowsem 7. Specyfikacje telefonu zainteresowani znają :slight_smile: . To ten telefon z kafelkami w menu.

Moje pytanie brzmi: czy windows 7 jest wart zakupu? Jakie on ma wady?

Czy da sie na nim wszystko instalować tak jak na androidzie z androidmarket? (mapy google, nawigacja google)

Trochę się napaliłem na ten telefon ponieważ jego menu i w caly interfejs jest taką nowością. Wygląd menu samsungowo - androidowski mi już totalnie zbrzydł.

Nie da się instalować aplikacji z Android market (Google Play), WP ma swój własny sklep zwany Marketplace i to stamtąd instalujesz aplikacje.

Co do samego telefonu, myślę, że warto ale warto też spojrzeć na aktualizację do WP8, która podobno wniesie trochę nowego.

Nie, nie. Wiem ze nie da się korzystać z android market tylko chciałem się zapytać czy można pobrać z Marketplace mapy google i nawigacje tak jak w androidzie :>

Wp8… najpierw muszę ogarnąć wp7 który i tak jest dla mnie nowością. Czy można potem zaktualizować system do wp8?

I jeszcze jedno pyt.: czy są na wp launchery jak w androidzie. Głównie chodzi o to aby wgrać tło pod kafelki w menu. Czy można to normalnie pobrać bez ograniczeń strefowych (np. ze coś nie jest dostepne w Polsce)

Z tego co widzę w marketplace to nie ma google maps, ale jest navi expert, nokia też daje swoje mapy więc wielkiej straty nie ma.

O ile producent da aktualizację to będzie można zaktualizować do WP8. Omnia M jest młodym telefonem i jest nadzieja, że dostanie WP8…ale to tylko nadzieja :slight_smile:

Co do launcherów, to nie ma. WP ma znikome możliwości personalizacji. Można ustawić kolor kafelków, ich rozmieszczenie, tło pod kafelkami i to na tyle :slight_smile: Nawet dzwonki mogą mieć tylko 30sekund.

Z tego co pamiętam to jest kilka ograniczeń strefowych dla kilku aplikacji, ale są to aplikacje nie przydatne w Polsce :slight_smile:

Zajrzyj do marketplace i posprawdzaj http://www.microsoft.com/windowsphone/p … fault.aspx :slight_smile:

Nie Windows 7 tylko Windows Phone 7. Dwa kompletnie różne produkty.

Wad jest sporo - począwszy od braku trybu pamięci masowej (tzn. nie działa jak pendrive), wszystkie pliki należy umieszczać przez program Zune, brak możliwości dołożenia pamięci (brak slotu na karty microSD), bardzo słabe możliwości personalizacji w porównaniu z Androidem.

Z zalet to WP7 jest szybki i zwinny. Nic się nie tnie, nic się nie zawiesza. Między innymi. Bardzo dobrze integruje się z ekosystemem Microsoftu (Zune, Xbox, Office, SkyDrive), dobrze integruje się z sieciami społecznościowymi (Facebook, Twitter, LinkedIn).

Nawigacji Google w Marketplace nie ma. Jest aplikacja GMaps oparta na mapach Google (nie wiem czy ma nawigację). Jest Bing, ale jego nawigacja jest tragiczna.

Nie będzie aktualizacji z Windows Phone 7.5 do Windows Phone 8, a tylko do wersji 7.8. Co będzie w wersji 7.8 w zasadzie nie wiadomo, bo producent niechętnie o tym informuje, szczegóły zapewne poznamy dopiero w październiku.

W sumie to nie ma za bardzo co tam personalizować jak nie ma typowego pulpitu jak na androidzie tylko tak jak by od razu menu. Ok - da się wgrać tło (inny kolor) na pewno ale czy da się wgrać zdjęcie jako tło? Czytałem, że nie da i w tym problem. :frowning:

Brak kart pamięci nie przeszkadza ponieważ podobno producent umożliwia dodatkowo wirtualny dysk.

A o co chodzi z odblokowaniem telefonu aby pojawiły się nowe bardziej przydatne opcje np. tworzenia folderów itp? Dlaczego producent daje nam do rąk telefon okrojony z podstawowych funkcji?

@Burnago bo producent sądzi, że wie lepiej czego użytkownik potrzebuje a czego nie :slight_smile:

Na szczęście jest wybór, jest masa alternatyw Android, Symbian, BB, iOS, MeeGo, BADA - dlatego zawsze warto dobrze zastanowić się czego oczekujemy po telefonie a czego nie.

Odblokowanie telefonu pozwala na instalację aplikacji spoza Marketplace.

Istnieje też możliwość “głębszego” odblokowania (coś w rodzaju rootowania w Androidzie) i instalacji aplikacji o wyższych uprawnieniach (interop), a co za tym idzie - większych możliwościach.

Wimdows Phone jest dla osób, które testują urządzenia. I chcą ich mieć 2. Jeden do użytkowania, a 2 do zabawy.

Jesli przesidasz się z Androida, to ciężko Ci się będzie przyzwyczaić, a jak nie, to pozrócisz do Androida…

No jak coś to wrócę to Androida. Chcę właśnie pobawić się czymś innym przez rok, dwa, ponieważ android mi już zbrzydł bo każdy telefon z nim ma to samo. A ja właśnie chce czegoś innowacyjnego. Martwie się tylko, że będzie miał tak mało funkcji że będę z niego korzystał jak ze starego alcatela.

W tym samsungu największe wrażenie wywarła na mnie płynność przy takiej ostrości obrazu.

Zaciekawiłeś mnie tą Omnią M i troszkę poczytałem.

Niestety nie wygląda to tak różowo jak na papierze ze specyfikacją. Omnia M jest raczej pokroju Lumii 610, więc będę pewne ograniczenia (przy instalacji aplikacji może jak w Lumii 610 pojawiać się często odmowa ze względu na małą ilość pamięci RAM)

Jeśli mam być szczery to lepszym wyborem w tym przedziale cenowym była by Lumia 710, w której jest znacznie wydajniejszy procesor, więcej pamięci RAM, gorilla glass i lepszy aparat fotograficzny, a ceną nie różnią się wcale, a Lumia nawet jest tańsza.

Co do ostrości obrazu, to raczej szału tutaj nie ma, ot średnia półka, z tą tylko różnicą, że to AMOLED. 480x800 było już w ZTE Blade.

Na twoim miejscu dokładnie przemyślałbym wybór Omni, tak żeby nie przejechać się na nim jak użytkownicy Lumii 610 :slight_smile:

Na pewno musisz być świadom tego, że WP jest systemem bardziej ograniczonym od iOS i jest to tzw. system for idiot, wyciągasz, wkładasz kartę SIM i używasz bez wielkich możliwości personalizacji, bez dogłębnego wnikania w system. Dlatego polecam też pooglądać filmy na You Tube, które prezentują możliwości tego systemu, no i oczywiście samą recenzję Omni.

Warto też nastawić się na pracę ze SkyDrive, bo te 5-6GB ucieknie w mgnieniu oka, i zakupić pakiety danych co najmniej 500MB/1GB.

Witam ponownie :slight_smile: tak sie zlozylo ze uzytkownikiem tegoz telefonu stala sie moja dziewczyna dlatego mam okazje sie nim czesto “bawic”. Powiem wam tak: bardzo prosty tel ktory ma wszystko co powinien miec tel bez zadnych niepotrzebnych bajerow. Ta prostota mi sie podoba. Jedynie do wkurza to brak mozliwosci ustawienia zdjecia w tle pod kafelkami oraz ustawienie ich na polprzezroczyste. Poza tym: mowicie ze tel ma malo mozliwosci ale prawda jest to ze te mozliwosci nie sa konieczne do zycioa. Pierwotnym ludziom tez mogo sie zyc niezle i tak samo jest z tym tel.

Omia M ma mapy nawet bardziej aktualne niz google maps a i market place oferuje niezla game aplikacji.

Zte blade w porownaniu do omnii pod wzgledem szybkosci wypadl jak stary rower - przycinal sie nawet w menu dlatego ladny wyswietlacz nie wynagrodzil takiego “defektu”

Mam pytanie jeszcze odnosnie omnii. Dlaczego ona je tyle mb internetu? Przez glupie sprawdzenie pogody ubylo 3mb. Czy da sie jakos ustawic hmm jakosc pobieranych zdkec z internetu aby strona byla jak najlzejsza? Czy ten typ tak ma?

Post pisalem z telefonu takze przepraszam za niedociagniecia.

Witam, właśnie wczoraj zakupiłam ten telefon, jak na razie po wstępnym zapoznaniu się z nim uważam, że jest fajny - ale bez rewelacji. Ciekawa jestem jedynie, czy jest możliwość jednak zmiany chociażby tła pod tymi intensywnymi kafelkami? Będę baaardzo wdzięczna za pomoc! Pozdrawiam :slight_smile:

Nie, tło jest jednolite, czarne lub białe. Możesz zmienić tapetę pod ekranem blokady.