Samsung R540, ati radeon problem ze sterownikami

Witam zrobilem formata systemu na laptopie samsunga r540 i zainstalowalem sterowniki od karty graficznej ati radeon niestety nadal nie wykrywa karty, sterowniki sciagnalem z strony producenta oraz sciagnalem sterowniki karty intel bo nie mam pojecia jaka tam jest a w tym modelu tylko takie sa dostepne, jak naprawic ten problem? prosze o pomoc

Zacznijmy od tego jaka to wersja OS, i czy OS pochodzi z oryginalnego źródła ? =D>

hmm a jak to sprawdzić?

:arrow: Jaki masz system Windows Xp, Vista czy Windows 7?

:arrow: Czy ten system jest legalny ?

windows 7 , tak jest legalny tylko sciagnalem instalke z internetu poniewaz nie mialem plytki od producenta

:arrow: Czy Windows 7 ściągnąłeś w postaci Iso ze strony Microsoft-u ?

:arrow: Jest to wersja 32 bitowa czy 64 bitowa ?

mialem juz na komputerze insstalowalem ten system wczesniej na innym laptopie i stacjonarce, jest to 64 bitowa wersja

Więc jeśli jest to wersja ściągnięta z jakiejś strony internetowej to nie wiadomo czy ktoś go nie modyfikował, i teraz ten problem nie wyszedł na wierzch. Zatem proponuję na drugi raz pobranie wersji iso ze strony producenta.

Na początek spróbuj przeinstalować sterowniki wszystkie ze strony producenta laptopa wyłącznie obsługujące platformę 64 bitową, bo jeśli instalowałeś inne sterowniki to może powodować zwykła niekompatybilność i dlatego sterownik nie został prawidłowo zainstalowany. Być może skoro to jakaś 7 to może mieć już wrzuconego jakiegoś wira, albo inne ustrojstwo, proponuję skan Antymalware i Dr.Web Cure.IT, i log OTL

Na stronie widzę cztery modele:

:!: np-r540-ja01pl

:!: np-r540-js03pl

:!: np-r540-js02pl

:!: np-r540-js01pl

Dokładnie sprawdź który to model i ściągnij sterowniki do prawidłowego modelu http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/ultra-mobile-pc/r-series

Czyli po prostu najlepiej sciagnac system i przeinstalowac od nowa wszystkie windowsy sterowniki itd ?

Najrozsądniejsze wyjście, ale to tylko moja sugestia. Poza tym zwróć uwagę na dokładny model swojego laptopa, może złe stery ściągnąłeś.

Dzięki tak zrobię bo wolę mieć wszystko poprawne, mam jeszcze tylko pytanie znasz strone zaufaną z windowsem 7 iso bo na stronie windowsa nie widzialem 7 do pobrania

Sczerze nie wiem, proponuję skontaktować się z BOK Microsoftu, oni udzielają takich informacji, tym bardziej, jeśli masz oryginalną wersję systemu

dzieki sprobuje i zobacze co z tego wyjdzie

Czemu nie użyjesz recovery? Banalnie proste i w 100% legalne…

:roll:

dziękóweczka sciagnelem sterowniki znalazlem wlasciwy model nie da karta byla i zle sterowniki dzieki wielkie

Widziałem poprzedni twój temat w tej samej sprawie i tam już znalazłeś rozwiązanie. Dlaczego znów temat z tym samym problemem?

Kolego możesz podać linka ?