Samsung R700 - 2500 zł - warto?

Witam, mam możliwość kupna w Irlandii Notebooka - Samsung R700:

Procesor: Core2 Duo T5750 (technologia mobilna Intel Centrino)

Ram: 3GB

Dysk: 320 GB

Karta graficzna: GeForce 8600m GS 256mb

Inne: Lightscribe,17 calowy ekran.

Warto za 2500 zł?

Czy będą jakieś problemy z tym, że jest zakupiony w Irlandii, a nie w Polsce?

Czy karta graficzna jest w miarę dobra? Nie chcę grać w żadne Crysis’y, ani te najnowsze gry, ale czy uciągnie gierki tak do 2006 roku?

Dzięki za pomoc. :slight_smile:

Przede wszystkim będziesz musiał kupić nowy adapter , żeby podłączyć do gniazdka 220v. Oczywiście to nie problem.

Ale problemem może być ,jeśli nie daj boże coś Ci się zepsuje…

Po drugie, nie bierz Samsunga, średnie mam do nich zaufaanie…

Poszukaj coś z Toshiba, HP i Asus - te lapki są naprawdę bardzo dobre… Pod względem wykonalności.

Acery też złe nie są nie wiem jak Packard Bell wydaje się solidne

Acerki oceniam na co najmniej dostateczne komputery, częste awarie, stylistyka i wykonanie na poziomie chińskiej zabawki. Nie wspomnę o grzaniu się w środku, wiatrak non stop chodzi. Nigdy nie bierz Acerów, no chyba, że lubisz chodzić do sklepów komputerowych lub odsyląć i czekać kilka mc, to proszę bardzo.

Karta graficzna jest w miarę dobra?

jak za takie śmieszne pieniądze to możesz nawet kupić i jak się nie spodoba to na allegro opchnąć

Za tą cenę, możesz też mieć wypasionego z Irlandii HPeka czy Toshibe bądź Asusa.

lub z polski lepszego od tego Samsunga - Compal’a

np. takiego:

http://allegro.pl/item410495395_laptop_ … bonus.html

lepszy procek, lepsza grafa, bardziej wytrzymałą bateria, więcej ramu, tylko 15’’ jeśli to nie przeszkadza

Albo tak jak kolega gruchacz , piszę, COMPALA.

No proszę, ten Compal nawet nieźle się zapowiada… Pomyślę jeszcze. Dzięki za pomoc. :slight_smile:

Pozdrawiam.

Ja używam już od dłuższego czasu Samsunga R70 i nie uważam, żeby jakością wykonania czy możliwościami odbiegał od innych laptopów. Wręcz przeciwnie, jakość wykonania obudowy i jej spasowania jest wręcz perfekcyjna. Co do laptopów HP to powiem szczerze, że miałem miesiąc temu nieprzyjemność użerania się z serwisantami tejże firmy i mogę tylko stwierdzić, że te laptopy są dobre, ale tylko do pierwszej awarii. Później nasz serwis w Polsce potrafi tylko doszczętnie zniszczyć odesłany do nich sprzęt. A tak poza tym to jak można mieć zaufanie do sprzętu jeżeli jest on nowością na Polskim rynku a swój debiut miał zaledwie kilka miesięcy temu i jeszcze niewielu ludzi miało z nim styczność.

aha, i dlatego lepiej wziąć Szajsunga, HP czy Toshibe bo są znane, niż Compala bo jest kilkakrotnie razy wydajniejszy, tak? :x

ano tak, bo Szajsung ma cudowną obudowę, buhaha :x

A czy ja napisałem, że lepszy Samsung? Nie, napisałem tylko że dobrze się sprawuje. Na temat Compala nawet się nie wypowiedziałem. Zdanie, które zacytowałeś dotyczy Samsunga o którym piszę. Zatem nie wiem o co ci chodzi!

aha i napisałeś tak:

o Samsungu?

więc czemu go posiadasz jeśli nie masz zaufania do sprzętu który jest na polskim rynku “kilka miesięcy”? :expressionless:

Dla twojej wiadomości notebooki Samsung są już od dłuższego czasu na zachodzie Europy i ludzie chwalą je sobie. Ja nie ryzykowałem, mam kilku znajomych z Niemiec, którzy posiadają notebooki tej firmy, miałem okazję na nich pracować i również sobie je chwalę. W zasadzie o gustach się nie dyskutuje. Więc nie będę ciągnął dalej tego tematu. Ja uważam, że to dobre jakościowo notebooki. Nie mówie tu o konfiguracji sprzętowęj. A kupując notebooka trzeba brac pod uwagę nie tylko sam sprzęt ale również jakość wykonania, serwis i wsparcie techniczne. Pozdrawiam

jakość wykonania w Compalu jest bardzo dobra, serwis też ok, bo do kadłubków jest więcej zamiennych części, a wsparcie techniczne to mam na forum i www.google.com

emc , intel wcale nie robi platformy do tych notebooków i wcale nie stworzył standardu VBI. :]

A czy ty Mariosti* i gruchacz nie rozumiecie, że /cenzura/ mnie interesuje wasz Compal?! Nie starajcie się na siłe przekonać kogoś do swoich racji bo to nie ma sensu. Padło pytanie na temat Samsunga R700 więc odpowiadam na temat Samsunga, gdyż mam styczność z tymi notebookami i mogę co nieco na ich temat powiedzieć. W sumie to najbardziej zainteresowana osoba Franco80 nie udziela się już w założonym wątku więc nie wiem po co wy prowadzicie ze mną tą dyskusję.

jeśli my prowadzimy z tobą dyskusję to ty również prowadzisz z nami takową dyskusję :expressionless:

emc , jakbyś miał choć jeden niepodważalny prawdziny argument że lepiej jest kupić samsunga, czy cokolwiek innego niż compala, to nie dyskutowalibyśmy z tobą tylko uznali twoją rację.