Samsung R540 nie można zainstalować windowsa XP :(

Witam, posiadam laptopa Samsung R540 JT03PL i był zainstalowany windows 7 i po usunięciu partycji i stworzeniu nowych jak daję żeby zainstalowało system windows XP na partycji C to formatuje później ładuje pliki a po tym się wyłącza :confused:

czy wie ktoś może jaka może być tego przyczyna?

i co można zrobić żeby zainstalować tego windowsa?

Proszę o pomoc :slight_smile:

Przestaw w biosie tryb SATA z ACHI na IDE lub Compatibility

najpierw wogóle sprawdz na stronie samsuna czy są sterowniki do xp;]

Tak się składa że są http://www.samsung.com/pl/support/model/NP-R540-JT03PL-downloads

Nawet jakby nie było to można w 99% wyłapać sterowniki od producentów sprzętu. Targanie sterów ze strony Samsunga jest po prostu wygodniejsze, ale nie jedyne :slight_smile:

czy można troszkę jaśniej? bo nic takiego nie znalazłem w biosie ;/

mam pod zakładką Advanced AHCI Mode Control i jest na Auto

Dodane 05.02.2013 (Wt) 11:32

dodam jeszcze że system się zainstalował tylko jest jeszcze taki problem iż chyba nie zainstalował się poprawnie ponieważ podczas ładowania paska pasek został z poprzedniego windowsa a nie z mojego XP oraz dalej wyskakuje mi komunikat żeby włączył komputer normalnie albo w trybie awaryjnym ;/

Zmień z auto na IDE/Compatibile.

czyli wejść do biosu za pomocą F2 i dalej co wybrać? jaką zakładkę?

bo nie wiem gdzie to jest ;/

zrób sobie płytkę Windows XP ze sterownikami do AHCI system powinien zainstalować się bez problemu, do integracji sterowników użyj nlite prawdopodobnie sterowniki do AHCI będą ze sterownikami do Chipsetu

ja mam tak:

SysInfo

godzina i data a reszty nie mogę zmienić bo jest na szaro i nie mogę w to wejść ;/

Advanced

EDB (Execute disable bit) Endabled

legacy usb support Endabled

legacy OS Boot Endable

AHCI Mode Control Auto

Fant silent mode Auto

Battery life cycle extension Disabled

USB s3 Wake-up Disabled

nie da rady

mogę zmienić tylko na manual a wtedy wyskakuje mi okienko pod poniżej

Set AHCI Mode i jest do wyboru Disabled i Endabled

Ustaw Disabled

ale tam było Disablet tylko wcześniej było Auto jak zmieniłem na manual to teraz jest dobrze :slight_smile:

i teraz jak usunę partycję i utworzę nowe to system windows XP sp2 zainstaluje mi się poprawnie i nie będzie ikonki logowania paska z wcześniejszego systemu?

Cześć

Jak poprawnie zainstalujesz system to wszystko powinno być w porządku.

Dalej jest coś nie tak ponieważ chcę zainstalować system windows XP sp2 i usuwam partycje tworzę nowe i daję instalację systemy na C i formatowanie po czym jak już sformatuje to ładuje pliku i następuje ponowne uruchomienie laptopa i tu następuje błąd :frowning:

zamiast instalować system znów przechodzi do partycji i znów wybieram formatowanie i dzieje się tak samo ;/

co to może być?

Cześć

Więc jak już utworzysz partycje, sformatujesz je i komputer uruchomi się ponownie zmień w BIOSie aby wystartował z dysku twardego a nie napędu CD/DVD.

a powiesz mi jak to zmienić?

Cześć

Zmieniasz na podobnej zasadzie jak w poniższym temacie:

ustawienia-bios-zakresie-kolejnosci-uruchamiania-t503209.html

Na pierwszej pozycji na liście bootowania ustaw dysk twardy ale dopiero po utworzeniu partycji i ponownym uruchomieniu komputera.