Samsung R540 - problem z poprawnym wyświetlaniem grafiki

(Kamil070) #1

Witam zacznę od tego że kupiłem laptopa z ERY samsung R540 .

Posiada on procesor : Intel® Core i3 CPU M 380 @ 2.53 GHz .

I mam oto taki problem otóż mam orginalny system win 7 Home Premium i po zainstalowaniu go na nowo na w/w laptopie wszystko śmiga poprawnie ale występują problemy z jasnością ekranu itp. oraz np. nie mam tych klasycznych "efektownych" żeczy jak przenikające paski folderów krycie itd.

Wiem że aby mieś wszystkie możliwości muszę zainstalowaś sterowniki pod procesor .

Więc pobieram z tąd:

http://downloadcenter.intel.com/SearchR ... rodId=3231

I instaluje , po zainstalowaniu mam wszystko jak chciałem wygląda dokladnie jak prosto z sklepu .

Ale przy wyłączaniu systemu win 7 wystepuje "bluescrean" który ponownie uruchamia komputer i potem wyskakuje to :

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: BlueScreen

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.768.3

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje o problemie:

BCCode: 3b

BCP1: 00000000C0000046

BCP2: FFFFF80002AA47F8

BCP3: FFFFF8800645D870

BCP4: 0000000000000000

OS Version: 6_1_7600

Service Pack: 0_0

Product: 768_1

Pliki pomagające opisać problem:

C:\Windows\Minidump\042511-19312-01.dmp

C:\Users\Kamil\AppData\Local\Temp\WER-34148-0.sysdata.xml

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:

http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid= ... cid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:

C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

Co z tym zrobic , wiadome jest to ze to wszystko przez te sterowniki ????

(Qba Lukaszczyk) #2

Odinstaluj to, co zainstalowałeś. Sterowniki ściągnij ze strony Samsunga.

Do procesora nie instaluje się żadnych sterowników.

(Dimatheus) #3

Hej,

Nie, musisz zainstalować sterowniki do płyty głównej i do układu graficznego. To pierwsze i najważniejsze. Zaczynasz od instalacji systemu, później instalujesz sterowniki do chipsetu płyty głównej, następnie do grafiki i dźwięku, a później do pozostałych urządzeń, w które wyposażony jest komputer. Wszystkie znajdziesz na stronie producenta - tutaj. Masz tam kolejno dla Windows 7: sterowniki do karty bezprzewodowej WiFi (w zależności od zastosowanego w komputerze modelu), Bluetooth'a, Chipsetu płyty głównej, złącza HDMI (dźwięk), oprogramowanie do poprawy wydajności operacji dyskowych, sterowniki do karty sieciowej przewodowej, sterowniki do dźwięku i grafiki oraz sterowniki i oprogramowanie do touchpad'a.

Pozdrawiam,

DImatheus

(Kamil070) #4

Jesem lalkiem w tych sprawach więc zapytam , w etykietce Downloads mam do wyboru :

Manuals | Driver | Software | Firmware

Mogli byście mnie nakierować co dokładnie ściągać aby były podstawowe funkcje .

1. Grafika

2. HDMI

3. Dzwięk

4. Internet mam bezprzewodowy to nie wiem czy cos do tego też trzeba

5. Mikrofon i kamerka internetowa

6. chipsesy (nie wiem co to)

7. Zauważyłem również że jak mam odłączony zasilacz to przy starcie systemu wszystko jest takie ciemne , ale jak juz zaloguje na konto to jest normalna jasność

8. I inne możliwe żeczy co powinien mieć zainstalowene mój laptop

Z góry dziekuje

edit to moja werja lapyopa :

http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-p ... ab=support

w dzale sterowniki pobieram VGA(Graphics),INTEL i instaluje a i tak mam ten sam problem pomocy ...

(Dimatheus) #5

Hej,

Jak same nazwy wskazują mamy do czynienia kolejno z: instrukcjami, sterownikami, programami narzędziowymi oraz oprogramowaniem urządzeń.

A z jakiego dokładnie systemu korzystasz - z Windows 7 w wersji 32- czy 64-bitowej?

Bo najpierw należy zainstalować sterowniki do chipsetu płyty głównej oznaczone na stronie jako Chipset. Ale najpierw daj znać, jaka wersja systemu - wtedy będę mógł Ci pomóc. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kamil070) #6

Windows 7 home premium 64 bitowy , proszę pomóż . Nawet jak oryginalnie aktualizuje system i on tam pobiera wszystkie potrzebne sterowniki to występuje ten sam problem .

Jeśli możesz podaj dokładne linki do tych sterowników bo zaś coś pomieszam lub coś Samsung R540 z ery

(Agatonster) #7

kamil11357 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Kamil070) #8

Ok zrobione , przepraszam za komplikacje.

(Dimatheus) #9

Hej,

Zatem po kolei. Poniżej co i w jakiej kolejności należy instalować. Dla ułatwienia dorzucam też screen z numerami poszczególnych sterowników - oczywiście mowa o tych, które sam podałeś, a znajdujące się tutaj.

32769282489795005311_thumb.jpg

:arrow: (1) Chipset - sterownik do chipsetu płyty głównej - po jego zainstalowaniu restart systemu,

:arrow: (2) Intel Rapid Storage - oprogramowanie do zwiększania wydajności i lepszego zarządzania operacjami dyskowymi - tutaj też po instalacji restart systemu,

:arrow: (3) VGA(Graphics),INTEL - sterowniki do zintegrowanej karty graficznej - tu też po instalacji konieczny jest restart systemu,

:arrow: (4) Sound(Audio) - sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej - tutaj także konieczny restart po zakończeniu instalacji,

:arrow: (5) Wireless LAN,ATHEROS lub Wireless LAN,BROADCOM - sterowniki do bezprzewodowej karty sieciowej WiFi. Jako że model może być wyposażony albo w kartę Atheros'a, albo w Broadcom'a należy eksperymentalnie sprawdzić, co zainstalować. Jeśli w czasie instalacji pierwszych sterowników otrzymamy komunikat o nieznalezieniu sprzętu, instalujemy drugi z nich,

:arrow: (6) Lan - sterowniki do przewodowej karty sieciowej,

:arrow: (7) Touchpad - sterownik oraz oprogramowanie do touchpad'a zastępującego w komputerach mobilnych myszkę - po instalacji konieczny będzie restart systemu,

:arrow: (8) Bluetooth,BROADCOM - sterowniki do modułu Bluetooth - instalujemy go w sytuacji, gdy komputer wyposażony jest we wspomniany układ.

Najważniejsze. Sterowniki na stronie są spakowane w postaci archiwów zip. Zatem przed przystąpieniem do instalacji należy je wypakować. Jeśli w systemie nie posiadasz osobnego programu - na przykład WinZip'a czy WinRAR'a - możesz posłużyć się mechanizmem zintegrowanym w systemie. Klikasz prawym przyciskiem myszy na archiwum i wybierasz z menu kontekstowego opcję Wyodrębnij. Dalej postępujesz zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie. Po skończeniu wypakowywania należy przejść do folderu z wypakowanymi sterownikami i uruchomić jego instalację. Należy tak postąpić z każdym ze sterowników - uruchamianie instalacji z nierozpakowanych archiwów prowadzić może do pojawiania się przeróżnych problemów - z BSOD włącznie.

Powodzenia,

Dimatheus

(Kamil070) #10

Jesteś geniuszem , wszystko działa jak ma działać , wiszę Ci piwo :wink:

Jest jeszcze jedna rzecz ...

Teraz wszystko z jasnością grafiki mam OK ale przy starcie gdy jest odłączony zasilacz to jest wszystko takie ciemne np. ( ta informacja: Za chwile zostanie uruchomiony system ... ) , ale jak juz zaloguje na konto to jest normalna jasność jaką ustawiłem . Te przejście następuje przed wyświetleniem napisu Zapraszamy bo on wyświetla się jak należy .

(Dimatheus) #11

Hej,

Oj, do geniusza to mi bardzo, ale to bardzo daleko. Aczkolwiek bardzo się cieszę, że działa. :slight_smile:

To akurat jest zupełnie normalne. Zmiana jasności następuje dopiero po właściwym uruchomieniu sterownika ekranu oraz dodatkowego oprogramowania do zarządzania jasnością. A gdy komputer uruchamia się z akumulatora, ustawienia domyślne ładują się nieco później - w końcu komputer zmniejsza taktowania i jasność, by zmniejszyć zużycie energii. I dokładnie tak samo jest z posiadanym przeze mnie Acer'em. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kamil070) #12

Aha w takim razie dziękuje , temat rozwiązany w 100% można zamknąć :slight_smile:

(Dimatheus) #13

Hej,

Cieszę się niezmiernie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus