Samsung r540 max. pamięć ramu

(Drake1992) #1

Witam. Posiadam laptopa samsunga r540. Znajduje się w nim 3 GB ramu ( 2+1 ). Na jakiejś stronie czytałem że można max. 4 GB. Czy jakbym dał więcej niż te 4 GB to mogłoby uszkodzić sprzęt? Z góry dziękuje za odpowiedź.

(darek0107) #2

Nic nie uszkodzisz tylko jak masz system 32 bitowy to Ci obsłuży tylko 3,5 GB. Musisz mieć system 64 bitowy.

(Kamilx D050696) #3

po prostu nic ci to nie da jak będziesz miał wiecej niż 4 gb bo ci nie będzie obsługiwało

(sla17) #4

Zależy od konkretnej konfiguracji u niektórych wykrywa 3, u niektórych 3,25GB - ale poza 3,50GB nie wykracza (raz chyba widziałem, że komuś wykryło 3,75GB - ale możliwe, że coś majstrował).

Uszkodzić komputer się nie może, chyba że źle zostanie wpięty moduł z pamięcią (ja nie docisnąłem i spaliłem MOBO, ale to było ze 4 - 5 lat temu)

(CrisPL) #5

Ale nie powiedział, czy chodziło mu o max 4GB według systemu. Może chodziło mu,że na płycie głównej da rady tyle.

(Drake1992) #6

A jak radzicie. Lepiej kupić pamięć z Samsunga http://allegro.pl/pamiec-ram-samsung-2g ... 67717.html czy kingstona lub goodram. Tylko że pamięć samsunga to max 2GB. A widziałem że ktoś sprzedawał ten model co mam i miał tam 6GB ramu.

Dodam jeszcze że mam win 7 64 bity

(darek0107) #7

goodram to jest samsung lutowany w Polsce (mam taką) na płytce pisze goodram a na kościach samsung. Pamięci jako takie (tzn kości) robi chyba trzy albo cztery firmy na świecie. Reszta to kooperacja - lutowanie scalaków na płytkach pod inna nazwą.

Co do płytki 6 GB to nie odpowiem Ci czy ja przyjmie ta płyta - zadzwoń do serwisu samsunga to ci odpowiedzą.

Natomiast sprawa wygląda tak:

Wkładanie nawet przy 64 bitowym systemie powyżej 3 czy 4 GB ma jedynie sens gdy używasz aplikacji 64 bitowych a nie tylko systemu 64 bitowego i wykonujesz operacje które szybciej działają przy większej ilości pamięci.

Np przerabiasz film w Adobe Premier 64 bit albo jakąś grafike w Photoshop 64 bit. Jak użyjesz aplikacji 32 bit to nic ci nie przyspiesz, w grach tez nie bo wszystkie nowe gry są 32 bit z kompatybilnością na 64 bit a to nie to samo.

Tak więc zastanów się czy Ci to coś da.

Pozdrawiam