Samsung r540 max. pamięć ramu

Witam. Posiadam laptopa samsunga r540. Znajduje się w nim 3 GB ramu ( 2+1 ). Na jakiejś stronie czytałem że można max. 4 GB. Czy jakbym dał więcej niż te 4 GB to mogłoby uszkodzić sprzęt? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Nic nie uszkodzisz tylko jak masz system 32 bitowy to Ci obsłuży tylko 3,5 GB. Musisz mieć system 64 bitowy.

po prostu nic ci to nie da jak będziesz miał wiecej niż 4 gb bo ci nie będzie obsługiwało

Zależy od konkretnej konfiguracji u niektórych wykrywa 3, u niektórych 3,25GB - ale poza 3,50GB nie wykracza (raz chyba widziałem, że komuś wykryło 3,75GB - ale możliwe, że coś majstrował).

Uszkodzić komputer się nie może, chyba że źle zostanie wpięty moduł z pamięcią (ja nie docisnąłem i spaliłem MOBO, ale to było ze 4 - 5 lat temu)

Ale nie powiedział, czy chodziło mu o max 4GB według systemu. Może chodziło mu,że na płycie głównej da rady tyle.

A jak radzicie. Lepiej kupić pamięć z Samsunga http://allegro.pl/pamiec-ram-samsung-2g … 67717.html czy kingstona lub goodram. Tylko że pamięć samsunga to max 2GB. A widziałem że ktoś sprzedawał ten model co mam i miał tam 6GB ramu.

Dodam jeszcze że mam win 7 64 bity

goodram to jest samsung lutowany w Polsce (mam taką) na płytce pisze goodram a na kościach samsung. Pamięci jako takie (tzn kości) robi chyba trzy albo cztery firmy na świecie. Reszta to kooperacja - lutowanie scalaków na płytkach pod inna nazwą.

Co do płytki 6 GB to nie odpowiem Ci czy ja przyjmie ta płyta - zadzwoń do serwisu samsunga to ci odpowiedzą.

Natomiast sprawa wygląda tak:

Wkładanie nawet przy 64 bitowym systemie powyżej 3 czy 4 GB ma jedynie sens gdy używasz aplikacji 64 bitowych a nie tylko systemu 64 bitowego i wykonujesz operacje które szybciej działają przy większej ilości pamięci.

Np przerabiasz film w Adobe Premier 64 bit albo jakąś grafike w Photoshop 64 bit. Jak użyjesz aplikacji 32 bit to nic ci nie przyspiesz, w grach tez nie bo wszystkie nowe gry są 32 bit z kompatybilnością na 64 bit a to nie to samo.

Tak więc zastanów się czy Ci to coś da.

Pozdrawiam