Samsung R510(SA11) i ponowna instalacja systemu

Witam serdecznie :slight_smile:

Jakiś czas temu zakupiłem laptopa - model Samsung SA11 czyli odpowiednik R510(nawet u dołu jest takie oznaczenie) wraz z systemem a raczej z płytą Recovery Vista Home Premium SP1 w wersji 32 bitowej.

System zaczął zwalniać,na dysku było wiele róznego oprogramowania od Samsunga typu Update Plus,Guide czy McAfee itp.

Postanowiłem więc zrobić reinstalację systemu ale nie z płyty Recovery a z innej płyty z Vistą(oryginalnie mam 32 bitową i 64 bitową),wpisałem klucz który znajduje się na spodzie laptopa,oczywiście zainstalowało się wszystko bez problemu,jednak z uwagi na to że kiedyś cały czas siedziałem na zwykłym PC a teraz przeszedłem na laptopa,zapomniałem że z instalacją sterowników będzie ciężej :frowning:

I tak jak myślałem,mimo iż ściągnałem ze strony Samsunga wszystkie sterowniki do kamery,do przycisków typu FN+xx(skróty na klawiaturze)to niestety są problemy,system nie działa jak działał oryginalnie z oprogramowaniem Samsunga.

I teraz pytanie,co robić ? Czy wgrać system z płyty Recovery czy ktoś miał już takie problemy np.z laptopami Toshiby,Della czy Asusa nawet ? Bo może coś robię nie tak…

I jeszcze skoro mam wybór 32 bitowy system czy 64 bitowy(działa klucz z wersji 32bit z mojego laptopa) to na procesorze T5800 lepiej będzie działać 32 czy 64 bitowy system ? Wcześniej miałem E4300 w stacjonarnym i miałem 64 bitową wersję jednak nie wiem jak laptopy sobie radzą z 64bit

jeżeli sformatowałeś partycje systemową to i usunąłeś partycje ukrytą dla recovery,czyli z płytek recovery już systemu nie zainstalujesz a tam miałeś stery do laptopa pod Vistę.

Nie,partycje Recovery jest nie do ruszenia,podczas instalacji systemu z oryginalnego nośnika był wybór dysku i była wtedy widoczna partycja Recovery więc wydaje mi się że jest ona nadal.

Nie wiem jednak który system zainstalować,bo z jednej strony wolałbym bez tych wszystkich “smieci” od Samsunga,z drugiej zaś zależy mi na wydajności a teraz z niczego nie mogę praktycznie skorzystać.

Druga sprawa to nie wiem jak się ma 64 bitowy system na notebookach,zwłaszcza na T5800(bo nie należy on do najlepszych chyba).